Sportas

2018.06.18 23:54

Sunki pradžia: titulą ginantys vokiečiai pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.06.18 23:54

Sekmadienį Maskvos „Lužnikų“ stadione F grupės lydere laikyta ir čempionės titulą ginanti Vokietijos rinktinė nesugebėjo įmušti į Meksikos rinktinės vartus ir pralaimėjo rezultatu 0:1 (0:1).  Vienintelį įvartį įmušė Hirvingas Lozano.

Meksikos rinktinė Vokietijos rinktinę nugalėjo tik antrą kartą per 12 susitikimų. Pirmą kartą tai įvyko 1985 metais draugiškame mače. Oficialiose rungtynėse Vokietija nebuvo pralaimėjusi Meksikai. Pasaulio čempionate šios komandos susitiko jau penktą kartą.

Vokietija ir Meksika pernai buvo susitikusios Konfederacijų taurės pusfinalyje. Ten vokiečiai lengvai, rezultatu 4:1, nugalėjo meksikiečius.

Net neabejojama, kad Vokietijos rinktinė viena iš favoričių laimėti antrą čempionatą iš eilės. Šis čempionatas ypatingas ir Vokietijos treneriui Joachimui Lowui, kuris, čempionato laimėjimo atveju, taptų antruoju treneriu istorijoje, kuris su ta pačia komanda laimėjo du pasaulio čempionatus iš eilės. Kol kas tai yra padaręs tik italas Vittorio Pozzo (1934 ir 1938 metais). Komandoje liko 10 žaidėjų, kurie ir 2014 metais kėlė nugalėtojų taurę virš galvų.

Nuo 1990 metų Vokietija visada patenka į aštuntfinalį, tačiau Vokietijos sirgaliams nerimą kelia tai, kad po atrankos varžybų, kuriose laimėjo visus dešimt susitikimų, kontrolinėse rungtynėse Vokietija labai strigo ir sužaidė lygiosiomis su Anglijos, Prancūzijos, Ispanijos rinktinėmis, o pralaimėjimas 0:1 Brazilijai nutraukė 22 nepralaimėtų rungtynių seriją.

Meksikos rinktinė paskutiniuose šešiuose pasaulio čempionatuose pateko į aštuntfinalį, tačiau jo barjero neperžengė. Čempionatas Rusijoje Meksikai jau yra 16-as. Tik Brazilija, Vokietija, Italija ir Argentina gali pasigirti, jog čempionate dalyvavo daugiau kartų. Įdomu tai, kad Meksika paskutinį kartą pirmąjį pasaulio čempionato susitikimą pralaimėjo dar 1994 metais Norvegijai, po to keturis kartus laimėjo, o kartą pirmasis susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Dėl traumų prieš rungtynes buvo nerimo abejose komandose. Mesutas Ozilas buvo patyręs mažą kelio traumą, tačiau pranešama, kad jis yra pasiruošęs pasirodyti ant vejos. Meksikos rinktinei padėti negalės du svarbūs žaidėjai – Nestoras Araujo ir Diego Reyesas.

Rungtynes rinktinės pradėda tokiomis sudėtimis:

Giedant šalių himnus labiau girdimi buvo Meksikos sirgaliai, nes jų čia susirinko daugiau nei pusė stadiono. Prieš rungtynes pasirodė informacija, kad Vokietijos sudėtyje nepamatysime Oliverio Bierhoffo, kuris peršalo. Kitose rungtynėse su Švedija futbolininkas turėtų žaisti.

Šio susitikimo teisėjas – iranietis Alirezas Faghani.

Jau pirmąją minutę Meksikos rinktinės žaidėjas Hirvingas Lozano spyrė vartų link, tačiau smūgį blokavo Jerome`as Boatengas. Meksika pakėlė kampinį prie Vokietijos vartų, o nuo vokiečio atšokęs kamuolys pasisuko vartų link, tačiau vartininkas Manuelis Neueris tvirtai sugavo kamuolį. 3 minutę Timo Werneris smūgiavo į Meksikos vartus, tačiau vartininkas lietė kamuolį.

Po šio epizodo vokiečiai pamažu ėmė spausti meksikiečius. 7 minutę Matsas Hummelsas išbandė Meksikos vartininką, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į jo rankas. Sami Khedira Meksikos aikštės pusėje prarado kamuolį, meksikiečiai pasileido į greitą ataką, M. Hummelsas stabdė varžovą prasižengdamas ir buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau šio šanso Miguelis Layunas neišnodojo.

10 minutę Hectoras Herrera iš toli smūgiavo į vartus, tačiau M. Neueris buvo savo vietoje. 14 minutę Vokietijos rinktinės vartinikas sugavo Hectoro Moreno galva siųstą kamuolį. Meksikos rinktinė buvo atlikusi daugiau pavojingų smūgių. 

Reuters/Scanpix nuotr.

