Sportas

2018.04.05 15:24

V. Čmilytė-Nielsen: šachmatais žaidžiančios moterys neretai save nuvertina

Šachmatais žaidžiančias moteris dažnai sustabdo tai, kad jos apsiriboja tik žaidimu viena su kita ir šiek tiek kukliau vertina savo galimybes, nekelia aukščiausių tikslų. Tokią poziciją dėsto šachmatininkė, Seimo narė, naujos knygos „Tarp juoda ir balta“ autorė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Manau, kad šachmatininkės čia galėtų pasimokyti iš kitų sričių moterų, kurios jau drąsiau žvelgia ir priima visus iššūkius“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalba ji.  

Pastūmėta šių ir kitų minčių, V. Čmilytė-Nielsen ir nusprendė išleisti knygą „Tarp juoda ir balta“. Pasak jos, knygos idėja kilo jau prieš keletą metų, tad tik reikėjo surasti laiko viską užrašyti ant popieriaus. Knygą sudaro trumpos istorijos iš šachmatininkų gyvenimo, šio sporto užkulisiai, pačios autorės patirtys ir pasakojimai. „Norėjosi papasakoti viską apie šachmatus būtent lietuvių kalba, nes tokių knygų iki šiol neturėjome“, – tikina V. Čmilytė-Nielsen.

Autorės teigimu, knyga skirta ne tik šachmatininkams ir šiuo sportu besidomintiems žmonėms. „Knygos apie šachmatus paprastai asocijuojasi su diagramomis, tekstais šachmatinėms partijoms, o ši knyga yra skirta visiems skaitytojams, kurie apskritai domisi sportu. Šiek tiek norėjosi pasižvalgyti ir po šachmatų sporto užkulisius, papasakoti apie tokias šio sporto žvaigždes, kurios žinomos bet kuriam žmogui, net ir nesidominčiam mūsų sportu“, – teigia šachmatininkė.

Daugiau apie V. Čmilytės-Nielsen knygą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.