Sportas

2015.02.12 21:38

A. Sabonis: svarbiausia tęsti olimpinę istoriją

Remigijus Kazilionis, „Lietuvos rytas“2015.02.12 21:38

Arvydas Sabonis kartu su Lietuvos rinktine prieš mėnesį išskrido už Atlanto ir kone po mėnesio grįžo po pergalingo olimpinio atrankos turnyro. „Malonu buvo vėl prisiminti gyvenimą sportiniu ritmu“, – A. Sabonis prisipažino „Lietuvos rytui“.    

Arvydas Sabonis kartu su Lietuvos rinktine prieš mėnesį išskrido už Atlanto ir kone po mėnesio grįžo po pergalingo olimpinio atrankos turnyro. „Malonu buvo vėl prisiminti gyvenimą sportiniu ritmu“, – A. Sabonis prisipažino „Lietuvos rytui“.

Retas venesuelietis žinojo, kad jų šalyje vieši pasaulio krepšinio legenda. Bet kur tik pasisukdavo 222 cm ūgio Lietuvos krepšinio federacijos vadovas, jį nuolat lydėjo smalsūs, nustebę žvilgsniai.

47-erių A.Sabonis važiuodavo su rinktine ne tik į rungtynes, bet ir į kiekvieną treniruotę. Keletą sykių jis ir pats pasitreniravo su kur kas jaunesniais krepšininkais.

Lietuvos nacionalinė ekipa Karakase, iškovojusi kelialapį į Londono olimpiadą, vakar sugrįžo į tėvynę.

Kartu su šalies rinktine perėjote paskutinį pasirengimo olimpinei atrankai etapą Hjustone (JAV), paskui – turnyrą Karakase. Kaip vertinate komandos padarytą pažangą? – jau pakeliui namo „Lietuvos rytas“ paklausė A. Sabonio.

Pradžia buvo sunki. Aišku, Hjustone žaidėme tik draugiškas rungtynes, bet vis tiek kaskart norisi pergalių. O atrankoje vyrai parodė – kai tikrai reikia pergalių, jos yra.

Širdyje buvo daug nerimo, kaip rinktinei baigsis varžybos Venesueloje?

Tas nerimas – normalus dalykas. Negali sėdėti atsipalaidavęs. Įvykis juk svarbus. Neduok Dieve, praloštume – būtų nutrūkusi Lietuvos krepšinio istorija olimpiniame judėjime.

Dabar viskas tęsiasi toliau, taigi viskas gerai.

Ką pasakytumėte apie rinktinės vidurio puolėjų Roberto Javtoko ir Jono Valančiūno žaidimą atrankos turnyre?

Abu darė, ką gali. Iš Jono galbūt daugelis tikėjosi daugiau, bet tai yra normalu.

Vyrų krepšinyje iš pradžių nelengva. Patys matėte, kaip teisėjai kol kas į jį žiūri. Taip ir turi būti – kol jaunas, skriaudžia. Bet, manau, neilgam.

Kaip J. Valančiūnui susiklostys karjera NBA?

Tikiuosi, bus gerai. Ten jis ir sutvirtės, išmoks judesių po krepšiu, atsiras didesnis žaidimo arsenalas.

Manau, metimą – bent jau iš vidutinio nuotolio – Jonas irgi pagerins. Mat kai aukštas žmogus nemeta, prieš jį lengva žaisti. Jei „centras“ pataiko, iškart ištraukia varžovą iš po krepšio, ir taip „atsidaro“ baudos aikštelė.

Per savo ilgą sporto karjerą tikriausiai esate regėjęs panašių mėginimų iš pašalės kenkti komandai, kaip Lietuvos rinktinei nutiko Karakase. Ar tai iš kantrybės neišvedė?

Prieš mus buvo nukreiptos juodosios XIX amžiaus technologijos. (Juokiasi.) Nieko nauja – ten, kur jie dabar dar tik eina, mes jau seniai buvome.

Važiuojant į lemiamas rungtynes su Puerto Riku autobusas atseit sugedo – niekas nė burbt. Ir daug kitų nesmagių dalykų buvo – susidarytų išties ilgas sąrašas.

Kita vertus, malonu, kad vyrukai į tai nekreipė dėmesio. Mes nuvažiavome žaisti ir susitvarkyti savo reikalų.

Užbaigėme pernai per Europos čempionatą pradėtą reikalą ir dabar imamės naujo – olimpiados.

Su rinktine grįžote į tą anksčiau jums įprastą sportinį režimą: viešbučiai, treniruotės, rungtynės.

Man įdomu. Aišku, nesportavau tiek, kiek komanda, bet prisiminti ir vėl įsilieti į tą sportinį ritmą malonu.

Ar gydytojai nedraudžia treniruotis?

Leidžia. O kur jie dėsis?

Šios rinktinės varžybos – pirmosios jums vadovaujant Lietuvos krepšinio federacijai. Kaip jaučiatės būdamas prezidentas?

Normaliai. Nieko baisaus nėra. Žinoma, viskas nauja, bet po truputį priprantu.

Gal oficialios pareigos federacijoje – būsimos jūsų politinės karjeros startas?

Ačiū. Buvo malonu pasikalbėti.

Turi tris medalius

1998 m. Seulo olimpiadoje su SSRS rinktine Arvydas Sabonis iškovojo auksą. SSRS komanda, kurioje dar buvo Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius, Šarūnas Marčiulionis, pusfinalyje 82:76 įveikė JAV rinktinę, o finale 76:63 nugalėjo jugoslavus.

1992 m. Barselonoje ir 1996 m. Atlantoje su Lietuvos rinktine A.Sabonis laimėjo bronzos medalius.

1992 m. Lietuvos rinktinė pusfinalyje 76:127 pralaimėjo amerikiečiams, o mače dėl 3-iosios vietos 82:76 nugalėjo NVS komandą.

1996 m. lietuviai pusfinalyje 58:66 nusileido jugoslavams, o mače dėl bronzos 80:74 įveikė Australijos rinktinę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.