Sportas

2018.04.08 14:22

A. Skarbalius: už „Žalgirį“ reikia žaisti visa širdimi

LRT.lt 2018.04.08 14:22

A lygos 6 turo rungtynėse charakterį pademonstravę „Žalgirio“ futbolininkai 3:2 įveikė „Trakus“ ir iškovojo svarbią pergalę. Žalgiriečių vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius po rungtynių konstatavo, kad tai yra labai svarbus ir reikalingas žingsnis formuojant naują komandą bei lipdant kolektyvą.

„Labiausiai džiaugiuosi dėl komandos. Mes šiais metais iš esmės kuriame naują komandą, lipdome kolektyvą. Tai užima daug laiko. Tačiau būtent tokio pobūdžio rungtynės labai suartina futbolininkus. Dar prieš kelias dienas sakiau, kad geriausia kas gali mums nutikti – tai atsiliekant vienu ar dviem įvarčiais išplėšti pergalę. Tada atsiranda jausmas, kad tu gali net ir sunkiausiomis sąlygomis kautis dėl pergalės. Ir ne tik kautis, bet ir laimėti. Dabar tai bus ne šiaip galvojimas, o žinojimas, nes futbolininkai jau bus tai padarę“, – teigė A. Skarbalius.

„Žalgirio“ pergalę nulėmė trys puolėjo iš Slovakijos Tomašo Maleco įvarčiai. 199 cm ūgio puolėjas pirmą įvartį pelnė po perdavimo nuo kampinio gairelės, o kitus du pridėjo užbaigdamas greitas „Žalgirio“ kontratakas. A. Skarbaliaus teigimu, šio futbolininko rezultatyvūs smūgiai jo nestebina.

„Mes žinome jo kokybę, jo sugebėjimus. Jo perdavimai yra labai tikslūs ir stiprūs, tad tai, kad jis būdamas prieš varžovų vartus sugeba vidine pėdos dalimi pasiųsti kamuolį į vartus mūsų tikrai nestebina. Stebina kitkas. Būdamas dviejų metrų ūgio, jis spėja dalyvauti gynybiniuose komandos veiksmuose, po to ir nubėga į kontrataką bei užbaigia ją tiksliu smūgiu. Jo atliekamas darbas aikštėje neapsiriboja vien tik puolimo veiksmais. Jis pasižymi labai dideliu darbingumu. Tai parodo jo požiūrį į futbolą, rodo, kad jam rūpi ne asmeniniai pasiekimai, o komandos rezultatai“, – konstatavo „Žalgirio“ vyriausias treneris.

Tiek „Žalgiriui“, tiek ir „Trakams“ tai buvo pirmos rungtynės LFF stadione šį sezoną. Pasak A. Skarbaliaus, pasikeitusios aplinkos faktorius rimtesnės įtakos mačo eigai neturėjo. „LFF stadione futbolas šiek tiek greitesnis, bet tai tinka abiem komandoms. „Trakai“ taip pat gali žaisti greitai ir mes tai matėme. Todėl ir norėjome pasitikti juos kuo aukščiau, spausti, neleisti įžaisti kamuolio. Norėjome, kad jie bėgiotų be kamuolio. Ir mums tai pavyko. Tačiau savo įvarčius jie pelnė po greitų kontratakų. Visgi, antrame kėlinyje mano žaidėjai rodė didesnį norą rizikuoti. Pagaliau, mums ir nebuvo kur trauktis, buvome priversti rizikuoti.

Be to, po pertraukos ir mūsų darbingumas padidėjo, užvirė dar kietesnė kova. Mūsų tikslas buvo parodyti, kad mes už „Žalgirį“ žaidžiame visa širdimi, kad mums kiekvienas kamuolys yra „mirk ir gyvenk“ svarbos. Apskritai, manau, kad tai buvo puikios, aukšto lygio rungtynės. Ir jei stadione jas stebėtų bent 10 tūkst. žiūrovų, jautriai reaguojančių į žaidimo eigą, visi sakytų, kad tai buvo nuostabios rungtynės“, – pastebėjo A. Skarbalius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 11 d., Klaipėdoje su vietos „Atlantu“.