Sportas

2015.02.12 21:38

Lietuvos sunkiaatlečiai neteko vietos Olimpiadoje

Šarūnas Mazalas, LRT Televizijos laida „Šiandien“2015.02.12 21:38

Londono olimpinėse žaidynėse nebus nė vieno Lietuvos sunkiaatlečio. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija paskelbė atėmusi vienintelę Lietuvai skirtą vietą.  

Londono olimpinėse žaidynėse nebus nė vieno Lietuvos sunkiaatlečio. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija paskelbė atėmusi vienintelę Lietuvai skirtą vietą.

Įtariama, kad lietuvių sunkiaatletis vartojo dopingą, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

„Deja, Lietuva neturi vietos Olimpiadoje. Po Europos čempionato buvo pranešta, kad Lietuva iškovojo vieną olimpinę vietą, tačiau laimėtos olimpinės kovos neįsigalioja, kol negaunami visi dopingo rezultatai. Sunkiosios atletikos federacijos varžybų direktorius teigė negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, ar kurio nors Lietuvos sunkiaatlečio dopingo testo rezultatas buvo teigiamas, kol byla nėra baigta“, – teigė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyr. treneris, federacijos viceprezidentas Bronislovas Vyšniauskas.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovų, dopingo šešėlis krenta ant Aurimo Didžbalio. Olimpinis komitetas sulaukė pranešimo, jog jo dopingo teste rasta nukrypimų.

Dopingo kontrolė atlikta per balandžio mėnesį Turkijoje vykusį Europos čempionatą. Jame A. Didžbalis iškovojo sidabro medalį.

„Visi vienodai gyvena, vienodai maitinasi. Šiuos sportininkus dėl dopingo ne kartą tikrino ir tarptautinė, ir Lietuvos federacija, ir niekada nieko nebuvo. Mes esame nustebę, kaip gali pas vieną atsirasti, kai visi vienodai valgo, vienodai maitinasi. Tai mums smūgis žemiau juostos. Aurimas nežino, kaip tai galėjo įvykti, tai neįmanoma. Visi šeši nekartą tikrinti, šiais metais po 3–4 kartus, nė pas vieną (dopingo) nerado, o pas vieną rado. Kaip taip gali būti? Neturiu tam komentarų“, – stebėjosi B. Vyšniauskas.

Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinė šiuo metu vieši Lenkijoje. Čia turėjo paaiškėti, kuris sportininkas – A. Didžbalis ar Ramūnas Vyšniauskas – vyks į Londono olimpines žaidynes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.