Naujienų srautas

Sportas2013.07.08 18:21

A. Paražinskaitei „Sporto ateities“ fondas skyrė 10 tūkst. litų

ELTA 2013.07.08 18:21

„Sporto ateities“ fondas skyrė 10 tūkst. litų paramą talentingai Lietuvos tenisininkei Akvilei Paražinskaitei. Simbolinį čekį 16-metei sportininkei įteikė naujasis fondo ambasadorius geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis.

„Sporto ateities“ fondas skyrė 10 tūkst. litų paramą talentingai Lietuvos tenisininkei Akvilei Paražinskaitei. Simbolinį čekį 16-metei sportininkei įteikė naujasis fondo ambasadorius geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis.

„Pernai įsteigto „Sporto ateities“ fondo paskirtis – telkti finansinę paramą iš skirtingų rėmėjų, kad būtų sudarytos sąlygos jauniems, ambicingiems sportininkams realizuoti save ir siekti karjeros. Sportininkų reikšmė vis didėja – jie yra Lietuvos ambasadoriai užsienyje“, – pirmadienį Vilniuje, SEB arenoje, surengtoje spaudos konferencijoje sakė „Sporto ateities“ fondo atstovas, advokatų kontoros „Glimstedt“ partneris Linas Sesickas.

Gautą paramą tenisininkė ir jos treneris Arūnas Balžekas panaudos kelionei į JAV, kur A. Paražinskaitė dalyvaus tiek jaunių turnyruose, įskaitant atvirąjį JAV čempionatą („US Open“), tiek suaugusiųjų turnyruose.

A. Paražinskaitė šiemet išbandė jėgas atvirojo Prancūzijos čempionato („French Open“ bei Vimbldono jaunių varžybose, tačiau pergalių neiškovojo.

„Pamačiau daug profesionalių žaidėjų, mačiau, kaip jie treniruojasi, žaidžia. Aplinka visiškai kitokia, nei kituose turnyruose. Pasirodžiau neblogai, juk reikia žiūrėti į ateitį, o pergalės, tikiuosi, dar ateis, ir parodysiu tą žaidimą, kurį galiu žaisti“, – kalbėjo jaunoji tenisininkė.

A. Paražinskaitė pasaulio jaunių reitinge užima 57-ąją vietą, o Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingų lentelėje yra 1028-a. Pasak trenerio, jų tikslas iki metų pabaigos patekti tarp 500 pajėgiausių pasaulio teisininkių.

Tuo tarpu pajėgiausias Lietuvos tenisininkas R. Berankis, kuriam praėjęs mėnuo nebuvo itin sėkmingas, tikisi sugrįžti į pergalių kelią. Lietuviui nuo gegužės pabaigos pralaimėjo visus penkis žaistus mačus.

„Kartais geriau, kartais prasčiau sekasi – toks jau tas tenisas. Nežaidžiau taip jau prastai, nes ir varžovai buvo stiprūs taip jau prastai žaidžiau, tik varžovai buvo ne patys silpniausi“, – kalbėjo tenisininkas.

77-ąją vietą pasaulio reitinge užimantis 23-ejų metų R. Berankis savaitę skirs poilsiui ir netrukus išvyks į JAV, kur jo laukia dešimties dienų fizinio pasirengimo stovykloje. Turnyrų maratoną lietuvis pradės liepos 22-ąją Atlantoje. Vėliau jis dalyvaus turnyruose Vašingtone, Sinsinatyje, Toronte, Vinston Saleme ir „US Open“ varžybose.

Tenisininkas džiaugėsi, kad jo nebekamuoja traumos ir viliasi sezoną užbaigti tebebūdamas pajėgiausių pasaulio tenisininkų šimtuke.

„Šiemet daugiau pasitikiu savo jėgomis, savo kūnu. Pernai buvo baimės, kad neatsinaujintų traumos. Dabar esu pasiruošęs darbui ir pergalėms“, – teigė R. Berankis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi