Sportas

2018.03.27 12:26

„Stumbro“ gruzinas l. Matčarašvilis: lietuviai – mūsų broliai, toks rezultatas visus nustebino

LRT.lt 2018.03.27 12:26

Kauno „Stumbro“ futbolo klubo legionierius Levanas Matčarašvilis antradienį su savo šalies U-21 rinktine stos į labai svarbias Europos čempionato atrankos rungtynes su Danija. Interviu fcstumbras.lt saugas papasakojo apie Gruzijos futbolą, jaunimo rinktinės lygį ir draugišką nacionalinių rinktinių mačą.

Nuo akimirkos, kai persikėlė į „Stumbro“ gretas, L. Matčarašvilis pradėjo nuolat sulaukti kvietimo į Gruzijos U-21 rinktinę. Gruzijos jaunimas varžosi toje pačioje atrankos grupėje kaip lietuviai, tačiau su septyniais taškais jie rikiuojasi trečioje turnyro lentelės vietoje, lenkia Suomiją, Lietuvą ir Farerų salas bei kovoja dėl aukščiausių pozicijų.

Antradienį gruzinai susitiks su lydere Danija. Pergalės atveju gruzinai tęstų kovą dėl aukščiausių vietų trečiojoje atrankos grupėje, rašoma pranešime spaudai.

– Levanai, šiandien namuose priimsite Daniją. Kokie tavo ir rinktinės lūkesčiai?

– Visi laukiame gerų rungtynių. Varžovas labai stiprus, tačiau mes tikrai duosime rimtą kovą. Jų futbolininkai žaidžia aukštame lygyje, bet ir danai turi silpnų vietų. Žinau, kad galime jiems rimtai pasipriešinti ir pakovoti dėl pergalės. Treneris paruošė planą, mums tereikia viską įgyvendinti.

– Kiek tau svarbu žaisti Gruzijos rinktinėje?

– Tai didžiausia įmanoma garbė kiekvienam futbolininkui. Žaisti už savo šalį man reiškia labai daug. Gruzija man yra viskas. Čia gimiau, turėjau galimybę susiformuoti kaip asmenybė ir dabar labai noriu kažkuo atsidėkoti Gruzijai. Ginti jos garbę – privilegija ir atsakomybė.

– Papasakok daugiau apie Gruzijos U-21 rinktinę. Kas sudaro komandos pagrindą?

– Maždaug pusė rinktinės žaidėjų rungtyniauja užsienyje. Dauguma iš jų – geruose klubuose ir dauguma jų nuolat gauna žaidybinio laiko. Konkurencija komandoje yra milžiniška, nes čia surinkti geriausi šalies vaikinai. Į rinktinę nepatenka rungtyniaujantys antrose – trečiose lygose.

Turime žaidėjų iš tokių klubų kaip Kijevo „Dinamo“, „Real Zaragoza“, „Rostov“, „Ufa“ ir kitų. Prieš kurį laiką prie rinktinės vairo stojo naujas treneris, įnešęs naujų vėjų.

– Kaip pačiam sekasi konkuruoti dėl vietos sudėtyje?

– Treneriai rinktinėje mane mato kaip atraminį saugą, o konkurencijos netrūksta. Yra dar du žaidėjai mano pozicijoje iš neblogų Europos klubų. Visi darome savo darbą. „Stumbre“ vyriausiasis treneris mane pavertė labiau atakuojančio profilio futbolininku, tačiau galiu žaisti ir atraminiu saugu. Šiuolaikiniame futbole universalumas yra tiesiog būtinas. Nemažai žaidžiu draugiškose rungtynėse, atrankoje laukiu savojo šanso.

Gruzijos futbolo federacijos nuotr.

– Kokie tikslai yra iškelti rinktinei?

– Mūsų tikslas yra maksimalus – laimėti mūsų grupę. Šiandien savotiškas finalas. Pergalė leistų ir toliau siekti mūsų tikslo, nors lengva ir nebus. Žiūrėjau į tvarkaraštį, mūsų šansai pergalės atveju pakovoti dėl šios svajonės būtų labai neblogi.

– Pabandyk palyginti Lietuvos ir Gruzijos U-21 rinktines.

– Nenorėčiau drąsiai teigti, kas yra stipresni, o kas – silpnesni. Tarpusavio rungtynių rezultatas parodė, kad mes laimėjome ir iškovojome tris taškus, tačiau po kelių mėnesių laukia dar vienas tarpusavio susitikimas. Esame skirtingos rinktinės, manau, esame techniškesni už lietuvius. Mūsų privalumas – technika, tuo tarpu lietuviai yra labai gerai pasiruošę fiziškai. Kiekviena šalis turi savo pliusų.

– Net neabejoju, kad stebėjai nacionalinių rinktinių draugiškas rungtynes prieš keletą dienų. Kokį įspūdį susidarei?

– Aš tikėjausi, kad Gruzija laimės, bet tikrai ne rezultatu 4:0. Galvojau, kad galbūt laimės vieno ar dviejų įvarčių persvara. Kalbant apie rungtynes, Gruzija besąlygiškai dominavo ir turėjo daugybę progų įvarčiams pelnyti. Pas mus žaidė ir jaunimas, įvartį pelnė net 18-metis. Aš labai nustebau, nemaniau, kad bus taip blogai. Nesiimsiu spręsti apie priežastis, bet toks rezultatas ir vaizdas aikštėje nustebino.

– Kokia buvo visuomenės ir žiniasklaidos reakcija Gruzijoje po tokių rungtynių?

– Buvo kalbama, kad tai puiki ir netikėtai lengva pergalė, tačiau niekas nekrito į euforiją. Visi supranta, kad tai tik draugiškos rungtynės iš kurių daryti kažkokias išvadas nebūtų teisinga. Gali laimėti draugiškus mačus, bet viskas sprendžiasi atrankoje. Draugiškos – ne rodiklis. Visi tai supranta.

– Vienoje iš rungtynių nuotraukų teko matyti plakatą, kuriame Gruzijos rinktinės gerbėjai mus vadino broliais. Ar mus išties jais laikote?

– Taip, mes labai gerbiame lietuvius. Lietuva – mūsų draugai, mūsų broliai. Mes esame draugiška ir atvira šalis visiems, kurie mus gerbia. Jeigu gerbia mus – mes irgi gerbiame. Lietuva mus visada palaiko, už tai esame dėkingi ir jus laikome savo broliais. Visada laukiame Gruzijoje.