Sportas

2018.07.10 16:03

Ukrainos futbolo federacija siūlosi sumokėti kroatų pareigūno baudą

BNS2018.07.10 16:03

Ukrainos futbolo federacija (UFF) antradienį pasisiūlė sumokėti baudą, skirtą kroatų pareigūnui, pasaulio futbolo čempionate nufilmavusiam proukrainietišką klipą.

Tarptautinė futbolo asociacija (FIFA) skyrė Ognenui Vukojevičiui 15 tūkst. Šveicarijos frankų (12,9 tūkst. eurų) baudą už „nesportišką elgesį“. Jis ir Kroatijos rinktinės gynėjas Domagojus Vida jų komandai ketvirtfinalyje nugalėjus Rusiją įrašė klipą, kuriame D. Vida šaukia „Šlovė Ukrainai!“.

Klipas papiktino kai kuriuos gerbėjus rusus, bet buvo sveikinamas Ukrainoje, kur D. Vida ir O. Vukojevičius anksčiau žaidė Kijevo klube „Dynamo“.

Rusijai 2014 metais atplėšus nuo Ukrainos ir aneksavus Krymo pusiasalį, politinė įtampa išlieka didelė.

UFF prezidentas Andrijus Pavelka, vilkėdamas Kroatijos marškinėlius ir užsidėjęs atitinkamą šaliką, ukrainiečių televizijai „112 Ukraina“ sakė, kad jis ir kiti UFF vadovybės nariai pasisiūlė sumokėti baudą ir padėti O. Vukojevičiui apmokėti teismo išlaidas, jei jis norės apskųsti sprendimą.

Kroatijos futbolo federacija jau pašalino O. Vukojevičių iš savo delegacijos pasaulio futbolo čempionate. D. Vida atsipirko oficialiu įspėjimu ir gali žaisti, tad trečiadienį galės padėti savo komandai pusfinalio rungtynėse su Anglija.