Sportas

2015.09.08 13:45

Ž. Obradovičius: man nekyla klausimų, ar Š. Jasikevičius gali tapti treneriu

Atsakydamas, ar kitą sezoną vėl norėtų treniruoti Šarūną Jasikevičių, Željko Obradovičius pagalvojo ir išsisuko nuo klausimo.

Atsakydamas, ar kitą sezoną vėl norėtų treniruoti Šarūną Jasikevičių, Željko Obradovičius pagalvojo ir išsisuko nuo klausimo.

„Barcelona“ klubas nepratęsė kontrakto su 37 metų 192 cm ūgio lietuviu, o vienas geriausių Europos strategų perėmė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipos vairą.

„Nenoriu kalbėti apie krepšininkų pavardes. Tikrai neatskleisiu nė vienos, – tinklalapiui BasketNews.lt tvirtino Ž. Obradovičius. – Pradėjau dirbti vos prieš kelias dienas, todėl nėra lengva. Kol kas nieko nežinau ir negaliu atskleisti jokių pavardžių.“

Pasiilgo trenerio darbo

53-ejų serbas 1999–2012 m. treniravo Atėnų „Panathinaikos“ komandą, su kuria 11 kartų tapo Graikijos čempionu, 5 sykius triumfavo Eurolygoje ir 2 kartus buvo išrinktas geriausiu jos treneriu.

Tituluočiausią Graikijos klubą Ž. Obradovičius paliko, kai po devynerių metų pirmą kartą pralaimėjo šalies čempionato finalą Pirėjo „Olympiakos“ ekipai.

Praėjusį sezoną serbas skyrė poilsiui ir netreniravo jokios komandos ir nuolat sulaukdavo įvairių pasiūlymų. Jį viliojo Rusijos bei Kinijos rinktinės, garsiausi Eurolygos klubai.

Nors buvo pasirodę pranešimų, kad Ž. Obradovičius sulauks progos vadovauti NBA ekipai, strategas pasirinko Stambulo „Fenerbahce Ulker“.

„Tai naujas iššūkis mano gyvenime, – tinklalapiui BasketNews.lt sakė Ž. Obradovičius. – „Fenerbahce Ulker“ – nuostabus ir didis klubas. Po vienerių metų pertraukos, kai netreniravau komandos, jaučiuosi kupinas jėgų.

Labai džiaugiuosi, kad treniruosiu Stambulo ekipą ir nekantrauju pradėti dirbti. Nežinau, ar dar kada nors sugrįšiu į „Panathinaikos“. Dabar neverta apie tai kalbėti. Mano ateitis artimiausius dvejus metus Turkijoje, todėl apie kažką kitą nenoriu galvoti.“

Formuos komandą

Praėjusį sezoną Turkijos ekipa patyrė fiasko Eurolygoje, kai „Top 16“ etape iškovojo vos 2 pergales ir patyrė 12 pralaimėjimų.

„Dabar svarbiausias tikslas suformuoti komandą. Neturime aiškios situacijos, kokią sudėtį subursime kitą sezoną, – aiškino Ž. Obradovičius. – Turime surinkti gerus krepšininkus ir pamatyti šiuo metu klubui priklausančius jaunus žaidėjus. Kaip ir kiekvienais metais, esu pasirengęs sunkiai dirbti.“

Vienas kito sezono Ž. Obradovičiaus tikslų yra padidinti „Fenerbahce Ulker“ arenos lankomumą.

Praėjusiame Eurolygos reguliariajame sezone Stambulo ekipos namų rungtynėse vidutiniškai apsilankydavo 7098 žiūrovai. „Top 16“ etape susidomėjimas smuko – vidutiniškai 5479 aistruoliai.

„Mūsų tikslas artėjantį sezoną sausakimšai užpildyti areną, – pareiškė Ž. Obradovičius. – Sirgalių palaikymas yra labai svarbus. Jie turi suprasti, kad komanda pasirengusi kovoti. Tai svarbiausia.“

Vienas kitą labai gerbia

„Fenerbahce Ulker“ marškinėlius per 2010–2011 m. antrąją sezono pusę vilkėjo ir Š. Jasikevičius. Vasarą turkų ekipą lietuvis paliko dėl galimybės sugrįžti į Obradovičiaus treniruotą „Panathinaikos“.

Tačiau kai po metų su „Panathinaikos“ atsisveikino Ž. Obradovičius, Š. Jasikevičius dar kartą pasuko paskui trenerį.

„Noriu būti „Panathinaikos“ žaidėjas tuo atveju, jeigu komandą toliau treniruos Ž. Obradovičius. Man labai svarbu dirbti su strategu, su kuriuo turime puikų tarpusavio supratimą“, – motyvavo Š. Jasikevičius.

„Labai gerbiu Šarūną, todėl labai malonu girdėti šiuos tokio puikaus krepšininko žodžius“, – atsakė Ž. Obradovičius.

Š. Jasikevičiui piešia šviesią ateitį

Kai Ž. Obradovičius išsiskyrė su „Panathinaikos“, Graikijos klubo vadovai vyriausiojo trenerio postą pasiūlė krepšininko karjeros saulėlydį pasitinkančiam Š. Jasikevičiui.

Pastarasis svarstė šią galimybę, tačiau galiausiai atsisakė, o po šio sezono pareiškė norintis rungtyniauti dar dvejus metus.

„Man nekyla klausimų, ar Jasikevičius gali tapti treneriu, – tinklalapiui BasketNews.lt sakė Ž. Obradovčius. – Šarūnas yra labai protingas žmogus ir puikiai supranta krepšinį. Esu tikras, kad Jasikevičius vieną dieną taps labai geru treneriu.“