Sportas

2018.03.22 16:06

Jaunasis „Lietkabelio“ įžaidėjas A. Velička: bandysiu įsivažiuoti

ELTA 2018.03.22 16:06

Būdamas vos 16-os, Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinės įžaidėjas Arnas Velička pasirašė trejų metų sutartį su „Barcelona“ (Ispanija) komanda.

Pastaruosius sezonus jis leido dublerių komandoje. Vis dėlto prieš mėnesį 194 cm ūgio gynėjas grįžo į gimtinę ir sukirto rankomis su Panevėžio „Lietkabelio“ vadovais.

„Buvo gera galimybė ir ne kiekvieną dieną gauni tokį pasiūlymą, – lkl.lt sakė A. Velička, prisiminęs 2016 metais priimtą sprendimą. – Norėjosi išbandyti kažką naujo ir pažiūrėti, kas vyksta, kokia struktūra, kokia sistema ir bandyti tobulėti ten“.

A. Velička augo Kauno „Žalgirio“ struktūroje ir šį savaitgalį pirmą kartą stos į kovą prieš buvusį savo klubą. „Lietkabelis“ sekmadienį vyks į Kauną ir žais su čempiono titulą ginančiu „Žalgiriu“.

Jaunasis krepšininkas teigė nesigailintis dėl praeities sprendimų. Įžaidėjas neabejojo, kad išvažiavęs į Ispaniją patobulėjo, ypač dirbdamas su profesionalais. Sezono pradžioje A. Velička žinių sėmėsi iš Tyrese'o Rice'o, kurį pagrindinė „Barcelona“ komanda išsiuntė į dublerių gretas. Be to, dublerių komandos trenerių štabe dirbo Jaka Lakovičius.

Debiutas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) A. Veličkai kol kas klostosi sunkiai. Per ketverias rungtynes jis žaidė po 9 minutes ir iš viso pelnė 7 taškus.

„Periodas, kai jam atsiskleisti sunku, – įsitikinęs A. Veličkos komandos draugas „Lietkabelyje“ Kšištofas Lavrinovičius. – Yra dar du įžaidėjai, bet jis gerai dirba“.

Barselonoje A. Velička išgirdo, kad jis pernelyg kuklus. Tą pastebėjo ir broliai Lavrinovičiai.

„Įžaidėjui aikštėje reikia kalbėti daugiau, – sakė K. Lavrinovičius. – Aišku, jis dar jaunas, gal dar nėra drąsos. Jis mums į vaikus tinka, o kažką sakys. Viskas ateis su patirtimi“.

„Barselonoje norėjo, kad būčiau ekspresyvesnis. Manau, praėjusio sezono pabaigoje tai pavyko, – sakė A. Velička. – Dabar nauja komanda, viskas nauja. Bandysiu įsivažiuoti“.