2018.04.07 11:32

Lietuvių akistatoje Toronte – geležinė „Raptors“ gynyba bei istorinė pergalė

basketnews.lt 2018.04.07 11:32

Kanadoje šiąnakt susitiko lietuviškos NBA komandos – „Raptors“ (57-22) bei Indianos „Pacers“ (47-33). Dwane`o Casey kariauna vėl pademonstravo įspūdingą gynybą ir namuose 92:73 (26:14, 19:19, 27:16, 20:24) pranokę Domanto Sabonio atstovaujamą „Pacers“ iškovojo istorinę pergalę.

„Raptors“ pirmą kartą klubo istorijoje užsitikrino pirmąją Rytų konferencijos vietą, be to, Toronto ekipa pasiekė ir naują pergalių rekordą.

„Tai malonu, tačiau mes nesustojame. Malonus jausmas užimti pirmąją vietą reguliariajame sezone, tačiau tai nėra mūsų pagrindinis tikslas“, – po pergalės kalbėjo D. Casey.

Jonas Valančiūnas aikštelėje praleido 22 minutes, pelnė 8 taškus (3/7 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 12 kamuolių, blokavo metimą, kartą suklydo bei dukart pažeidė taisykles.

D. Sabonis žaidė 21 minutę, pelnė irgi 8 taškus (2/11 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, po du kartus suklydo bei pažeidė taisykles.

Šiąnakt varžovams leidę pelnyti vos 73 taškus, užvakar „Raptors“ buvo uždariusi ir „Celtics“ krepšininkus, kuomet Bostono ekipa įmetė vos 78 taškus.

„Mes turėsime namų pranašumą visuose atkrintamųjų varžybų etapuose Rytų konferencijoje. Turime tuo pasinaudoti“, – sakė DeMaras DeRozanas.

Svečiai prametė 18 iš pirmųjų 21 metimų, o blogą atkarpą nutraukė D. Sabonio dvitaškis. Serge`as Ibaka šeimininkams per pirmąjį ketvirtį pelnė 10 taškų, o „Raptors“ įgijo 12 taškų persvarą (26:14).

Antrajame ketvirtyje „Pacers“ puolėjo Trevoro Bookerio baudų metimai deficitą sumažino iki 4 taškų, tačiau tuomet „Raptors“ sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0. Nuo šios akimirkos šeimininkai diktavo savo sąlygas.

S. Ibaka trečiajame kėlinyje pataikė visus savo metimus, o prieš ketvirtąjį kėlinį Toronto ekipa pirmavo jau 23 taškais (72:49). Ispanas iš viso pelnė 25 taškus bei sužaidė rezultatyviausią sezono mačą.

„Pacers“ startinis penketas kartu pataikė vos 8 metimus iš 36 bei iš viso pelnė tik 18 taškų.

„Raptors“: Serge`as Ibaka 25 (5/7 trit.), DeMaras DeRozanas 12 (8 rez. perd.), Jakobas Poeltlas 10, Kyle`as Lowry 9 (9 rez. perd.).

„Pacers“: Glennas Robinsonas 12, Trevoras Bookeris 11, Domantas Sabonis 8.