Sportas

2015.09.08 13:45

P. Jankūnas išbrauktas iš Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąrašų

Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas sutrumpėjo vienu žaidėju – į čempionatą nevyks Paulius Jankūnas. Apie tai šiandien vidurdienį pasakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas sutrumpėjo vienu žaidėju – į čempionatą nevyks Paulius Jankūnas. Apie tai šiandien vidurdienį pasakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

„Turime blogą žinią: Paulius Jankūnas dar neatsigavo po traumos ir negalės padėti komandai Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje. jam dar ne viskas sugijo. Tai tokia liūdna žinia“, – teigė LKF vadovas A. Sabonis.

Praėjusio sezono antroje dalyje žalgirietis P. Jankūnas patyrė rankos traumą.

Krepšininkui kovo mėnesį buvo atlikta peties operacija. Reabilitacija truks iki liepos mėnesio. 28 metų 204 cm ūgio puolėjui vasarį plyšo dešiniojo peties sąnario kapsulė, dėl kurios jis buvo priverstas praleisti visą likusią sezono dalį.

Lietuvos krepšinio žvaigždė ir LKF vadovas sakė, kad rinktinės kandidatai pradės pasirengimą čempionatui jau pirmadienį ir apie naujienas papasakos nacionalinės komandos strategas Jonas Kazlauskas.

„Plačiau apie viską papasakos treneris Palangoje. Viena žinau, pradžia prasideda pirmadienį“, – kalbėjo A. Sabonis.

Jis taip pat pasakė, kad nacionalinė rinktinė tikrai neturėjo ir neturės jokių problemų rengtis pirmenybėms. „Kada vyrų rinktinė turėjo problemų? – retoriškai klausė LKF vadovas. – Kitiems gali būti problemos, bet tai rinktinei – negali. Viskas daroma dėl jos.“

Gegužę rinktinės strategas J. Kazlauskas paskelbė penkiolikos krepšininkų sąrašą, kuriuos žadėjo kviesti į pirmąją stovyklą Palangoje.

J. Kazlauskas į rinktinės kandidatų sąrašą neįtraukė jau su nacionaline komanda atsisveikinusių Rimanto Kaukėno, Dariaus Songailos ir Šarūno Jasikevičiaus.

Dėl traumų šiais metais rinktinės stovyklas praleis ilgametis nacionalinės komandos narys Simas Jasaitis.

Trenerio teigimu, į rinktinę dar gali patekti žaidėjai, kurie vasarą atstovaus studentų rinktinei: „Mus domina 5–6 krepšininkai iš studentų rinktinės. Tie vaikinai turi tikrai didelį šansą įrodyti, kad yra verti būti vyrų rinktinėje. Jeigu įrodys, jie bus pakviesti prisijungti prie mūsų.“

J. Kazlauskas dar tuomet nerimavo dėl Martyno Pociaus ir Pauliaus Jankūno sveikatos bei atskleidė, kad Jonas Valančiūnas vėluos atvykti į stovyklą. Tai aukštaūgis padarys iš karto po NBA vasaros lygos.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas teigia, kad kito krepšininko į P. Jankūno vietą nekvies.

„Lyg apsidrausdamas į kandidatų sąrašą įtraukiau kiek daugiau aukštaūgių, todėl jokių papildomų kvietimų nebus“, — tvirtino J. Kazlauskas.

Į pirmąją treniruočių stovyklą Lietuvos krepšininkai atvyks liepos 15 dieną. Priešingai, nei pastaruosius metus, šįkart rinktinė susirinks Palangoje. J. Kazlauskas sportininkams leis atvykti su šeimomis.

Mat tradiciją ekipos stovyklų pradžią rengti Druskininkuose sujaukė mūsų šalies pirmininkavimas Europos Sąjungoje.

Treniruočių stovyklos taip pat vyks Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Vilniuje, Atėnuose. Iš viso nacionalinė komanda sužais 12 draugiškų rungtynių, kelios iš jų vyks už uždarų durų.