Sportas

2018.03.27 16:14

Iš Europos sniego tinklinio čempionato lietuviai grįžo su medaliais

Iš pirmojo Europos sniego tinklinio čempionato Austrijoje su medaliais grįžę Lietuvos sportininkai viliasi, kad ateityje ši sporto šaka galėtų būti įtraukta į žiemos olimpinių žaidynių programą. Tačiau kol tai įvyks, Lietuvos atletai pagrindinį dėmesį skirs paplūdimio tinkliniui.

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė Austrijoje pasipuošė aukso medaliais, o Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis – bronzos. Specialaus pasirengimo šioms pirmenybėms ant smėlio žaisti įpratę lietuviai neturėjo, tačiau jie prie naujų sąlygų prisitaikė pakankamai gerai.

„Patiko ne dėl to, kad laimėjom, bet tiesiog pirmą kartą tokiame turnyre sudalyvauti kiekvienam iš mūsų buvo ir pramoga, ir malonumas. Aš tai džiaugiuosi asmeniškai“, – pasakoja Europos sniego tinklinio čempionė Monika Povilaitytė.

Sniego tinklinis dar tik žengia tvirtesnius žingsnius – pirmieji parodomieji susitikimai įvyko prieš 10 metų. 2016-aisiais Tarptautinė tinklinio federacija patvirtino Europos turo varžybas, o šiemet pirmame Senojo Žemyno čempionate dalyvavo po 24 moterų ir vyrų komandas iš 18 šalių.

Daugiau – Brigitos Virbalytės reportaže.