2018.03.23 07:28

„Žalgiris“ iš Madrido grįžta be pergalės, bet su vieta atkrintamosiose

basketnews.lt2018.03.23 07:28

Kauno „Žalgiris“ (16-12) pralaimėjo, bet iš Madrido grįžta su bilietu į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Prieš pat mačą be Axelio Toupane'o likę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienį Ispanijos sostinėje stebint Arvydui Saboniui 81:88 (16:19, 28:22, 18:24, 19:23) nusileido „Real“ (17-11), bet sulaukė gerų žinių iš Tel Avivo, kur „Maccabi“ pralaimėjimas garantavo vietą stipriausiųjų aštuonete.

Iki reguliariojo sezono pabaigos likus dvejoms rungtynėms, žalgiriečiai jau yra tikri, kad nebenukris žemiau aštuntosios pozicijos. Kitą savaitę Kauno ekipa žais paskutinįjį reguliariojo sezono mačą namuose su Maskvos CSKA, o žygį pirmajame etape užbaigs išvykos susitikimu su Pirėjo „Olympiakos“.

Antrajame ketvirtyje Artūrui Milakniui susmeigus tris tritaškius iš tiek pat bandymų, kauniečiai pirmavo 42:39, o po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ buvo padvigubinęs savo pranašumą – 48:41.

Visgi tada „Real“ gretose iššovė Fabienas Causeuras, įskraidinęs du tritaškius paeiliui, surinkęs 10 taškų ir išvedęs karališkąjį klubą į priekį – 61:56. Ketvirtajame kėlinyje galiausiai iš toli prabilus Kevinui Pangosui, svečiai po dviejų kanadiečių taiklių tritaškių atsilikinėjo vos tašku – 72:73, bet vėliau krito į duobę.

Lietuvos čempionai beveik keturias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, šeimininkai pelnė devynis paeiliui ir persvėrė svarstykles į savo pusę – 81:74. Vėliau Rudy Fernandezas įsmeigė tritaškį, prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ suklydo ir Pablo Laso kariauna įtvirtino savo pranašumą – 84:76.

Sezono rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė 38-erių Felipe Reyesas, kuris vos per 13 minučių pelnė 16 taškų (6/7 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 21 naudingumo balą.

Po beveik trijų savaičių į Eurolygos batalijas sugrįžęs Luka Dončičius žaidė 23 minutes, į „Žalgirio“ krepšį įmetė 11 taškų (1/2 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 3/4 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei įsirašė 13 naudingumo balų.

Toupane'as Kauno ekipai padėti negalėjo dėl mačo išvakarėse atsinaujinusios pilvo raumens traumos.

Šiame susitikime be Sabonio taip pat atvyko daugelis „Žalgirio“ trenerių ir žaidėjų žmonos bei antrosios pusės.

„Real“: Felipe Reyesas 16, Fabienas Causeuras 14, Luka Dončičius 11 (7 rez. perd.), Jaycee Carrollas 10.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (9/16 metimai), Artūras Milaknis 14, Kevinas Pangosas 12.