Sportas

2018.03.28 14:39

Po skandalingo „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ mūšio – bausmės, bet ne Ž. Skučui ar P. Jankūnui

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ištyrė daug emocijų sukėlusių rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ klubų. Šįkart bausmių sulauks ne krepšininkai, tačiau teisėjai.  

„Buvo užfiksuoti daug diskusijų sukėlę rungtynių momentai, kurie buvo pastebėti, bet galbūt neteisingai įvertinti teisėjų, – 24sek sakė LKL varžybų direktorė Rasa Liuimienė. – Šiuo atveju sankcijos bus, bet jos skirtos ne žaidėjams“.

LKL nusprendė, kad nėra priežasčių skirti papildomų bausmių krepšininkams, nes itin agresyvių prasižengimų nebuvo.

Daugiausiai emocijų per „Žalgirio“ sekmadienį laimėtas rungtynes 85:72 prieš „Lietkabelį“ sukėlė momentai, į kuriuos įsivėlė žaidėjai.

„Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas užgriuvo ant Aarono White`o kojos, o po incidento aikštėje „Žalgirio“ puolėjas paliko aikštę patempta čiurna. Šiame epizode teisėjai neužfiksavo pražangos, bet ši situacija įskėlė kibirkštį, po kurios aplink Ž. Skučą emocijomis liepsnojo ne tik žalgiriečiai, bet ir jų treneris Šarūnas Jasikevičius per spaudos konferenciją po mačo.

P. Jankūnas ir Ž. Skučas, BNS nuotr.

„Visi žinome, kad Žygimantas Skučas yra kieto žaidimo šalininkas – mums tai nepatinka, nes jis rungtyniauja „ant ribos“, įprastai neperžengdamas oficialių krepšinio taisyklių, – sakė R. Liuimienė. – Ir šiose rungtynėse buvo taip pat – buvo keli kieti kontaktai, kuriuos teisėjai užfiksavo. Klausimas tik: ar arbitrai tai teisingai įvertino?

Daug aistrų sukėlė ir „Žalgirio“ puolėjo Pauliaus Jankūno kojos kyštelėjimas Kšištofui Lavrinovičiui, kai „Lietkabelio“ aukštaūgis krito ant parketo ir iškėlęs rankas kreipėsi į teisėjus, bet jie žalgiriečio kapitono nebaudė.

„Pražanga nebuvo skirta, bet šį epizodą užfiksavome, kaip tą, kuriame teisėjai veikiausiai neteisingai įvertino situaciją“, – sakė R. Liuimienė.

Todėl šiuo atveju nesiruošiame skirti papildomų sankcijų Ž. Skučui.“

Pagal nuostatus varžybų direktorė turėtų skirti bausmes teisėjams, bet už jų įvertinimą atsakingas Algimantas Pavilonis šiuo metu yra išvykęs į užsienį ir iš jo oficialaus įvertinimo lyga dar nėra sulaukusi.

Aišku tik tiek, kad mačui Kaune teisėjavę arbitrai Gytis Vilius, Gintaras Vitkauskas, Andrius Maleckas nėra paskirti darbui per kitos savaitės varžybas.

Arbitrai pagal nuostatus ir baudžiami diskvalifikacijoms nuo dviejų savaičių iki trijų mėnesių už netinkamai atliktą darbą.

Krepšininkai įprastai baudžiami piniginėmis baudomis.

Praėjusį sezoną varžybų direktorės sprendimu buvo skirtos keturios papildomos baudos, žaidėjus pavijusios jau po rungtynių, komisijai ištyrus ginčytinus epizodus.

Dukart iš keturių atvejų praėjusį sezoną finansinės bausmės sulaukė Ž. Skučas. Tokiais atvejais po rungtynių įmanomos ir diskvalifikacinės baudos krepšininkams, bet jų skirta nebuvo.

Šį sezoną finansinių bausmių žaidėjams lyga nėra skyrusi.