Sportas

2018.05.31 15:40

Čempionų lygą trečią kartą iš eilės laimėjęs Z. Zidane`as palieka Madrido „Real“

15min.lt, LRT.lt2018.05.31 15:40

Praėjus mažiau nei savaitei po trečio iš eilės triumfo Čempionų lygoje, Zinedine`as Zidane`as paskelbė, kad traukiasi iš Madrido „Real“ vyriausiojo trenerio pareigų.

„Aš priėmiau sprendimą nebetęsti darbo Madrido „Real“ klube. Tai visiems tinkamas laikas. Tai gali būti šiek tiek keista, bet tai turėjo būti padaryta vardan žaidėjų, klubo ir mano gerovės“, – spaudos konferencijoje teigė Z. Zidane`as, pridūręs, kad šiam jo poelgiui niekas nedarė jokio įtakos – tai buvo vien tik jo sprendimas.

Per dvejus metus 45-erių prancūzas laimėjo net 9 trofėjus, o jo vadovaujama komanda šventė net 104 pergales, 29 sužaidė lygiosiomis ir pralaimėjo tik 16 kartų. Nepaisant fenomenalios sėkmės, Z. Zidane`as teigė, kad komandai norint ir toliau išlikti pergalių kelyje, būtinos permainos.

„Komanda turi ir toliau laimėti, todėl jai būtinos permainos po šių trejų metų: kitas balsas; kiti darbo metodai. (...) Todėl priėmiau šį sprendimą. Tai klubas, kurį myliu, taip pat – klubo prezidentą, kuris mane atvedė į šį milžinišką klubą, todėl visada liksiu jam dėkingas“, – kalbėjo „Real“ paliekantis futbolo specialistas.

Šis prancūzo sprendimas buvo itin netikėtas, mat speciali spaudos konferencija buvo sušaukta vos 90 minučių iki jai prasidedant.

Tuo metu „Real“ prezidentas Florentino Perezas teigė, kad apie Z. Zidane`o sprendimą buvo informuotas trečiadienį.

„Kaip įsivaizduojate, toks sprendimas yra visiškai netikėtas po to, kai buvo laimėta Čempionų lyga. Aš norėjau, kad jis ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris būtų klube tol, kol aš jame esu. Tačiau taip pat žinau, kad kai jis priima sprendimą, jis yra galutinis“, – teigė 2000–2006 m. m. klubui vadovavęs ir nuo 2009 metų klubo prezidento poste esantis F. Perezas.

Taip pat 71-erių ispanas dėkojo komandai net 9 trofėjus atnešusiam Z. Zidane`ui bei teigė tikintis, kad prancūzas galiausiai grįš į klubą.

„Jo elgesys visada buvo pavyzdys mums visiems – jis puikiai reprezentavo „Real“. Nenoriu sakyti „sudie“, o tarti „iki greito“. Aš neturiu abejonių, kad jis sugrįš, bet jei jam reikia pailsėti, jis to nusipelnė“, – teigė F. Perezas.

Madrido „Real“ klubui tai gali būti ne vienintelis praradimas šią vasarą. Iškart po finalo apie norą išvykti kalbėjo ir vėliau tokias kalbas paneigęs rezultatyviausias šio Čempionų lygos sezono žaidėjas Cristiano Ronaldo (15 įvarčių). Taip pat dėl savo ateities klube nėra įsitikinęs du įvarčius finale „Liverpool“ klubui atseikėjęs Garethas Bale`as, kuris, beje, aikštėje pasirodė po keitimo. Būtent žaidimo laiko stoka netenkina valo.

Primename, kad Kijeve vykusiame finale „Real“ nugalėjo varžovus rezultatu 3:1.

2016 metų sausį Z. Zidane`as Madrido klubo vairą perėmė iš Rafaelio Benitezo bei trenerio karjeros pradžioje buvo itin kritikuojamas dėl patirties stokos. Galiausiai jis tapo pirmuoju treneriu istorijoje, laimėjusiu Čempionų lygą tris kartus iš eilės.

Prancūzo vadovaujamas Madrido klubas taip pat kartą laimėjo Ispanijos čempionatą, bet šį sezoną „Real“ liko trečioje vietoje – net 17 taškų atsiliko nuo čempionatą laimėjusio „Barcelona“ klubo.