Sportas

2015.09.08 13:45

F-1 pilotai grasina boikotuoti lenktynes Vokietijoje

f-1.lt 2015.09.08 13:45

„Formulės-1“ pilotai įspėja, jog yra pasiryžę boikotuoti Vokietijos GP, jei šį savaitgalį pasikartos tos pačios problemos su padangomis, su kuriomis sportininkai susidūrė Silverstoune (Didžioji Britanija), praneša f-1.lt.

„Formulės-1“ pilotai įspėja, jog yra pasiryžę boikotuoti Vokietijos GP, jei šį savaitgalį pasikartos tos pačios problemos su padangomis, su kuriomis sportininkai susidūrė Silverstoune (Didžioji Britanija), praneša f-1.lt.

Po ketvirtadienio vakare surengto F-1 pilotų asociacijos (GPDA) susirinkimo buvo išplatintas pranešimas, kuriame išreikštas nepasitenkinimas dabartine situacija „Formulėje-1“ ir užsiminta apie galimybę boikotuoti savaitgalį vyksiančias lenktynes.

Po Silverstoune sproginėjusių padangų fiasko „Pirelli“ ėmėsi atitinkamų priemonių ir į Vokietiją atvežė pakoreguotą produkciją – tvirtesnes, kevlaru apjuostas padangas. Nepaisant italų kompanijos pastangų sumažinti grėsmę pilotų saugumui, GPDA įspėja apie galimą boikotą, jei pasikartos praėjusio savaitgalio įvykiai.

„Pilotų asociacija norėtų išreikšti gilų susirūpinimą tuo, kas nutiko Silverstoune, – rašoma GPDA išplatintame pranešime. – Tikimės, kad atlikti pakeitimai duos norimų rezultatų ir panašūs įvykiai nepasikartos Vokietijos GP metu. Esame pasiruošę su savo bolidais važiuoti ant galimybių ribos. To iš mūsų tikisi komandos, rėmėjai, sirgaliai. Tačiau pilotai nusprendė, jog jei bus susidurta su panašiomis problemomis Vokietijos GP metu, mes nedelsiant pasitrauksime iš varžybų.“

Priminsime, jog praėjusį savaitgalį Silverstoune vykusių F-1 lenktynių metu keturi pilotai susidūrė su nemalonia problema – sprogusia galine bolido padanga. Atlikusi tyrimą padangų tiekėja „Pirelli“ dėl to apkaltino komandas. Italų kompanijos teigimu, padangos galėjo sprogti dėl įvairių priežasčių: per žemo slėgio padangose, jų sukeitinėjimo, per daug agresyvaus pasvyrimo kampo, dėl aštrių trasos kelkraščių.

Norėdama, kad panašūs įvykiai nepasikartotų, „Pirelli“ į Vokietiją, kur šį savaitgalį vyks F-1 lenktynės, atvežė tvirtesnes, kevlaru apjuostas padangas. Tuo metu nuo Vengrijos GP italų kompanija komandoms pateiks naujas padangas, kurios bus sukurtos naudojant 2012 m. padangų struktūrą ir 2013 m. mišinius.