2018.03.26 09:17

Įspūdingas startas: J. Valančiūnas pelnė 12 iš pirmųjų 14 „Raptors“ taškų

basketnews.lt 2018.03.26 09:17

Jonas Valančiūnas aukšta nata pradėjo rungtynes ir pelnė 12 iš pirmųjų 14 Toronto „Raptors“ (54-20) taškų, tačiau po ilgosios pertraukos Kanados klubas pradėjo strigti bei galiausiai savo aikštėje 106:117 (35:28, 25:25, 20:27, 26:37) turėjo pripažinti Los Andželo „Clippers“ (39-34) pergalę.

Lietuvis įmetė pirmuosius 8 „Raptors“ taškus – du dvitaškius ir po vieną tritaškį bei baudos metimą. Tuomet pirmasis be uteniškio pasižymėjo Og Anunoby, o po to JV savo taškų kraitį papildė dar dviem dvitaškiais.

Taip per vos 3 minutes J. Valančiūnas jau turėjo 12 iš 14 komandos taškų. Tuomet „Clippers“ buvo įmetusi 4 taškus.

Iš viso J. Valančiūnas per 20 minučių pelnė 16 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 1/1 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvių perdavimą, blokavo 1 metimą, perėmė vieną kamuolį, kartą suklydo, keturis sykius prasižengė bei surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvio +/- rodiklis siekė +9, o tai buvo geriausias rezultatas Toronto komandoje. Palyginimui, komandos vedliai DeMaras DeRozanas turėjo -8 taškų balansą, Kyle`as Lowry – 8.

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio Toronto krepšininkai oponentus triuškino trigubai – 27:9. „Mes turėjome atsilikti 30 taškų skirtumu“, – apie pradžią sakė „Clippers“ treneris Docas Riversas. Visgi tuomet Kanados komanda pradėjo strigti ir leido „Clippers“ ketvirtį baigti atkarpa 19:8.

Po trijų kėlinių rezultatas dar buvo lygus, tačiau lemiamo ketvirčio pradžioje Los Andželo krepšininkai surengė spurtą 16:0 ir susikrovė 14 taškų pranašumą (96:82), kuris „Raptors“ ekipai buvo per didelis.

Per paskutinę 12 minučių atkarpą „Clippers“ ekipai 18 taškų surinko gynėjas Lou Williamsas, kuris įmetė 7 metimus iš 11, o vienu metu pelnė 12 taškų paeiliui.

„Raptors“ komandoje tiek taškų, kiek L. Williamsas ketvirtajame kėlinyje, nepelnė nė vienas žaidėjas. „Pirmą kartą per ilgą laiko tarpą nesužaidė mūsų atsarginiai krepšininkai“, – pripažino Dwane`as Casey.

Nesisekė ir pagrindiniams vedliams. D. DeRozanas mačą baigė su 11 taškų (3/11 dvit., 0/1 trit., 5/5 baudos), tiek pridėjo ir K. Lowry (1/3 dvit., 3/7 trit.).

„Raptors“: Jonas Valančiūnas (6/10 dvit., 1/1 trit., 10 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Fredas VanVleetas po 16, Pascalis Siakamas 15, Serge`as Ibaka 12 (8 atk. kam.), Kyle`as Lowry (6 atk. kam., 8 rez. perd.), DeMaras DeRozanas (3/12 metimai., 7 rez. perd.) ir C. J. Milesas po 11.

„Clippers“: Lou Williamsas 26 (7 rez. perd.), Tobiasas Harrisas 20, Montrezlas Harrellas 19 (9/12 dvit.), Milošas Teodosičius 15, Austinas Riversas 11, DeAndre Jordanas (14 atk. kam.) ir Wesley Johnsonas po 9.