Naujienų srautas

Sportas2023.11.02 13:31

Pasaulio čempionu tapęs Kancius apie galimybę laimėti ir Dakare: čia laukia dar sunkesnė kova, teks daug rizikuoti

00:00
|
00:00
00:00

Pasaulio čempionas – tokiu titulu dabar gali didžiuotis lenktynininkas, keturračių sporto atstovas Laisvydas Kancius. Jau ne vienerius metus Dakare važiuojantis sportininkas šiemet laimėjo ir bendrą įskaitą Pasaulio ralio reidų čempionate.

Vietoje to, kad dalyvautų vienose varžybose per metus, sportininkas leidžiasi į visus metus trunkantį lenktynių maratoną. L. Kanciaus teigimu, profesionalumą pasieksi tik tuomet, kai savo sportą praktikuosi nuolat. Visgi toks įtemptas grafikas reikalauja ir ypatingo fizinio pasirengimo. Dėl to intensyvios treniruotės jau tapo lenktynininko kasdienybe.


00:00
|
00:00
00:00

„Nelabai kas ir pasikeitė, (....) gal tiktai žmonių dėmesio daugiau“, – juokiasi L. Kancius, LRT RADIJO paklaustas, kaip jaučiasi tapęs pasaulio ralio reidų čempionu.

Nors savo pasiekimu vyras sako besididžiuojantis, nosies užriesti tikrai neketina, jau dabar kimba į kitus darbus ir aktyviai ruošiasi vos po poros mėnesių prasidėsiančiam Dakaro raliui.

Dalis keturračių sporto atstovų kasmet renkasi dalyvauti tik būtent šiose – Dakaro – lenktynėse, o štai L. Kancius į trasą rieda po kelis kartus, dalyvauja atskiruose pasaulio čempionato etapuose. Pasak lenktynininko, toks dažnas važiavimas leidžia sukaupti patirties, pastebėti ir ištaisyti savo klaidas bei įvertinti konkurentus.

„Be jokios abejonės, kiekvienos lenktynės yra be proto brangios finansiškai, jose dalyvauti yra tikrai sudėtinga. (...) Bet jeigu per metus dalyvauji tiktai vienose lenktynėse, tarkim, Dakare, tai kažkokio labai gero rezultato tikėtis yra sudėtinga.

Kaip ir kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje, ką tu bedarai, tu turi treniruotis, daryti tą darbą. (...) Chirurgui, operuojančiam vieną operaciją per metus, sudėtinga būtų ją atlikti idealiai. Bet jeigu tu darai tai dažnai, (...) tam ruošiesi, dalyvauji, treniruojiesi, tada ateina ir tam tikras rezultatas. (...) Iš karto matai savo minusus, galų gale, konkurentų pliusus pasižiūri“, – aiškina laidos „Čempionų pietūs“ svečias.

L. Kancius atvirauja, kad toks intensyvus grafikas reikalauja ypatingo fizinio ir dvasinio pasiruošimo. Vyras treniruojasi kone kiekvieną dieną – tai sporto salėje, tai su keturračiu. O tai esą ir leidžia jam pasiekti tokių aukštų rezultatų.

„Toks intensyvus treniravimasis tikrai nėra lengvas. Kai tu tą darai kiekvieną dieną, dažnu atveju net nepastebi skirtumo. Bet nuvažiavus į varžybas, jeigu esi gerai pasiruošęs, tai iškart matosi. Pats važiavimas trunka 12 valandų, atlaikyti jas yra tikrai be proto sudėtinga.

(...) Kiekvienas gali sėsti ir važiuoti, pavažiuos valandą ar kiek. Bet kai tau pradeda skaudėti viską ir tu nebeturi jėgų net rankų pakelti, tada prasideda ir psichologinės problemos, tu nori pasiduoti. Kai tu esi pasiruošęs gerai fiziškai, tu tą nustumi gerokai toliau“, – pasakoja keturračių sporto atstovas.

Paklaustas, ar viskas lenktynėse priklauso tik nuo jo paties pasirengimo, ar reikia, jog ir fortūna nusišypsotų, vyras sako, kad sėkmė jo sporte atlieka išties labai svarbų vaidmenį.

„Gal ne visiška sėkmė, bet tokia dalinė sėkmė yra reikalinga, ji svarbi kiekvieną dieną. Na, nežinai, už kokio posūkio gali būti koks akmuo. Atvažiuoji greitai, aišku, pristabdai, bet nežinai, kas tavęs laukia už posūkio: ar ten lygus kelias, ar duobėtas. Aišku, kai tu esi pasiruošęs, tada tą duobėtą kelią ir įveiki, bet kartais reikia ir sėkmės“, – teigia L. Kancius.

Pasaulio čempionatą laimėjusiam sportininkui, panašu, kitas žingsnis turėtų būti ir pergalė Dakare. Visgi, pasak LRT RADIJO pašnekovo, ant nugalėtojų pakylos užlipti pastarosiose varžybose yra gerokai sunkiau.

„Kas sunkiau – manyčiau, laimėti Dakarą, nes tai yra vienos lenktynės. Visi konkurentai visose klasėse labai daug rizikuoja. Jeigu važiuoji pasaulio čempionate, vis tiek kažkaip strateguoji, nebūtinai tau reikalinga pergalė, tu gali būti antras, trečias, bet tu renkiesi taškus. (...) O Dakare, manau, visi labai daug rizikuoja, stato ant kortos, (...) siekia to vienintelio rezultato“, – dėsto lenktynininkas.

Viso pokalbio klausykitės LRT RADIJO laidos „Čempionų pietūs“ įraše.

Parengė Aistė Turčinavičiūtė.


00:00
|
00:00
00:00
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi