Sportas

2018.03.24 19:03

Tbilisyje – pasityčiojimas iš bejėgės Lietuvos futbolo rinktinės

lrytas.lt 2018.03.24 19:03

Lietuvos futbolo rinktinės metus pradėjo gėdingai. Per pirmąsias šiemet kontrolines rungtynes šeštadienį Tbilisyje su Gruzija jie jau per pusvalandį praleido tris įvarčius, o patys nesurezgė nė vienos padoresnės atakos.

Tuo bėdos nesibaigė: prieš pertrauką gruzinai dar vieną įvartį – 0:4 po pirmojo kėlinio.

Apie 15 tūkst. žiūrovų Micheilo Meschi stadione galėjo mėgautis savo rinktinės žaidimu ir stebėjosi silpnais varžovais. Žiūrovai užpildė maždaug pusę tribūnų, įėjimas į rungtynes buvo nemokamas.

Gruzinai nuo pirmųjų minučių aikštėj darė, ką nori, o Lietuvos komanda atrodė tarsi vaikščiotų Mėnulio paviršiumi.

Jau 3-iąją min. gruzinai puolė į lietuvių baudos aikštelę, ir vienas žaidėjas griuvo, tačiau teisėjas nepasidavė gudrybei.

Netrukus Gruzijos rinktinė patyrė nuostolių – traumą gavo gynėjas Dž. Ananidzė, kuris buvo išneštas ant neštuvų.

13-ąją min. jau lietuvių vartininkas E. Šetkus gelbėjo po stipraus V. Kazaišvilio smūgio, o netrukus ir jis buvo bejėgis. Lietuvių gynėjams pasyviai stebint gruzinai surengė ataką, kurią po perdavimo iš kairės smūgiu iš 12 metrų užbaigė G.Papunašvilis, pasirodęs aikštėje po priverstinio keitimo.

Lietuviai ir toliau spaudėsi prie savo vartų, o šeimininkai ilgai laikė kamuolį ir rengė atakas. 23-iąją min. rezultatas tapo jau 2:0 – po perdavimo iš dešinės kovodamas ore su Giorgiu Kvilitaja kamuolį į savo vartų tolimąjį kampą nukreipė Linas Klimavičius.

26-ąją min. A. Novikovas atsakė tolimu netiksliu baudos smūgiu. Tuo metu aikštėje lietuvių bėdos tęsėsi. 30-ąją min. L. Klimavičius pastūmė į nugarą baudos aikštėje tą patį G. Kvilitają ir teisėjas skyrė 11 m. baudinį. V. Kazaišvilis smūgiavo tiksliai – 3:0.

40-ąją min. dar sykį įmušė G. Papunašvilis, apėjęs gynėją ir išokęs vienas prieš vartininką - 4:0.

Komandų sudėtys:

Gruzija: Giorgis Lorija, Džano Ananidzė, Otaras Kakabadzė, Giorgis Čakvetadzė, Guramas Kašija, Solomon Kverkvelija, Džaba Kankava, Valersi Kazaišvilis, Giorgis Kvilitaja, Valerianas Gvilija, Giorgis Navalovskis.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Artūras Žulpa, Darvydas Šernas, Arvydas Novikovas, Edvinas Girdvainis, Ovidijus Verbickas, Valdemaras Borovskis, Nerijus Valskis, Fiodoras Černychas.