Sportas

2018.05.05 13:56

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė išvyko į turnyrą Kinijoje

BNS2018.05.05 13:56

Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) krepšinio rinktinė pirmoji pradėjo pasiruošimą Senojo žemyno pirmenybėms. Arvydo Gronskio auklėtiniai surengė poros dienų stovyklą Kaune, o šeštadienį išvyko į tarptautinį turnyrą Kinijoje, kur išmėgins jėgas su vietos rinktine bei Kanados ir JAV bendraamžiais.

Su šiomis rinktinėmis lietuviai susikaus po tris kartus, tačiau komandai vadovaus Alfredas Kaniava ir Rolandas Rakutis. Arvydas Gronskis su „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda gegužės 17–20 dienomis dalyvaus Eurolygos jaunimo turnyro finaliniame ketverte.

„Norime pažinti žaidėjus, kuriuos mažiau matėme ir kurie pateko į išplėstinį sąrašą. Pažiūrėti, kaip jie atrodo bendrame vaizde ir susidaryti nuomonę prieš pagrindinį pasiruošimą. Kai kurie krepšininkai dar nebaigė sezono, kitų laukia baigiamieji egzaminai, tačiau beveik visi žaidėjai yra stovykloje. Energijos yra tikrai daug ir užsivedimas geras, priima informaciją. Žinoma, pagrindinis įspūdis bus Kinijoje, kurioje sužaisime daug rungtynių ir ten susidarys bendras vaizdas.

Visada einame į aikštelę kautis dėl pergalės, bet pagrindinis šio turnyras tikslas yra patikrinti visus žaidėjus, kaip jie į viską reaguoja, nes išvyka tikrai sunki ir per trumpą laiką sužaisime nemažai rungtynių“, – sakė Lietuvos vaikinų jaunimo krepšinio rinktinės vyr. treneris Arvydas Gronskis.

Visada einame į aikštelę kautis dėl pergalės, bet pagrindinis šio turnyras tikslas yra patikrinti visus žaidėjus

Dėl traumų jau kelis metus rinktinėje debiutuoti negalintis Vilniaus „Perlo“ ir „Lietuvos ryto“ komandų krepšininkas Aistis Pilauskas teigia, kad šiuo metu yra geros sportinės ir su nekantrumu laukia artėjančių kovų.

„Paskutinį kartą rinktinėje buvau prieš tris metus, viskas labai patinka ir mėgaujuosi kiekvienu momentu. Ir komanda puiki, dar tik pora treniruočių, bet jau „lipdomės“. Kol kas nuotaikos puikios ir darbingos. Pats fiziškai jaučiuosi puikiai, nenoriu aišku prisišnekėti, bet jausmas vėl kaip jauno žaidėjo: gali bėgti, šokti, nėra kliūčių. Dar anksti kažkokias prielaidas daryti, bet matosi, kad yra daug energijos ir noro, visi klauso trenerių, o žaidimas su laiku ateis. Dabar svarbiausia gerinti tarpusavio supratimą, pajausti vienas kitą“, – kalbėjo A. Pilauskas.

Lietuvos vaikinų jaunimo U20 rinktinė pateko į Europos čempionato A grupę. Turnyras liepos 14–22 dienomis vyks Vokietijoje. Lietuviai čempionato kovas grupėje pradės su Didžiosios Britanijos, Juodkalnijos ir Turkijos bendraamžiais.

Turnyro Kinijoje tvarkaraštis

Gegužės 8 d. Lietuva U20 – JAV U20

Gegužės 9 d. Lietuva U20 – Kinija U20

Gegužės 10 d. Lietuva U20 – Kanada U20

Gegužės 12 d. Lietuva U20 – JAV U20

Gegužės 13 d. Lietuva U20 – Kinija U20

Gegužės 14 d. Lietuva U20 – Kanada U20

Gegužės 16 d. Lietuva U20 – JAV U20

Gegužės 17 d. Lietuva U20 – Kinija U20

Gegužės 18 d. Lietuva U20 – Kanada U20

Sudėtis:

KREPŠININKAS KREPŠINIO MOKYKLA/KLUBAS PIRMASIS TRENERIS
Justinas Marcinkevičius Kauno technologijos universitetas Aurimas Jasilionis
Domantas Zaboras LCC Tarptautinis Universitetas Laimonas Šapkauskas
Džiugas Slavinskas Klaipėdos „Neptūnas - Akvaservis“ Žydrūnas Valuckis
Aistis Pilauskas Vilniaus „Perlas“/ Vilniaus „Lietuvos rytas“ Marius Linartas
Karolis Giedraitis Vilniaus „Perlas“ Gintaras Pocius
Mantvydas Žukauskas Šiaulių „Šiauliai“ Dainius Bertulis
Tadas Pažėra Mažeikiu „Ereliai“ Dainius Bertulis
Gytis Neimantas Lietuvos sporto universitetas Dainius Bertulis
Rokas Gadiliauskas Saint Petersburg „Zenit“ Marius Krapikas
Matas Jogėla Kauno „Žalgiris-2“ Ovidijus Ežerskis
Herkus Kumpys Klaipėdos „Neptūnas - Akvaservis“ Virgilijus Zakrys
Einaras Tubutis Vilniaus „Perlas“ Alfredas Kaniava
Dovydas Romančenko Klaipėdos „Neptūnas - Akvaservis“ Nikolaj Aleksejenko