Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ vadovai legionierių dairysis NBA vasaros lygoje

Romas Poderys, Diena.lt 2015.09.08 13:45

Naujasis Kauno „Žalgirio“ klubo sezonas – su atjaunėjusia komanda elitinėje Eurolygoje, bet tikriausiai be VTB Vieningosios krepšinio lygos, taip pat su kitokia vizija – ne pragmatiškai apsiriboti vien šia diena, bet žvelgti į ateitį.

Naujasis Kauno „Žalgirio“ klubo sezonas – su atjaunėjusia komanda elitinėje Eurolygoje, bet tikriausiai be VTB Vieningosios krepšinio lygos, taip pat su kitokia vizija – ne pragmatiškai apsiriboti vien šia diena, bet žvelgti į ateitį.

„Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas sako, kad „Žalgirio“ branduolį sudarys Lietuvos krepšininkai, bet planuojama turėti ir 3–4 legionierius, kurie žaistų starto penkete. Jų ieškoti P. Motiejūnas kitą savaitę su vyriausiuoju treneriu Iliju Zouru vyks į JAV, Las Vegasą, kur kasmet rengiama NBA vasaros stovykla.

– Direktoriau, ar ryškėja būsimosios komandos kontūrai? – paklausėme Lietuvos čempionų klubo vadovo.

– Bendri bruožai – taip. Žinome, ko norime ir ką pagal dabartines galimybes esame pajėgūs pasiūlyti žaidėjams. Taip pat aišku, kokiose varžybose dalyvausime, ko jose sieksime. Kol kas nenorėtume konkretizuoti, su kuriais krepšininkais deramės, nes stengiamės laikytis principo: kol ant sutarčių nėra parašų – nekomentuoti jokių užuominų, gandų, spėlionių, neeskaluoti spekuliacijų. Galiu patvirtinti, kad mūsų akiratyje yra ir buvusių žalgiriečių, paskolintų kitiems klubams, bet tebeturinčių sutartis su „Žalgiriu“, ir vaikinų iš dublerių komandos. Pasirinkimas nėra mažas.

– Ar tarp jų yra Artūras Milaknis, Siimas Sanderis Venė, Vytenis Čižauskas?

– Galėtume išvardyti dar keliolika žinomų žaidėjų, bet tai dar nieko nereiškia. Jie, kaip ir Vytenis Lipkevičius ar šiuo metu su Lietuvos jaunimo rinktine pasaulio čempionate dalyvaujantys Lukas Lekavičius, Justas Tamulis, Tomas Dimša, Marius Grigonis bei po traumos atsigavęs Artūras Gudaitis, taip pat Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kupšas, Simonas Kymantas – galimi kandidatai į „Žalgirį“, yra arčiausiai mūsų komandos. Kai kurie iš šių vaikinų jau praėjusį sezoną dalyvavo pagrindinės ekipos treniruotėse, žaidė oficialias rungtynes. Tai nėra garantija, kad jie visi bus pakviesti į pagrindinę sudėtį. Taip, „Žalgirio“ branduolį sudarys Lietuvos krepšininkai, bet planuojame turėti ir 3–4 legionierius, kurie žaistų starto penkete, būtų pajėgūs imtis lyderių pareigų.

– Gal jau ieškote naujų legionierių?

– Kitą savaitę su vyriausiuoju treneriu Iliju Zouru vyksime į JAV, Las Vegasą, kur kasmet rengiama NBA vasaros stovykla. Pažiūrėsime, pasitarsime. Komandą komplektuosime derindami įvairius variantus. I. Zouras pritarė tokiai strategijai, jis nori dalyvauti kuriant naują kovinį kolektyvą.

– Ką nusprendė sutartis su „Žalgiriu“ tebeturintys Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Robertas Javtokas?

– Norėtume išlaikyti ir abu brolius, ir Robertą, bet mes jiems negalime pasiūlyti tokių pat finansinių sąlygų, kokios buvo praėjusį sezoną. Tiesiog neturėsime tiek pinigų.

– Gegužės mėnesį sakėte, kad klubas intensyviai ieško stambaus investuotojo. Kaip klostosi paieškos?

– Norime, kad galimas investuotojas ar investuotojai iš Lietuvos ar iš užsienio įvertintų mūsų pastangas gyventi ne vien šia diena, bet ir planus keleriems metams į priekį. Vyksta derybos, bet vasara – ne pats palankiausias metas tokiems darbams. Tikimės, kad rudens pradžioje padėtis bus aiškesnė, juo labiau kad ir komandos branduolį turėsime.