Naujienų srautas

Sportas2013.07.19 08:52

L. Kleiza tapo laisvuoju agentu

15min.lt 2013.07.19 08:52

Iš NBA klubo „Toronto Raptors“ antradienį atleistas 28 metų 203 cm ūgio Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Linas Kleiza oficialiai tapo laisvuoju agentu ir dabar galės rinktis, kur tęsti karjerą.

Iš NBA klubo „Toronto Raptors“ antradienį atleistas 28 metų 203 cm ūgio Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Linas Kleiza oficialiai tapo laisvuoju agentu ir dabar galės rinktis, kur tęsti karjerą.

Kanados klubas prieš dvi dienas pritaikė lietuviui Amnestijos taisyklę ir nutraukė su juo sutartį. 48 valandas puolėjas buvo tarp žemės ir dangaus: jau buvęs „Raptors“ atstovas iš Lietuvos dalyvavo savotiškame aukcione, kuriame bet kuri NBA komanda galėjo pasiūlyti 4,6 milijono JAV dolerių kontraktą ir įsigyti krepšininką.

Tačiau niekas šia teise nepasinaudojo. Tad dabar L. Kleiza iš „Raptoes“ gaus numatytą kontrakto sumą – 4,6 mln. dolerių, tačiau šie pinigai nebus įskaityti į ateinančio Kanados klubo sezono kontraktų visumą ir ekipa galės įsigyti kitą krepšininką.

Pats L. Kleiza interviu per pirmąją Lietuvos krepšinio rinktinės stovyklos dieną teigė, kad greičiausiai karjerą tęs Europoje, kur jau yra rungtyniavęs 2009–2010 metų sezone, kuomet vilkėjo graikų Pirėjo „Olympiakos“ marškinėlius.

„Galimybė, kad kuri nors NBA komanda išpirks mano sutartį – minimali.  Manau, kad netrukus būsiu laisvasis agentas ir galėsiu derėtis su bet kuria komanda – kokia tik noriu. Toronte praleidau trejus gerus metus ir noriu jiems už tai padėkoti. Man reikia naujo ir šviežio karjeros starto. Galiu pasakyti atvirai, kad metus praleidęs „Olympiakos“ ekipoje supratau, kad mano venomis teka europiečio kraujas. Nepamirškite, kad daug metų praleidau Jungtinėse valstijose, tačiau vis tiek laikau save europiečiu. Noriu pasakyti, kad pavargau pastoviai pralaimėti – keletą metų buvau situacijoje, kai komanda pralaimėdavo ir neturėjo jokių ambicijų. Mano svarbiausias tikslas yra būti laiminčioje komandoje“, – trečiadienį kalbėjo L. Kleiza.

Teigiama, kad lietuviu domisi turkų Stambulo „Fenerbahce“, rusų Maskvos CSKA ir ispanų „Barcelona“ komandos.

L. Kleiza praėjusį NBA sezoną pasirodė vos 20 rungtynių ir aikštėje vidutiniškai praleido po 19 minučių, per kurias pelnė 7,4 taško, atkovojo 2,6 atšokusio kamuolio ir atliko 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi