Sportas

2018.07.02 15:23

Apie FIFA 2018 finalą įsisvajoję Belgijos sirgaliai: dabar arba niekada

Arnas Šarkūnas, specialiai LRT.lt iš Kaliningrado2018.07.02 15:23

Romelu Lukaku ir kompanija šiame čempionate dar nesutiko sau lygių. Lyg tanku pervažiavę Tuniso ir Panamos gynybą, jau vėliau ir puikiai atrodžiusi Belgijos rinktinės antroji sudėtis parklupdė taip pat be savo žvaigždžių žaidusią Angliją. Tokio puikaus žaidimo sužavėti šios komandos sirgaliai jau kalba ir apie geriausią įmanomą scenarijų.

„Sakyk, kad tu raudonasis! Sakyk, kad tu raudonasis!“ – skambėjo dainos praėjusį ketvirtadienį prie Kaliningrado stadiono.

O tokiai „raudonųjų velnių“ vienybei ir džiaugsmui priežasčių tikrai yra. Jau prieš ketverius metus daug kas tikėjosi iš šios rinktinės žaidimo bent jau pusfinalyje, tačiau kelią ten užkirto pralaimėjimas ketvirtfinalyje rezultatu 0:1 vėliau iki finalo nužygiavusiems argentiniečiams.

Tačiau šįkart, regis, viskas kiek kitaip. Rinktinės vairą prieš dvejus perėmęs ispanas Roberto Martinezas, panašu, kad komandą paruošė itin gerai. Atrankoje į svarbiausią pasaulyje futbolo spektaklį be klaidų žaidęs strategas po grupių etapo yra dar labiau dievinamas. 

Belgai ne tik, kad sutriuškino Panamą ir Tunisą rezultatais 3:0 ir 5:2, tačiau įveikė ir ne pagrindinės sudėties Anglijos ekipą. Tiesa, ir patys belgai žaidė be savo žvaigždžių, tačiau tai nesumažino šios 11 mln. gyventojų šalies patirto kvaitulio.

O 35 tūkst. vietų Kaliningrado stadione gausiai susirinkusius belgus stebino žaidėjų susiklausymas, atakos, patikima gynyba, nors ant vejos su kamuoliu triukų nerodė nei R. Lukaku, nei Edenas Hazardas.

„Aš labai patenkintas pasirodymu, ypač, kai lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, buvo atlikti 9 keitimai. Manau, kad svarbu sukurti tokią atmosferą, prie kurios visi norėtų prisidėti“, – po rungtynių kalbėjo komandos vairininkas.

Ir tikrai, prie puikios atmosferos prisidėjo ne tik žaidėjai, bet ir raudonai nusidažiusios tribūnos, kurios šėlo ir gerokai pasibaigus rungtynėms.

„Mes norime, kad visa Belgija didžiuotųsi šia komanda“, – sakė R. Martinezas.

Panašu, kad jo norams lemta išsipildyti. Keturi taiklūs 1,9 metro ūgio R. Lukaku smūgiai atvėrė belgams kelią į aštuntfinalį, kur jų laukia staigmenų šiame turnyre jau pateikusi Japonija. Tačiau daug kas žvalgosi jau į ketvirtfinalį, kur „raudonųjų velnių“ lauktų Brazilijos ir Meksikos dvikovos nugalėtoja.

SIPA/Scanpix nuotr.

Įsismarkavę Belgijos rinktinės sirgaliai jau prieš ketvirtadienio dvikovą su „trimis liūtais“ drąsiai kalbėjo apie finalą.

„Tikiuosi, kad eisime iki pabaigos, nes iki tada turime bilietus. Tačiau tai nepriklauso nuo mūsų, o tik nuo Edeno Hazardo“, – teigė vienas iš Belgijos į Kaliningradą atvykęs sirgalius.

A. Šarkūno/LRT.lt nuotr.

Bet kaunasi ne tik jis vienas. Tą rodo ir subalansuotas „raudonųjų velnių“ puolimas. Nors talentingasis saugas ir puikiai skirsto perdavimus, tačiau rezultatyvų perdavimą į savo sąskaitą įsirašė dar penki žaidėjai – Toby Alderweireldas, Kevinas De Bruyne, Driesas Mertensas, Thomas Meunieris ir Youri Tielemansas.

O kamuolį į vartus siuntė ne tik vienas iš rezultatyviausių šio čempionato puolėjų R. Lukaku (4 įvarčiai), bet ir tas pats E. Hazardas (2 taiklūs smūgiai) bei po kartą pasižymėję Michy Batshuayi, Adnanas Januzajus ir Driesas Mertensas.

„Manau, kad galime žaisti finale ir netgi laimėti čempionų taurę. Tai įmanoma. (...) Tai tie metai. Dabar arba niekada“, – žodžio kišenėje neieškojo Belgijos supermeno kostiumu vilkintis sirgalius.

Ir išties, puikiai atrodančios Belgijos rinktinės sirgalių norai tik didėja. Panašiai kaip dainuojama jų pamėgtoje Galos dainoje „Freed from Desire“:

„Norisi daugiau ir daugiau, žmonės tiesiog nori daugiau ir daugiau.“