Sportas

2018.03.22 18:54

Žiūrėkite tiesiogiai: atrankos į Europos moterų rankinio čempionatą rungtynės Lietuva–Turkija

LRT.lt 2018.03.22 18:54

Lietuvos moterų rankinio rinktinė toliau tęsia kovą dėl vietos Europos pirmenybėse. Šiuo metu 3-iąją vietą grupėje užimanti mūsų šalies rinktinė turi vieną tašką, o ketvirtadienį Kaune susitinka su Turkijos komanda. Rungtynes stebėkite per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt. TRANSLIACIJOS NUORODA.

Antrosios šių ekipų tarpusavio rungtynės įvyks kovo 25 dieną Antalijoje.

Persekioja traumų virtinė

Prieš artėjančias ketvirtadienio rungtynes su Turkija vyriausiasis komandos treneris Bo Miltonas Andersenas turi nemenkai palaužyti galvą, kadangi dėl traumų iš rikiuotės iškrito net kelios svarbios komandos žaidėjos. Tai, jog komandai negalės padėti Islandijoje rungtyniaujanti Diana Šatkauskaitė, Vilniaus „Eglės – Šviesos – SM Tauro“ kairiarankė Greta Sadauskaitė bei Kauno „ACME – Žalgiryje“ žibanti Dovilė Ilčiukaitė – buvo aišku jau gana seniai. Vis tik, prieš pat treniruočių stovyklą iškrito Izraelio „Hapoel“ klube rungtyniaujanti Jūratė Žilinskaitė, taip pat traumuota į stovyklą atvyko ir Islandijos „IBV“ klubo garbę ginanti Greta Kavaliauskaitė.

Vyriausiasis komandos treneris kamšyti spragas bando Lietuvos moterų rankinio lygoje žaidžiančiomis rankininkėmis. Netektims kompensuoti į stovyklą atvyko Kauno „ACME – Žalgirio“ žaidėjos Martyna Vaitkutė, Grėta Burkaitė bei Neringa Gudaitytė, Vilniaus „Eglės – Šviesos – SM Tauro“ rankininkė Rita Repečkaitė. Visos šios žaidėjos šiuo metu su Lietuvos moterų rinktine taip pat ruošiasi Alytuje vykstančioje stovykloje.

Pirmadienio pavakarę prie komandos prisijungė ir aukščiausioje Vokietijos lygoje žaidžiančios Živilė Jurgutytė bei Marija Gedroit. Jos su Leverkuzeno „Bayer“ ekipa dar sekmadienį žaidė Bundeslygos rungtynes, kuriose rezultatu 20:19 įveikė „Rodertahl“ merginas ir įsitvirtino 7-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Ateities viltis – sesės Ivanauskaitės

Dvynės iš Klaipėdos Brigita ir Roberta Ivanauskaitės jau dabar yra vienos svarbiausių rinktinės žaidėjų nors joms dar tik 19 metų. Iki šio sezono  Klaipėdos „Dragūno – Viesule“ rungtyniavusios sesės dabar jau yra pradėję legionierių karjeras. Brigita Ivanauskaitė sezoną pradėjo Norvegijos „Fredericia“ ekipoje, tačiau vėliau persikėlė į aukščiausią Vokietijos lygą – „Rodertahl“ klubą. Tuo tarpu, Roberta Ivanauskaitė savo legionierės karjerą pradėjo Danijos I-osios lygos varžybose – „Fredrikstad“ ekipoje.

Praėjusiose atrankos rungtynėse su Ispanija rungtyniauti dėl rankos traumos negalėjo Roberta Ivanauskaitė, o jos sesuo Brigita tuomet sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes rinktinėje ir ispanėms pelnė net 9 įvarčius. Ilgą laiką dėl nutrauktų kryžminių raiščių sportuoti negalėjusi Brigita dabar jau yra pilnai atsistačiusi, tad šįkart po ilgos pertraukos Kauno sporto halėje vėl turėtumėm išvysti rungtyniaujančias abi seses.

Brigita Ivanauskaitė ar Roberta Ivanauskaitė, Facebook nuotr.

Sunkiai prognozuojamos varžovės iš Turkijos

Turkijos nacionalinė moterų rankinio rinktinė šiuo metu yra ieškojimų kelyje. Du triuškinami pralaimėjimai Europos čempionato atrankos starte (prieš vokietes 30:16 ir prieš ispanes 35:16) privertė ekipą pakeisti vyriausiąjį trenerį – vietoje Serdero Erelo komandai dabar vadovaus Birolas Unsalas. Komandos branduolys taipogi nuolat kinta ir išskirti aiškesnes ekipos lyderes yra itin sudėtinga užduotis.

Praėjusią vasarą Lietuvos ir Turkijos rinktinės Antalijoje žaidė draugiškas rungtynes. Tuomet po atkaklios kovos rezultatu 27:26 pergalę šventė mūsų šalies rinktinė. Puikias rungtynes tada sužaidė komandos kapitonė Marija Gedroit, pelniusi 6 įvarčius, po 4 pridėjo abi sesės Ivanauskaitės.

Po dviejų sužaistų Europos čempionato atrankos rungtynių kol kas rezultatyviausia Turkijos žaidėja yra Merve Adiymian, kuri yra pelniusi 7 įvarčius, 6 savajai ekipai (visus prieš Vokietiją) pelnė Asli Iskit.

Prieš dvikovą – lietuvėms nepalankus rezultatas

Trečiadienį buvo sužaistos vienos tos pačios grupės rungtynės, kuriose užfiksuotas nepalankus rezultatas mūsų rinktinei. Vokietės, su kuriomis Lietuva išvykoje sužaidė lygiosiomis, rezultatu 33:24 nugalėjo ispanes.

Ši vokiečių pergalė kiek komplikavo mūsų rinktinės situacija grupėje, kadangi dabar į antrąją turnyrinės lentelės vietą nukrito Ispanija ir nuo šios rinktinės Lietuva jau atsilieka trimis taškais. Situaciją blogina ir tai, jog lietuvės pralaimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes ispanėms rezultatu 24:17.

Bet kokiu atveju Lietuvos rinktinė ir toliau tęsia kovą dėl kelialapio. Mūsų rinktinei reikia dviejų pergalių prieš kol kas abejas rungtynes pralaimėjusias turkes ir tuomet kelialapių į Europos pirmenybes klausimas spręstųsi jau per likusias dvi rungtynes su Ispanija bei Vokietija.

Antrasis mačas tarp ispanių ir vokiečių bus žaidžiamas kovo 24 dieną Ispanijoje San Sebastiano mieste.