Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos GP laimėjo N. Rosbergas

f-1.lt 2015.09.08 13:45

Net kelių iš eilės padangų sprogimų ir dviejų saugos automobilio periodų paženklintas dramatiškas Didžiosios Britanijos GP lenktynes laimėjo „Mercedes“ komandos pilotas Nico Rosbergas, praneša f-1.lt.

Net kelių iš eilės padangų sprogimų ir dviejų saugos automobilio periodų paženklintas dramatiškas Didžiosios Britanijos GP lenktynes laimėjo „Mercedes“ komandos pilotas Nico Rosbergas, praneša f-1.lt.

Varžybas legendinėje Silverstouno trasoje sujaukė padangų sprogimai. Besibaigiant pirmajai atkarpai iki sustojimų boksuose, ratai į šipulius išlakstė net keliems sportininkams iš eilės. Pirmąjį nesėkmė ištiko nuo starto pirmavusį Lewisą Hamiltoną iš „Mercedes“. Po to toks pat likimas ištiko ir fantastiškai pradžioje važiavusį ir į penktąją vietą pakilusį „Ferrari“ atstovą Felipe Massą bei „Toro Rosso“ pilotą Jeaną-Ericą Vergne. Visiems jiems šie incidentai kainavo daug brangaus laiko ir pozicijų.

Dėl neaiškių priežasčių sprogusios kairiosios galinės padangos sukėlė nerimą ne tik komandų garažuose, bet ir „Formulės-1“ lenktynių kontrolei, kuri greitai į trasą išleido saugos automobilį. Pagalbinis personalas puolė ne tik valyti kelio dangą nuo ištaškytų gumos gabalų, bet ir skubiai apžiūrėjo aštrius trasos kraštus. Tuo metu ekipos paragino savo sportininkus vengti kontakto su ryškiomis spalvomis nudažytais kelkraščiais.

Atnaujinus lenktynes, kurį laiką buvo ramu – situaciją kontroliavo lyderiu tapęs „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis, o iš paskos važiavęs N. Rosbergas daug neatsiliko, tačiau neatrodė galintis pasipriešinti čempionato lyderiui. Viskas pasikeitė likus dešimčiai ratų iki finišo, kai staiga sugedo vokiečio vairuojamas bolidas – pavedė šio pavarų dėžė. Pilotas bolidą sustabdė tokioje vietoje, kad trasos kontrolė nusprendė dar kartą išleisti saugos automobilį.

Netikėtas lenktynių pristabdymas uždavė tikrą galvosūkį komandų taktikams – vieni nusprendė kuo skubiau pakviesti savo pilotus į boksus, o kiti paliko juos trasoje. Sportininkams atnaujinti kovą buvo leista likus šešiems ratams iki finišo. Iškart šaute į priekį iššovė abu padangas suskubę pasikeisti lyderių atstovai: Markas Webberis iš „Red Bull“ bei „Ferrari“ lyderis Fernando Alonso. Jie aplenkė ne vieną varžovą, o priekyje situaciją savo rankose išlaikė taip pat naujomis padangomis važiavęs N. Rosbergas.

Įdomu, kad pabaigoje puikų tempą demonstravo ir sustojimo pabaigoje neatlikęs L. Hamiltonas, atnaujinus lenktynes sugebėjęs pakilti iš devintosios į ketvirtąją vietą.

M. Webberio pasirodymas šiandien susilaukė išskirtinių pagyrų. Po, galima sakyti, eilinio nesėkmingo starto australas nuo varžovo pirmajame posūkyje sulaukė niukso į bolido šoną, dėl ko buvo nukritęs net į antrojo dešimtuko vidurį ir pirmąją atkarpą turėjo įveikti apgadintu priekiniu sparnu. Nepaisant to, pilotas išlaikė koncentraciją ir pabaigoje net reiškė pretenziją į pergalę, tačiau pritrūko poros ratų – finiše jį nuo nugalėtojo N. Rosbergo skyrė mažiau nei sekundė.

Kitos „Formulės-1“ čempionato lenktynės – jau po savaitės, liepos 7 d., Vokietijoje, Nurburgringo žiede.

Lenktynių rezultatai:

1. Rosbegas

2. Webberis

3. Alonso

4. Hamiltonas

5. Raikkonenas

6. Massa

7. Sutilas

8. Ricciardo

9. di Resta

10. Hulkenbergas

11. Maldonado

12. Bottas

13. Buttonas

14. Gutierrezas

15. Picas

16. Bianchi

17. Chiltonas

18. van der Garde

Nefinišavo:

19. Grosjeanas

20. Perezas

21. Vettelis

22. Vergne

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi