Sportas

2018.07.08 12:10

Z. Daličiaus galvos skausmas prieš FIFA 2018 pusfinalį: kaip priversti kroatus žaisti geriau

LRT.lt2018.07.08 12:10

Šeštadienį Kroatijos rinktinė pateko į pasaulio futbolo čempionato pusfinalį tik po antros iš eilės sėkmingos baudinių serijos. Kroatijos rinktinė turėtų nerimauti, nes būdama aiškia susitikimo lydere jau antrą kartą iš eilės neišsprendė reikalų per pagrindinį susitikimo laiką, sako „Reuters“ sporto apžvalgininkas Adrew Downie.

Kroatijos futbolo rinktinė trečiadienį pusfinalyje Maskvoje susitiks su Anglijos rinktine. Po sunkių ir alinančių rungtynių pusfinalyje kroatai tikrai nebus laikomi tais, kurie gali nugalėti Angliją.

Didžiausias iššūkis Kroatijos rinktinės treneriui Zlatko Daličiui – kaip priversti savo aukščiausios klasės žaidėjus žaisti geriau nei jie tai daro dabar.

Iškalbingi faktai – Luka Modričius geriausio susitikimo žaidėjo titulą laimėjo tris kartus iš penkių. Jis visose rungtynėse pasižymėjo puikiu aikštės matymu ir tiksliu perdavimų skaičiumi savo komandos draugams. Bet kaip ir ankstesnėse rungtynėse su Danija, kuriose laimėtojas sprendėsi irgi po baudinių serijos, taip ir su Rusija, jo komandos draugai gavę perdavimą dažniausiai nieko pavojingo nesukurdavo.

Priekyje Mario Madžukičius buvo tarsi švininis ir statiškas, per penkerias rungtynes jis įmušė vienintelį įvartį ir tai buvo vienintelis šio žaidėjo smūgis į vartų plotą. Ivano Perisičiaus ir Ante Rebičiaus pasirodymas turnyre dar labiau nuviliantis.

Ivanas Rakitičius, kuris yra svarbi figūra „Barcelona“ klube, rinktinėje kol kas primena savo paties šešėlį.

„Rusijos rinktinė žaidė labai geras rungtynes. Pirmame kėlinyje jie mus nustebino, kai ėmė mus aktyviai spausti ir mes negalėjome kurti savo žaidimo. Nenorėjome rizikuoti dalindamiesi kamuoliu, kad tai mums nekainuotų įvarčio į savo vartus“, – po rungtynių sakė L. Modričius.

Z. Daličius gali džiaugtis dėl vieno – antroji baudinių serija iš eilės įrodė, kad jo rinktinė psichologiškai tvirta ir susitvarkė ir su spaudimu iš tribūnų, kur daugiausiai buvo Rusijos fanų.

„Antrajame kėlinyje ir pratęsime mes dominavome ir turėjome laimėti rungtynes be baudinių serijos, bet gal taip lėmė likimas, kad turėjome išgyventi šią dramą“ – svarstė L. Modričius.