Sportas

2018.05.05 09:25

FIBA čempionų lygos finalo ketverto kovos – per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt

LRT.lt2018.05.05 09:25

FIBA čempionų lygoje prasideda svarbiausių šio sezono kovų metas – gegužės 4–6 dienomis Graikijos sostinėje dėl titulo rungsis keturios stipriausios turnyro komandos. Penktadienį abejas pusfinalio rungtynes (Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – „Monaco“ ir Atėnų AEKMursijos UCAM) transliuos kanalas LRT KULTŪRA ir portalas LRT.lt.

Penktadienio vakarą, nuo 21.25 val., žiūrėkite Atėnų AEK – Mursijos UCAM pusfinalio transliaciją.

Į kovą finalo ketverte 18 tūkst. žiūrovų talpinančioje OAKA arenoje stoja keturios komandos:

Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietija)

„Monaco“ (Prancūzija)

Mursijos UCAM (Ispanija) 

Atėnų AEK (Graikija)

Atėnų AEK krepšininkai turės pranašumą prieš savo varžovus – žais namų arenoje.

Aikštelės šeimininkai šiemet džiaugiasi sėkmingu sezonu. AEK šiemet laimėjo Graikijos taurę, finale nugalėję Pirėjo „Olympiakos“. FIBA čempionų lygoje graikai buvo treti C grupėje, o atkrintamosiose varžybose nugalėjo Nymburko ČEZ ir Strasbūro SIG klubus. Šiuo metu AEK Graikijos lygoje užima 5 vietą.

Kita finalo ketverto dalyvė Liudvigsburgo „MHP Riesen“ ekipa Vokietijoje žengia trečia, Mursijos UCAM Ispanijos pirmenybėse šiuo metu rikiuojasi 9-oje pozicijoje, o „Monaco“ krepšininkai šiuo metu pirmauja Prancūzijos lygoje. „Monaco“ yra vienintelė komanda, jau dalyvavusi FIBA čempionų lygos finalo ketverte. Pernai pusfinalyje jie pralaimėjo „Banvit“ krepšininkams, bet vėliau laimėjo mačą dėl trečios vietos ir iškovojo bronzos medalius.

Pusfinalio mačai žaidžiami gegužės 4 dieną, o finalas ir rungtynės dėl trečios vietos vyks gegužės 6 dieną.

Geriausias Lietuvos krepšinio teisėjas Tomas Jasevičius antrus metus iš eilės vadovaus FIBA čempionų lygos finalo ketverto kovoms. Be jo Atėnuose taip pat dirbs dar 7 teisėjai – iš Bosnijos ir Hercogovinos, Kroatijos, Italijos, Latvijos, Rumunijos ir Serbijos.

Beje, finalo ketverte matysime ir dar vieną Lietuvos atstovą – į Atėnus vyks LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis. Jis ir Michailas Davydovas iš Rusijos bus techniniai finalo ketverto delegatai.

Tvarkaraštis

2018.05.04

18.25–20.30 val. Pusfinalis. Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – „Monaco“ (transliacija per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt)

21.25 –23.30 val. Pusfinalis. Atėnų AEK – Mursijos UCAM (transliacija per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt)

2018.05.06

16.25–18.40 val.  Rungtynės dėl 3-ios vietos (transliacija tik per LRT.lt)

19.25–21.40 val.  Finalas (transliacija per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt)

Praėjusį sezoną FIBA čempionų lygoje triumfavo Tenerifės „Iberostar“ ekipa su tuomet joje žaidusiu Mariumi Grigoniu, kuris laimėjo ir MVP prizą.