Susitikimas darėsi vis aktyvesnis. Po 20 minučių kamuolį dažniau valdė (60 proc.) Vokietijos rinktinė, tačiau smūgių nežymiai daugiau atliko Meksikos rinktinė (5 – Meksika, 4 – Vokietija).

22 minutę Toni Kroosas siuntė kamuolį į Meksikos vartus, tačiau jį lengvai sugavo vartininkas Guillermo Ochoa. Meksikos rinktinė stengėsi greitai pereiti į kitą aikštės pusę, tačiau Vokietijos rinktinės žaidėjai spėdavo sugrįžti į gynybą.

Vokietijos gynyba neveikė taip, kaip to norėtų treneris J. Lowas. Panašias gynybos problemas galima buvo įžvelgti ir draugiškose rungtynėse prieš šį čempionatą.

35 minutę vos gavę kamuolį Meksikos žaidėjai akimirksniu pasiuntė jį prie Vokietijos vartų, kur prieš vartininką atsidūręs H. Lozano pelnė įvartį, jam perdavimą atliko Chicharito. Rezultatas 0:1.

Reuters/Scanpix nuotr.

Po to Vokietija surengė pavojingą ataką, tačiau įvarčiu ji nesibaigė. Po Toni Krooso baudos smūgio G. Ochoa nukreipė kamuolį į skersinį. 40 minutę Hectoras Moreno gavo geltoną kortelę.

Prie pirmojo kėlinio  teisėjas nusprendė pridėti vieną minutę, bet per ją pavojingų atakų niekas nesurezgė. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:1 Meksikos naudai.

Vokietijos rinktinė po pirmojo kėlinio pirmavo pagal kamuolio kontrolę (60 proc.) ir jų perdavimai buvo tikslesni (88 proc. prieš Meksikos 79 proc.). 

Antrasis kėlinys prasidėjo ramiau nei pirmasis. Pavojingų epizodų pirmosiomis minutėmis nebuvo. 48 minutę Marvinas Plattenhardtas iš toli smūgiavo į Meksikos vartus, tačiau vartininkas sugavo kamuolį.

Antrame kėlinyje žaidimas daugiausiai vyko Meksikos aikštės pusėje. Pirmasis keitimas 57 minutę įvyko Meksikos rinktinėje. Aikštę paliko Carlosas Vela, o jį pakeitė Edisonas Alvarezas. Beveik iš karto keitimas buvo atliktas ir Vokietijos rinktinėje. S. Khedirą pakeitė Marco Reusas. Taip Vokietijos rinktinė stiprino savo puolimą.

64 minutę J. Khimmichas po J. Boatengo perdavimo per save spyrė į vartus, tačiau kamuolys skriejo šiek tiek virš vartų.

Reuters/Scanpix nuotr.

66 minutę  H. Lozano buvo pakeistas Rauliu Jimenezu. Iš karto po keitimo Vokietijos rinktinė surengė pakankamai pavojingą ataką. 71 rungtynių minutę Jesus Gallardo galva blokavo pavojingą M. Reuso perdavimą. Po šio epizodo jam prireikė medikų pagalbos, tačiau jis galėjo tęsti rungtynes. 

Po kelių minučių Meksikos rinktinė atliko paskutinį keitimą. Aikštę paliko komandos kapitonas Andres Guardado, o jį pakeitė Rafaelis Marquezas. 

Vokietija buvo užgulusi Meksikos vartus. 76 minutę iš toli smūgiavo T. Kroosas, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. M. Layunas, perėmęs kamuolį po netikslaus Vokietijos rinktinės perdavimo, pasileido į greitą ataką, tačiau smūgiavo virš vartų. Po kelių minučių ši situacija prie Vokietijos vartų pasikartojo.

79 minutę Vokietijos rinktinėje buvo atliktas antrasis keitimas M. Plattenhardtas pakeistas Mario Gomezu. 

Reuters/Scanpix nuotr.

Thomas Mulleris 83 minutę gavo geltoną kortelę, nes neleistinai stabdė H. Herrerą. Beveik iš karto po to geltoną kortelę Vokietijos rinktinėje gavo ir M. Hummelsas.

90 minutę H. Herrera gavo geltoną kortelę už laiko vilkinimą. Teisėjas prie antrojo kėlinio nusprendė pridėti 3 minutes. Per pridėta laiką vokiečiai kelis kartus smūgiavo į vartus, tačiau išplėšti lygiųjų nepavyko. Į pagalbą puolime atbėgo netgi Vokietijos rinktinės vartininkas M. Neueris.

Vokietijos rinktinė ilgiau valdė kamuolį (61 proc.) bei atliko dvigubai daugiau smūgių (25 smūgius atliko Vokietijos rinktinė, o Meksikos –14). Vokietija net 9 kartus pataikė į vartų plotą, kai Meksika tai padarė tik 4 kartus.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas vienintelį įvartį susitikime įmušęs Hirvingas Lozano.

Vokietija – Meksika 0:1

35` [0:1] Hirvingas Lozano.