2018.04.07 20:24

Šventė Utenoje: septyni „Juventus“ krepšininkai nubloškė „Lietkabelį“

basketnews.lt 2018.04.07 20:24

Praktiškai šešiese rungtyniavusi Utenos „Juventus“ (11-18) komanda sugebėjo LKL pirmenybių mače savo arenoje po atkaklios kovos 105:95 (23:14, 24:27, 28:27, 30:27)palaužti ketvirtoje vietoje esantį Panevėžio „Lietkabelį“ (18-11).

Utenos komandoje nuo suolo pakilo du krepšininkai, o iš jų Jonas Zakas žaidė tik 99 sekundes. „Juventus“ vertėsi be Anthony Irelando ir Larono Dendy. Komandai nepadėjo jau anksčiau traumas patyrę Kenny Gainesas ir Laurynas Samėnas.

„Juventus“ komandoje karjeros rungtynes sužaidė Dovis Bičkauskis. Jis per 36 minutes pelnė 30 taškų (7/12 dvit., 4/5 trit., 4/4 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Įžaidėjas iki šio mačo LKL daugiausiai buvo pelnęs 22 taškus ir surinkęs 33 naudingumo balus. Krepšininkas liko per žingsnį nuo asmeninio rezultatyvių perdavimų rekordo pakartojimo (10).

Tuo metu „Lietkabelio“ komandoje Žanis Peiners užfiksavo savo LKL pelnytų taškų (29) ir surinktų naudingumo balų (34) rekordus.

Uteniškių gretose visas 40 žaidimo minučių aikštėje išbuvo Simas Buterlevičius. Arvydas Šikšnius ir Bičkauskis žaidė po 36 minutes, Karolis Guščikas – beveik 31 minutę, Dino Pita – 27 minutes, o Mindaugas Kupšas, kuris vienintelis „Juventus“ gretose surinko 5 pražangas, žaidė 28 minutes.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiais pradėjo Kupšas, Guščikas ir Šikšnius, o po šių metimų „Juventus“ persvara pasiekė rekordinę 15 taškų ribą – 29:14.

Prasidėjus priešpaskutinei antrojo kėlinio minutei Utenos krepšininkai dar pirmavo 47:33, tačiau tuomet svečiai pelnė 8 taškus be atsako ir deficitą sumažino iki 6 taškų (41:47).

Antroji mačo pusėje prasidėjo trimis iš eilės „Lietkabelio“ tritaškiais, po kurių panevėžiečiai persvėrė rezultatą (50:49). Visgi šeimininkai nepalūžo – spurtavo 23:13 ir susikrovė 9 taškų atsargą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5 minutėms Kupšas gavo penktąją pražangą, o po Peinerio tritaškio „Lietkabelio“ deficitas sumažėjo iki 2 taškų.

Be savo pagrindinio vidurio puolėjo likusi Utenos komanda vėl šovė į priekį – Bičkauskis surinko 5 taškus, Šikšnius ir Dino Pita pridėjo po tritaškį bei likus 2 minutėms uteniškiai pirmavo 99:90.

Per likusį laiką uteniškiai žaidė be keitimų, išsaugojo turėtą pranašumą ir šventė pergalę.

Žydrūno Urbono vadovaujami krepšininkai šiose rungtynėse pataikė net 15 tritaškių iš 20 (75 proc.).

„Juventus“: Dovis Bičkauskis 30 (7/12 dvit., 4/5 trit., 4/4 baudos, 9 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 26 (7/9 trit.), Mindaugas Kupšas 17 (5/8 dvit., 7/8 baudos), Karolis Guščikas 15, Simas Buterlevičius 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.).

„Lietkabelis“: Žanis Peiners 29 (8/11 dvit.), Lukas Aukštikalnis 17 (4/7 trit.), Simas Jasaitis 15 (5/8 trit.), Vaidas Čepukaitis 10, Kšištofas Lavrinovičius 8.