Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

UEFA paskelbė geriausių Europoje žaidžiančių futbolininkų dešimtuką

15min.lt 2015.09.08 13:45

UEFA paskelbė geriausių praėjusio sezono Europoje žaidžiančių futbolininkų dešimtuką, iš kurio bus renkamas geriausias 2012–2013 metų sezono senojo žemyno futbolininkas.

UEFA paskelbė geriausių praėjusio sezono Europoje žaidžiančių futbolininkų dešimtuką, iš kurio bus renkamas geriausias 2012–2013 metų sezono senojo žemyno futbolininkas.

Geriausias Europos futbolininkas bus paskelbtas rugpjūčio 29-ąją dieną, kai UEFA būstinėje Monake bus traukiami Čempionų lygos grupės turnyro burtai.

Geriausią futbolininką, kaip įprasta, rinks visų UEFA priklausančių šalių žiniasklaidos atstovai. Tarp kandidatų šiemet atsidūrė net keturi Čempionų lygoje triumfavusio Miuncheno „Bayern“ futbolininkai, tačiau nėra nė vieno Italijoje rungtyniaujančio žaidėjo ir tik du Didžiojoje Britanijoje žaidžiantys futbolininkai.

Geriausių UEFA žaidėjų dešimtukas:

Lionelis Messi (Argentina) – „Barcelona“
Cristiano Ronaldo (Portugalija) – Madrido „Real“
Zlatanas Ibrahimovičius (Švedija) – „Paris Saint Germain“
Robinas van Persie (Nyderlandai) – „Manchester United“
Garethas Bale`as (Velsas) – Londono „Tottenham Hotspur“
Robertas Lewandowskis (Lenkija) – Dortmundo „Borussia“
Thomasas Mulleris (Vokietija) – Miuncheno „Bayern“
Franckas Ribery (Prancūzija) – Miuncheno „Bayern“
Arjenas Robbenas (Nyderlandai) – Miuncheno „Bayern“
Bastianas Schweinsteigeris (Vokietija) – Miuncheno „Bayern“

Šie rinkimai rengiami jau trečią kartą, o jų iniciatorius buvo UEFA prezidentas Michelis Platini, kurio siekis buvo atgaivinti senuosius Europos geriausio futbolininko rinkimus, vadintus „Ballon d`Or“. Šiuo metu taip vadinami geriausio pasaulio futbolininko rinkimai, tačiau iki 2009 metų šis titulas buvo teikiamas tik Europoje žaidusiems futbolininkams.

Šiuo metu „Ballon d`Or“ rinkimus organizuoja FIFA, o UEFA kasmet rengia geriausius Europos futbolininko rinkimus, kuriuose 2012 metais nugalėjo „Barcelona“ atakų lyderis iš Argentinos Lionelis Messi, o pernai – tos pačios komandos saugas Andresas Iniesta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi