Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgiris“ pasirašė ketinimų protokolą su „PrivatBank“, ketina trauktis iš VTB lygos (atnaujinta)

basketnews.lt, 15min.lt2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ klubo finansinis nepriteklius gali baigtis kur kas greičiau, nei buvo manyta. Kauno klubo vadovai artimiausiomis dienomis turėtų baigti derybas su Ukrainos milijardieriaus Ihorio Kolomoiskio valdomu „PrivatBank“.

Kauno „Žalgirio“ klubo finansinis nepriteklius gali baigtis kur kas greičiau, nei buvo manyta. Kauno klubo vadovai artimiausiomis dienomis turėtų baigti derybas su Ukrainos milijardieriaus Ihorio Kolomoiskio valdomu „PrivatBank“.

BasketNews.lt šaltinių žiniomis, jis Kauno klubui per artimiausius trejus metus ketina skirti 10 milijonų eurų, tačiau turi savų sąlygų.

„Po vakar pasirodžiusios publikacijos susisiekiau su „PrivatBank“ savininku. Jis turi kontaktų su „Žalgiriu“. Jie veda derybas ir yra pasirašę rimtą ketinimų protokolą“, – tinklalapiui BasketNews.lt patvirtino Kijevo „Budivelnyk“ klubo generalinis direktorius Gediminas Navikauskas.

Artėjantį sezoną Eurolygoje debiutuosiantį Ukrainos čempionų klubą „PrivatBank“ remia jau ne vienerius metus, o Navikauskas su Kolomoiskiu palaiko draugiškus santykius.

Didžiulę verslo imperiją, kuriai priklauso plieno, naftos, chemijos, energetikos, maisto, bankų bei žiniasklaidos įmonės, sukūrusio Ukrainos milijardieriaus derybos su Kauno klubu jau artėja pabaigos link. Navikausko teigimu, abiems pusėms beliko sutarti dėl vienintelio dalyko – „Žalgirio“ dalyvavimo VTB Vieningosios lygos varžybose.

„PrivatBank“ yra bankas, VTB – taip pat bankas, todėl galimiems „Žalgirio“ rėmėjams yra labai įdomios visos detalės, siejančios Kauno klubą su VTB Vieningąja lyga. „PrivatBank“ pats norėtų vesti derybas su VTB dėl „Žalgirio“ klubo dalyvavimo šiose varžybose. Supraskite, kad naujiesiems rėmėjams yra labai svarbu, kad nesusikirstų „PrivatBank“ ir VTB bankų interesai“, – aiškino Navikauskas. Jo teigimu, tai įprasta praktika visame verslo pasaulyje.

Tačiau patikimų tinklalapio BasketNews.lt šaltinių žiniomis, Kauno klubas jau yra apsisprendęs trauktis iš VTB Vieningosios lygos, nepaisant to, kaip baigtųsi būsimųjų komandos rėmėjų pokalbiai su VTB lygos atstovais.

Nuo šio sezono pasikeitus Eurolygos varžybų formatui, į „Top 16“ etapą nepatekę klubai tęs kovas su stipriausiomis Europos taurės komandomis ir kartu kovos „Last 32“ etape. Jame ekipos bus suskirstytos į aštuonias grupes po keturias komandas. Žalgiriečiai dviejų ratų sistema planuoja žaisti ir Lietuvos krepšinio lygoje.

„Sunku pasakyti, ar „Žalgiris“ trauksis iš VTB lygos. Jeigu Kauno klubas pasirašys paramos sutartį, atsakymą turės pateikti didžiulius pinigus duodantis rėmėjas. Mano asmenine nuomone, mažai šansų, kad „Žalgiris“ žais VTB lygoje. Mes patys rungtyniaujame Ukrainos čempionate, žaisime ir Eurolygoje. Rasti vietos VTB lygai būtų labai sudėtinga. Tuo labiau, kad visos rimtos lygos jau turi tvarkaraščių projektus, o VTB jų neturi“, – aiškino Navikauskas.

Jis pažymėjo, kad „Budivelnyk“ klubas, skirtingai nei teigia VTB atstovai, net nesvarstė galimybės žaisti pirmenybėse. Prieš penketą metų vienu VTB lygos kūrėjų buvęs Lietuvos krepšinio vadybininkas dabar aštriai pasisako prieš šios vadovus, o pačią lygą vadina komerciniu turnyru.

„PrivatBank“ ketinimai paremti „Žalgirį“ yra labai rimti. Tai jau ne pirmas kartas, kai ukrainiečiai nori padėti „Žalgiriui“. Per pirmąją „Žalgirio“ krizę „PrivatBank“ norėjo tapti klubo savininku, tačiau tuomet žiniasklaidoje ukrainiečių atžvilgiu pasipylė neigiamos publikacijos, o veiklos čia net nepradėjusiai užsienio kompanijai tapo labai nejauku ir ji persigalvojo“, – tinklalapiui BasketNews.lt tvirtino Navikauskas.

Jis stebėjosi vakar Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusiais gandais, neva naujuoju „Žalgirio“ rėmėju turėtų tapti „Budivelnyk“ krepšinio klubas, Lietuvos čempionams skirsiantis 9 milijonus eurų.

„Nesuprantu, kodėl rašoma, kad „Žalgirį“ gali remti „Budivelnyk“ klubas. Kaip mes galime paremti Žalgirį? Mes esame krepšinio klubas, turime savo biudžetą ir rengiamės debiutui Eurolygoje. Mus ir „Žalgirį“ gali sieti tik du dalykai – tas pats rėmėjas, – stebėjosi Navikauskas.

P. Motiejūnas: apie dalyvavimą VTB lygoje dar svarstome

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas portalui 15min.lt patvirtino žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad LKL čempionai kitą sezoną gali nesivaržyti VTB Jungtinėje lygoje. P. Motiejūnas taip pat patvirtino ir žinias apie vykstančias derybas su Ukrainos banku „PrivatBank“.

P. Motiejūnas teigė, kad sprendimas dėl dalyvavimo VTB lygoje nepriklauso nuo galimo naujojo rėmėjo atėjimo.

„VTB nuo pat pradžių buvo sukurta todėl, kad trūko aukšto lygio rungtynių. Pernai pasikeitė Eurolygos „Top 16“ varžybų formatas, o šiemet net ir nepatekę į „Top 16“, gautume dar rungtynių Europos taurėje, be to, pasikeitė ir LKL sistema. Jeigu VTB lygoje reikėtų žaisti tokia pačia sistema kaip pernai, tai būtų fiziškai neįmanoma.

Taip, derybos su „PrivatBank“ vyksta, tačiau dėl VTB lygos ateities mąstome ne vien dėl „PrivatBank“ ketinimų. Nėra taip, kaip kai kur rašoma, kad vienintelė sąlyga yra nedalyvavimas VTB – niekas pinigų mums ant stalo už tai nemeta“, – tikino P. Motiejūnas.

Jo teigimu, „Žalgirio“ prioritetas išlieka Eurolyga.

„LKL čempionate nusprendėme žaisti dviem ratais ir labai tikimės, kad ir kiti klubai norės tobulėti ir kils varžybų lygis. VTB buvo gerai, bet viskas kinta ir į pokyčius reikia reaguoti. Galutinis sprendimas dėl VTB lygos bus priimtas iki liepos 14-os dienos, kai numatytas burtų traukimas, bet jei sistema liks ta pati – mes niekaip negalime žaisti.

Pernai turėjome daugiau patyrusių žaidėjų, o jei šiemet bus daugiau jaunesnių, mes negalime turėti tokio tvarkaraščio – lėktuve žaidėjai nepatobulės. Reikia ne tik rungtynių, bet ir treniruočių“, – priežastis, kodėl „Žalgiris“ abejoja VTB lygos nauda, vardijo P. Motiejūnas, rašo 15min.lt.

Kauno klubo generalinis direktorius dar kartą patikino, kad net ir suradus naują stiprų rėmėją, „Žalgirio“ ekipos visų pirma laukia senų skolų grąžinimas.

„Apie klubo skolas visi žinome ir tikrai nebus taip, kad ateis rėmėjas, numes maišą pinigų, sumokėsime skolas ir prisipirksime naujų žaidėjų. Vis tiek artimiausius trejus ar net ketverius metus laižysimės žaizdas“, – teigė P. Motiejūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.