Sportas

2013.07.08 16:48

R. Berankis: „Dabar 100 procentų pasitikiu savo kūnu“

Asta Žukaitė, 15min.lt2013.07.08 16:48

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis jaučiasi išsivadavęs iš traumų, kurios lydėjo jį pastaruosius metus. Į Lietuvą trumpam grįžęs sportininkas prisipažino, kad puiki sveikata leidžia kur kas labiau pasitikėti savo jėgomis.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis jaučiasi išsivadavęs iš traumų, kurios lydėjo jį pastaruosius metus. Į Lietuvą trumpam grįžęs sportininkas prisipažino, kad puiki sveikata leidžia kur kas labiau pasitikėti savo jėgomis.

Pastarieji turnyrai R. Berankiui susiklostė ne itin sėkmingai, tačiau, kaip sako pats, svarbiausia nenukabinti nosies ir optimistiškai žvelgti į ateitį.  

Netrukus tenisininkas paliks gimtinę ir išvyks į Jungtines Amerikos Valstijas. Ten jis atnaujins bendradarbiavimą su treneriu iš Argentinos Gabrieliu Markusu. Ilgametis R. Berankio treneris Remigijus Balžekas liks Lietuvoje.

„Kiekvienas treneris, kaip ir žurnalistas, yra skirtingas, – R. Balžeką ir G. Markusą lygino tenisininkas. – Treneris iš Argentinos – puikus specialistas, nėra agresyvus,  kaip ir aš mėgsta sunkų darbą.“

Po nesėkmingo pasirodymo žolės kortuose R. Berankis pradeda žaidimą ant kietos dangos. Jis pasakojo, kad pirmasis jo turnyras JAV lauks liepos 22 dieną. Iki to laiko vyks fizinio pasiruošimo stovykla ir treniruotės.

Birželio pabaigoje  23 gimtadienį atšventusiam šiauliečiui šie metai kol kas klostosi banguotai. „Toks jau tas tenisas, nesu toks vienintelis banguotai žaidžiantis sportininkas. Pastaruoju metu tikrai žaidžiu prastai, bet nepaisant to, esu labai gerai nusiteikęs“, – teigė R. Berankis.

Pasitikėjimo savimi jam suteikia nebekamuojantys fiziniai skausmai. „Anksčiau jausdavau didelę baimę dėl traumų, o tai veikdavo žaidimą. Dabar 100 procentų pasitikiu savo kūnu. Tikrai neturiu kuo skųstis. Reikia tik pergalių laukti“, – šypsojosi 77 vietą ATP reitinge užimantis lietuvis.  

Per pirmąjį sezono pusmetį jis tikėjosi kur kas didesnio šuolio geriausių pasaulio tenisininkų kvalifikacijoje. Antroji sezono pusė bus sunkesnė, nes reikės apginti pernai turnyruose iškovotus taškus.

Būtent dėl šios priežasties R.Berankis neturi iliuzijų kilti aukščiau 50-uko ribos. Jo tikslas kitoks.

„Svarbiausia išlikti pirmajame šimtuke“, – trumpai ir aiškiai ištarė tenisininkas.  

Motyvacijos garsiausiam šalies teniso žaidėjui suteikia ir jo konkurentai. Pavyzdžiui, savaitgalį Vimbldone triumfavęs škotas Andy Murray'us.

„Dar Australijoje koviausi su šiuo tenisininku ir negavau į vienus vartus. Geras jausmas žiūrėti, kaip jis laimi Vimbldoną, ir prisiminti kokią naudą man atnešė dvikova su juo“, – prisiminimais dalijosi R. Berankis.

Lietuvį įkvepia ir lenko, puikiai jam asmeniškai pažįstamo, Jerzy Janovicziaus rezultatai.

„Pavydo tikrai nejaučiu. Priešingai – sukyla sportinis agresyvumas. Visiems juk nepripavydėsi, o štai sportinis pyktis yra geras dalykas“, – sakė R. Berankis.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.