2018.05.08 13:25

Lietuvos fechtavimo čempionai – T. Makarovas ir I. Serapinaitė

ELTA2018.05.08 13:25

Savaitgalį Vilniuje vykusiame atvirajame Lietuvos fechtavimo čempionate aukso medalius iškovojo Tomas Makarovas ir Ieva Serapinaitė.

Šeštadienis prasidėjo komandų varžybomis. Moterų grupėje dalyvavo penkios komandos. Čempione tapo „Gajos-Dvikovos-1“ ekipa. Antrąją vietą užėmė „VMSC-Gintarinės špagos“ komanda, trečiąją – Baltarusijos rinktinė.

Vyrų varžybose nugalėjo „Gajos-Floretės“ ekipa. Finale ji 45:42 nugalėjo „VMSC-Gintarinės špagos-1“ komandą. Bronzos medaliai atiteko „Gajos-Dvikovos-1“ fechtuotojams.

Sekmadienį vyko asmeninės varžybos. Buvo daug netikėtų pergalių ir pralaimėjimų. Moterų grupėje geriausiai sekėsi Emilijai Serapinaitei. Sidabro medalis atiteko Baltarusijos atstovei M. Pilipciuk, bronzos medaliais pasipuošė Paulina Bajorūnaitė ir A. Pilipciuk. Iš viso dalyvavo 37 sportininkės.

Vaikinų grupėje stipriausias buvo T. Makarovas, kuris laimėjo visas kovas ir iškovojo čempiono taurę. Antrąją vietą užėmė Rokas Jukna, iki finalo taip pat keliavęs be pralaimėjimų. Bronzos medaliais pasipuošė Vaidotas Petraitis ir Edgaras Dvariškis, iš viso dalyvavo 45 fechtuotojai.

Vienos svarbiausių metų varžybų buvo puiki repeticija prieš birželio mėn. Vyksiantį Europos fechtavimo čempionatą Serbijoje, į kurį vyks ir mūsų sportininkų delegacija. Taip pat gausus būrys sportininkų iš Lietuvos ir Europos dalyvaus tarptautiniame turnyre „Gaja Dvikova Cup'18“, kuris vyks gegužės 26–27 dienomis Kauno sporto halėje.