Sportas

2018.04.18 20:00

Ekspertų prognozė prieš seriją su „Olympiakos“ – „Žalgiris“ turi daug kozirių

Dovilė Šeduikytė, 15min.lt2018.04.18 20:00

Pirėjo „Olympiakos“ statusu kaip vieno iš galingiausių Eurolygos klubų niekas neabejoja, tačiau Lietuvos krepšinio ekspertai įsitikinę, kad Kauno „Žalgiris“ gavo geriausią blogybę iš buvusių galimų ir gali rimtai pasigalynėti su graikų grandu.  

Algirdas Brazys

Kauno „Žalgirio“ pranašumai ir silpnybės: Komandinė dvasia, kurią sukūrė Šaras, yra kažkas neįtikėtino. Visi yra užsivedę ir nusiteikę visą sezoną. Man tai atrodo pranašumas. Psichologiškai padėjo ir tos dvi pergalės prieš „Olympiakos“ reguliariajame sezone. Be to, šį sezoną „Žalgiris“ yra komanda, kuriai nėra skirtumo žaisti namuose ar išvykoje. Tai didžiulis pliusas.

Iš septynių galimų blogybių Eurolygos atkrintamosiose mums atiteko geriausia blogybė. Dar gal tik „Chimki“ būtų palankus varžovas, nes juos kamuoja traumos.

„Olympiakos“ silpnybės ir privalumai: Šiais metais Pirėjo klubas nėra tokia stabili komanda, kokią mes įpratę ją matyti. Anksčiau jie niekada nepralaimėdavo 20 taškų skirtumu. Be to, keista buvo matyti, kad „Olympiakos“ namuose net nesurinkdavo pilnos salės. Nebuvo tokio anšlago. Žiūrovai yra savotiškas parametras.

Kitas mūsų pliusas ir savotiškas jų minusas yra Vassilis Spanoulis. Galima kalbėti, ką nori, bet mes visi senstame. Nepaisant to, kadangi jis yra kapitonas ir lyderis, visas žaidimas statomas per jį. O jis nėra toks, koks buvo anksčiau. Manau, kad šita jų strategija ne visada pavyksta.

„Olympiakos“ pranašesnė už „Žalgirį“ tuo, kad tai komanda, kuri daug metų žaidžia aukščiausiame lygyje. Jie turi atkrintamųjų patirties. Tai yra pagrindinis jų pranašumas.

Serijos rezultatas: Norėčiau, kad 1-1 būtų išvykoje. Jeigu su tokiu rezultatu „Žalgiris“ sugrįš į Kauną, tai bus geras rezultatas. Manau, kad pagal savo žaidimą, šį sezoną „Žalgiris“ turi gerus šansus patekti į finalo ketvertą. Būtų gaila, jei juo nepasinaudotume.

Dainius Adomaitis

Kauno „Žalgirio“ pranašumai ir silpnybės: Iš visų aukščiau esančių komandų, manau, savo stiliumi „Olympiakos“ yra palankiausias varžovas Kauno „Žalgiriui“. CSKA, „Fenerbahče“ ir „Real“ žaidžia labai aukštu tempu ir matėme, kad „Žalgiriui“ tai nelabai patiko reguliariajame sezone. „Olympiakos“ žaidžia gynybinį, kietą žaidimą. Taip „Žalgiriui“ yra parankiau išnaudoti savo pliusus.

D. Adomaitis, BNS nuotr.

„Žalgiris“ yra geroje situacijoje, nes niekas jų nekritikuos, jei jie pralaimės. Psichologinis pranašumas bus „Žalgiriui“, nes „Olympiakos“ patirs spaudimą – jie privalo laimėti šią seriją. Visi deklaruoja, kad jie turi žaisti finalo ketverte. „Žalgiris“ tuo gali pasinaudoti. Jie šį sezoną jau įrodė, kad gali žaisti išvykose ir dukart nugalėjo „Olympiakos“. Nesvarbu, kad kažkas iš varžovų nežaidė. Svarbu, kad laimėjo. Manau, kad „Žalgiris“ tikrai tiki, kad gali žaisti finalo ketverte.

