Sportas

2018.06.05 13:54

S. Ramoso smūgis L. Kariusui į galvą turėjo įtakos vartininko klaidoms Čempionų lygos finale

DELFI.lt2018.06.05 13:54

„Liverpool“ komandos vartininkas Loris Kariusas UEFA Čempionų lygos finale žaidė su smegenų sukrėtimu, kuris turėjo įtakos itin prastam jo pasirodymui – dvi sunkiai paaiškinamas klaidas padaręs vokietis smarkiai prisidėjo prie to, kad jo atstovaujama Anglijos komanda 1:3 pralaimėjo Madrido „Real“.

Tokią gana netikėtą ir kontroversišką išvadą pateikė Masačusetso ligoninės specialistai Rossas Zafone ir Lenore Herget, už Atlanto ištyrę 24-erių L. Kariuso sveikatą ir išsamiai analizavę jo veiksmus rungtynių su „Real“ metu.

Nepriklausomo tyrimo metu nustatyta, kad L. Kariusio sveikatai buvo pakenkta antrojo kėlinio pradžioje, esant lygiam rezultatui 0:0.

Alkūne į galvą vokiečiui 49 min. smogė „Real“ kapitonas Sergio Ramosas – vartininkas parkrito ant žolės, tačiau greitai nuo jos atsikėlė ir tęsė rungtynes.

Prabėgus dviem minutėms po šio incidento L. Kariusas padarė pirmą klaidą – išmetė kamuolį tiesiai į Karimo Benzema kojas, o prancūzas pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Vėliau L. Kariusas šiurkščiai suklydo dar sykį – nesėkmingai atmušė Garetho Bale`o smūgiuotą kamuolį ir šis įlėkė į vartus.

„Po detalių tyrimų, išsamiai išanalizavę rungtynių vaizdus ir detalią istoriją, atlikę specialų testą su klausimais ir įvertinę visus simptomus, darome išvadą kad gegužės 26-ąją ponas Kariusas buvo patyręs smegenų sukrėtimą“, – konstatuojama amerikiečių medikų išvadoje.

Išvadoje priduriama, kad smūgis į galvą sutrikdė vartininko orientaciją ir laikinai pakenkė jo regai, o tai turėjo įtakos iš pirmo žvilgsnio nelabai adekvatiems jo veiksmams rungtynių metu.

Po rungtynių vartininkas verkdamas atsiprašė Liverpulio komandos gerbėjų, tačiau pastarosiomis savaitėmis jis sulaukė ne vieno grasinančio laiško – viename iš jų netgi žadėta nužudyti futbolininko draugę.

Pažymėtina, kad šio finalo metu S. Ramosas iš rikiuotės išvedė ir dar vieną Liverpulio komandos žaidėją – lyderį Mohammedą Salah, kuris po susidūrimo su ispanu buvo pargriautas, patyrė traumą ir rungtynių nebaigė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt