Sportas

2015.09.08 13:45

D. Gailius sudarė dvejų metų sutartį su „Union Olimpija“

Deividas Gailius po metų pertraukos pratęs savo legionieriaus karjerą. 25 metų 200 cm ūgio puolėjas sukirto rankomis su Liublianos „Union Olimpija“ komanda dėl dvejų metų kontrakto.

Deividas Gailius po metų pertraukos pratęs savo legionieriaus karjerą. 25 metų 200 cm ūgio puolėjas sukirto rankomis su Liublianos „Union Olimpija“ komanda dėl dvejų metų kontrakto.

 „Klubas suteikė geriausias sąlygas tobulėti ir toliau judėti į priekį. „Union Olimpija“ treniruos geras treneris, Liubliana yra gražus miestas, o Slovėnija – krepšinio šalis, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Gailius. – Taip pat galėsiu stebėti Europos čempionatą ir bent taip prisidėti prie lietuvių palaikymo (juokiasi – Red.).“

2010 metais jis sudarė sutartį su Bolonijos „Canadian Solar“ komanda, tačiau dvejus metus dažniau sėdėjo ant suolo nei žaidė.

Lietuvos žiniasklaidoje buvo pasirodę gandų, jog Gailių viliojo ir Kauno „Žalgirio“ klubas, tačiau pats žaidėjas tinklalapiui „BasketNews.lt“ patvirtino, jog šios kalbos buvo iš piršto laužtos.

„Iš Lietuvos klubų pasiūlymų nesulaukiau“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Gailius, nors pasibaigus sezonui minėjo, kad norėtų likti Lietuvoje.

Krepšininkui visas praėjęs sezonas buvo vienas geriausių, jeigu ne pats geriausias, karjeroje. LKL pirmenybėse jis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 17 taškų, atkovodavo po 5,6 kamuolio ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

„Mažojo“ LKL finalo serijoje jis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 20,6 taško, atkovodavo po 6,6 kamuolio ir rinkdavo po 24,6 naudingumo balo. Toks sėkmingas žaidimas „Neptūnui“ padėjo 3-2 pranokti „Prienus“.

VTB Vieningoje lygoje klaipėdietis vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 30 minučių, pelnydavo po 15,6 taško, atkovodavo po 4,9 ir perimdavo po 1,4 kamuolio bei atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Union Olimpija“ praėjusį sezoną Slovėnijos čempionato finalo serijoje 1-3 nusileido Novo Mesto „Krka“ krepšininkams ir 2013-2014 m. rungtyniaus tik Europos taurės turnyre.

Garsiausia Slovėnijos komanda turi nemažai finansinių įsisiskolinimų, kuriuos tikisi galutinai likviduoti per artimiausius kelerius metus.

„Union Olimpija“ skola buvusiems ekipos krepšininkams ir treneriams siekia 1,693 milijono eurų. Dar 1,448 milijono eurų klubas skolingas bankams. Šios paskolos turi būti sumokėtos per artimiausius dvejus metus.