Sportas

2018.06.05 20:01

TOK padės Šiaurės Korėjos atletams ruoštis olimpiadoms

BNS2018.06.05 20:01

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ruošia specialiąją programą, padėsiančią Šiaurės Korėjos atletams dalyvauti artėjančiose dvejose olimpinėse žaidynėse, vyksiančiose Japonijose ir Kinijoje, antradienį paskelbė TOK prezidentas Thomas Bachas.

Jis priminė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas kovą, Th. Bacho vizito į Pchenjaną metu, pareiškė jam esantis pasirengęs atsiųsti sportininkų į 2020-ųjų vasaros olimpiadą Tokijuje bei į 2022-ųjų žiemos žaidynes Pekine.

Kim Jong Unas taip pat norėtų šiemet atsiųsti atletų į Buenos Airėse vyksiančias Jaunimo olimpines žaidynes, o 2020-aisiais – į žiemos jaunimo olimpiadą Šveicarijos Lozanos mieste, pridūrė Th. Bachas.

„Dabar... rengiame specialiąją programą, leisiančią Šiaurės Korėjos atletams pasiruošti žaidynėms ir įveikti atranką. Tai – pirmas žingsnis“, – per spaudos konferenciją Pekine kalbėjo TOK vadovas.

Per žiemos olimpiadą Pietų Korėjos Pjongčango mieste pastebimai atšilo santykiai tarp abiejų Korėjų, kurių rinktinės kartu žygiavo atidarymo ceremonijoje ir susijungė moterų ledo ritulio varžyboms.

Žaidynės taip pat paruošė dirvą Kim Jong Uno ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino susitikimui bei nutiesė kelią JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimui, turinčiam įvykti birželio 12-ąją.

TOK jau padėjo Pchenjanui atsiųsti savo atletų komandą į Švediją, kur balandį ir gegužę vyko pasaulio stalo teniso čempionatas.

Tuomet Šiaurės ir Pietų Korėjos nusprendė nesivaržyti viena su kita, o jų jungtinė moterų komanda pusfinalyje buvo sutikta ovacijomis.

TOK pakvietė Šiaurės ir Pietų Korėjos, Kinijos bei Japonijos nacionalinius olimpinius komitetus birželio 22-ąją susitikti institucijos būstinėje Lozanoje ir „aptarti jų tolesnę pažangą“, pareiškė Th. Bachas.

„Tai pat pakvietėme aštuonis stalo teniso žaidėjus – po vieną vyrą ir vieną moterį iš kiekvienos šalies, kad parodytumėme vienijančią sporto galią“, – pridūrė jis.

TOK prezidentas sakė esąs „gana tvirtai įsitikinęs“, kad kai kurie šiaurės korėjiečių atletai dalyvaus 2020-ųjų olimpiadoje Tokijuje.

„Kas dėl 2022-ųjų, dar per anksti kalbėti, kiek dalyvaus atletų. Būtent todėl jau dabar aptariame tai su Šiaurės Korėja“, – pažymėjo Th. Bachas.