„Olympiakos“ silpnybės ir privalumai: Didžiausi „Olympiakos“ pranašumai yra namų aikštė ir tie žaidėjai, kurie yra žaidę daug tokių atkrintamųjų rungtynių. Ta patirtis niekur nedingsta.

Serijos rezultatas: 3:2 laimės Kauno „Žalgiris“.

Mindaugas Žukauskas

Kauno „Žalgirio“ pranašumai ir silpnybės: „Žalgiriui“ reikia žaisti taip, kaip žaidė visą sezoną. Nėra ką naujo atrasti ar kažką paslėpti – reikia naudoti tai, ką darė viso sezono metu. Reikia visų susitelkimo gynybai, kuri turėtų būti žalgiriečių pergalės kalvis. Reikės daug ir sunkiai dirbti gynyboje, nes „Olympiakos“ turi individualių puolimo meistrų, kurie gali nulemti rungtynes.

M. Žukauskas, BNS nuotr.

„Olympiakos“ silpnybės ir privalumai: „Žalgirio“ puolimas šiais metais yra patrauklus. Sužaidžia tai vienas, tai kitas. Išskirtinio lyderio nėra. Tai gali būti papildoma problema „Olympiakos“. Jeigu yra vienas ar du lyderiai, gali akcentuoti gynybą jiems, o „Žalgiryje“ bet kas gali tapti tos dienos lyderiu.

Serijos rezultatas: 3:2 laimės Kauno „Žalgiris“.

Kęstutis Šeštokas

Kauno „Žalgirio“ pranašumai ir silpnybės: Pirėjo klubas jau daug metų iš eilės žaidžia finaluose ketvertuose ir turi daugiau patirties. Iš vienų rungtynių galima laimėti, bet jei laimės išvykoje bent vienas iš dviejų, tai tada „Žalgiriui“ yra šansas.

Kevinas Pangosas yra rimtas ginklas, jei bus geros formos. Ir du prieš du su Pauliumi Jankūnu. Tai yra neišsprendžiama problema varžovams šį sezoną.

„Olympiakos“ silpnybės ir privalumai: Georgios Printezis su sau nebūdingu metimu ir tas pats Vassilis Spanoulis. Nors ir metuose jau, bet išlieka pavojingas. Manau, kad bus ir didžiulis palaikymas arenoje. Su bet kuria komanda žaidžiant ketvirtfinalyje bus sunku. Aišku, jie šį sezoną banguotai žaidžia, bet atkrintamosiose tokio klubo svoris reiškia daug.

Serijos rezultatas: 3:1 laimės „Olympiakos“.

Tomas Masiulis

Kauno „Žalgirio“ pranašumai ir silpnybės: „Žalgiris“ visą sezoną žaidžia stabiliai ne tik namuose, bet ir išvykose. Nesvarbu pavadinimai, nes Šarūnas Jasikevičius įdiegė tą nugalėtojų mentalitetą. Dabar pralaimima mažais skirtumais. Trenerių štabas atlieka gerą darbą, išanalizuoja varžovus.

T. Masiulis, BNS nuotr.

„Olympiakos“ silpnybės ir privalumai: „Olympiakos“ su „Žalgiriu“ nežaidė geriausios sudėties, todėl ta jų atkrintamųjų patirtis yra labai svarbi. Čia ne reguliarusis sezonas. „Žalgiris“ tiesiog turi žaisti savo žaidimą. Lengva nebus, bet, kai nesi favoritas, tai yra lengviau žaisti. Jie turi geras galimybes.

Serijos rezultatas: Tikiuosi ir manau, kad „Žalgiris“ gali laimėti šitą seriją, bet tiksliai neįvardyčiau.