Sportas

2013.07.09 13:27

Siūloma pakeisti rentų skyrimo sportininkams sąlygas

ELTA2013.07.09 13:27

Siūloma pakeisti rentų skyrimo ir mokėjimo sportininkams sąlygą, susijusią su Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo data.

Siūloma pakeisti rentų skyrimo ir mokėjimo sportininkams sąlygą, susijusią su Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo data.

Tokią Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela.

„Įvertinus tai, kad rentų, kaip naujos socialinės garantijos buvusiems sportininkams skyrimas ir mokėjimas įstatyme numatytas nuo 2009 m. sausio 1 d., įstatyme siekiama pakeisti rentos skyrimo sąlygą – būti Lietuvos Respublikos pilietybę įgijusiam ne iki Kūno kultūros ir sporto įstatymo įsigaliojimo dienos (iki 1996 m. vasario 1 d.), bet iki 2009 m. sausio 1 d. Atitinkamai pakeitus šią įstatymo nuostatą, teisę gauti buvusio sportininko rentą bus atstatyta 2 sportininkams, kurių pasiekimai atitinka šiuo metu rentas gaunančių kitų buvusių sportininkų pasiekimus. Be to, vienam iš šių sportininkų renta jau buvo paskirta ir mokama, tačiau vėliau (nuo 2010 m. sausio 1 d.) pakeitus įstatymo nuostatas jos mokėjimas sustabdytas“, – sako J. Požela.

Parlamentaro teigimu, priėmus siūlomą projektą reikės atitinkamai keisti Rentų buvusiems sportininkams mokėjimo sąlygų ir tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Vyriausybės 2008 m. gruodžio 3 d. nutarimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt