Sportas

2013.06.29 17:03

Įdomiausių LKL žaidėjų TOP 25

basketnews.lt2013.06.29 17:03

Šią vasarą Lietuvos krepšinio lygos krepšininkų turguje bus daugybė itin įdomių krepšininkų pavardžių. Neabejojama, kad dalis šių žaidėjų atsidurs ir finansinę krizę išgyvenančiame Kauno „Žalgirio“ klube.  

Šią vasarą Lietuvos krepšinio lygos krepšininkų turguje bus daugybė itin įdomių krepšininkų pavardžių. Neabejojama, kad dalis šių žaidėjų atsidurs ir finansinę krizę išgyvenančiame Kauno „Žalgirio“ klube.

Ištikimas tinklalapio „BasketNews.lt“ skaitytojas Simonas D. sudarė geriausių ir įdomiausių LKL žaidėjų Top-25-uką, kurį sudaro po penkis kiekvienos pozicijos krepšininkus.

Sąrašas buvo sudarytas remiantis individualia praėjusio sezono krepšininkų statistika, komandos pasiektais rezultatais bei žaidėjo perspektyva.

Į sąrašą nebuvo įtraukti praėjusį sezoną LKL rungtyniavę „Žalgirio“ bei „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurių beveik visi yra galva pranašesni už konkurentus. Taip pat sąraše nėra ir LKL žaidusių legionierių.

Didžioji dalis šiame sąraše esančių krepšininkų yra laisvieji agentai ir kitą sezoną gali atsidurti bet kuriame LKL arba užsienio klube.

Įžaidėjai

1. Rolandas Alijevas („Šiauliai“, 28 metai)

(12 rungtynių, 29,2 min, 12,8 tšk., 3,4 atk. kam., 4,5 rez. perd., 14,2 naud. b.)

Sausį iš Rusijos į Šiaulius persikėlęs įžaidėjas sėkmingai įrodinėjo, kad yra vienas geriausių šios pozicijos krepšininkų Lietuvoje. Nors „Šiaulių“ komandai ir nepavyko perlipti „Prienų“ barjero LKL ketvirtfinalyje, Rolandas buvo bene vienintelis šioje serijoje intrigos kėlęs „Šiaulių“ žaidėjas.

2. Šarūnas Vasiliauskas (Pasvalio „Pieno Žvaigždės“, 24 metai)

(10 rungtynių, 26,1 min., 10,7 tšk., 3,3 rez. perd., 10,4 naud. b.)

Sezono viduryje taip pat kaip ir Alijevas iš Rusijos grįžęs įžaidėjas prisijungė prie Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipos. Vasiliauskas sunkiai įsivažiavo, buvo pristabdytas traumos, bet baigiantis sezonui pademonstravo puikius asmeninius rezultatus. Ir ne bet kur, o legionierių perpildytoje ekipoje! Ne veltui Šarūnas yra Jono Kazlausko akiratyje ir dar šiemet turės progą praverti Lietuvos nacionalinės rinktinės duris.

3. Žygimantas Janavičius („Prienai“, 24 metai)

(8 rungt., 23,4 min., 9,5 tšk., 4,1 atk. kam., 4 rez. perd., 12,1 naud. b.)

Gruodžio mėnesį sunkią kelio traumą patyręs įžaidėjas taip ir nesugebėjo atsigauti iki sezono pabaigos. Mano nuomone, būtent šio atakų organizatoriaus trauma „Prienų“ klubui kainavo LKL bronzos medalius. O gal net ir daugiau.

4. Aidas Viskontas (Utenos „Juventus“, 27 metai)

(23 min., 8,9 tšk., 4,5 rez. perd., 47,2 proc. tritaškių, 11,5 naud. b.)

Banguotas sezonas: nuo rungtynių, kur Aidas užtikrintai valdydavo „Juventus“ puolimą ir pats jame žibėdavo, iki neatpažįstamo įžaidėjo, kuris per 5 minutes susirenka 3 pražangas ir susigūžęs sėdi atsarginių suolo gale. Nesinori būti blogu pranašu, bet rodos šiam, visas įžaidėjui reikiamas savybes turinčiam gynėjui, taip ir nepavyks įšokti į aukštesnį lygi.

5. Jokūbas Gintvainis (Vilniaus „Sakalai“, 19 metų)

(26 min., 8 tšk., 4,2 rez. perd., 22,1 proc. tritaškių, 5,7 naud. b.)

Gal kam nors ir netikėtai, bet mano nuomone Jokūbas pelnytai atsidūrė šiame penketuke. Jaunas, drąsus, veržlus įžaidėjas be abejonės buvo vienintelis šviesulys šiame mitų apipintame „Sakalų“ sezone. Reikia palinkėti, kad šis žaidėjas sulauktų dėmesio iš stipresnių komandų, kuriose galėtu toliau sėkmingai tobulėti.

Atakuojantys gynėjai

1. Artūras Milaknis („Prienai“, 24 metai)

(28,8 min, 13,9 tšk., 44,7 proc. tritaškių, 12,7 naud. b.)

Be abejonės geriausias snaiperis LKL čempionate. Nestabilumą, kovotojo savybių trūkumą ir abejotiną gynybą Artūras atperka savo žudikišku puolimu. Būtent jis tempė „Prienų“ vežimą bronzinėje serijoje su „Neptūnu“, kai visi likę komandos krepšininkai buvo išsekę. Nenustebkite, jei kitą sezoną šis snaiperis savo tritaškiais vėl baus „Žalgirio“ varžovus.

2. Simas Buterlevičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“, 24 metai)

(17,1 min, 5,2 tšk., 2,4 atk. kam., 3,8 naud. b.)

Snaiperis, kuris lyg ir iškrenta iš mano sąrašo kriterijų. Tačiau „Lietuvos ryto“ komandai paskelbus, kad nebepratęs su juo sutarties, Lietuvoje tikrai turėtų atsirasti komandų, kurios susidomės Simo paslaugomis. „Prienų“ ir „Neptūno“ šansus vertinčiau geriausiai, nors pats krepšininkas viename interviu užsiminė, kad norėtų išbandyti savo jėgas užsienyje.

3. Laurynas Samėnas („Šiauliai“, 24 metai)

(26,3 min., 15 tšk., 39,6 proc. tritaškių, 11,1 naud. b.)

Rezultatyviausių žaidėjų sąraše Laurynas prieš save praleido tik naudingiausią pirmenybių žaidėją Gediminą Oreliką. Gera statistika ir ganėtinai stabilus žaidimas viso sezono metu leidžia manyti, kad Laurynas kitais metais pradės legionieriaus karjerą.

4. Gintaras Kadžiulis („Prienai“, 33 metai)

(27,3 min., 12 tšk., 3,2 rez. perd., 42,1 proc. tritaškių, 12,7 naud. b.)

Vyriausias, bet kone svarbiausias „Prienų“ krepšininkas praėjusį sezoną. Nuo šio 33 metu veterano labiausiai priklausydavo, kaip tą dieną atrodys „Prienų“ puolimas. Iškritus Janavičiui, Kadžiuliui neretai tekdavo įžaidėjo funkcijos, tačiau sezono finiše jam aiškiai pritrūko sveikatos. Visgi, vasarą pailsėjęs kitą sezoną jis bus ne mažesnė jėga „Prienų“ komandoje.

5. Martynas Mažeika (Klaipėdos „Neptūnas“, 28 metai)

(23,6 min., 10,7 tšk., 2 rez. perd., 8,8 naud. b.)

Vienas prasčiausių sezonų Martyno karjeroje asmeninės statistikos prasme, bet pagaliau iškovotas taip trokštamas bronzos medalis gimtajam Klaipėdos miestui. Krepšininkas, nebijantis imtis iniciatyvos ir turintis tikras lyderio savybes, manau, ir toliau liks ištikimas „Neptūno“ komandai.

Lengvieji puolejai

1. Deividas Gailius (Klaipėdos „Neptūnas, 25 metai)

(29,5 min., 16,4 tšk., 5,5 atk. kam., 41,9 proc. tritaškių, 17,2 naud. b.)

Fantastiškas sezonas. Taiklus, veržlus ir visapusiškai įdomus krepšininkas yra pagrindinis kandidatas pakeisti Mindaugą Kuzminską „Žalgirio“ ekipoje. Jei taip neįvyks, Klaipėdos „Neptūno“ veikiausiai nepajėgs išlaikyti šio snaiperio ir jis kitąmet rungtyniaus pajėgioje Europos lygoje.

2. Edgaras Ulanovas („Pieno žvaigždės“, „Lietkabelis“, 21 metai)

(8 rungtynės „Pieno žvaigždėse“: 23 min., 6,4 tšk., 3,5 atk. kam., 10 naud. b.)

(9 rungtynės „Lietkabelyje“: 31 min., 12,1 tšk., 5,2 atk. kam., 14,8 naud. b.)

Dar vienas pretendentas i Kuzminsko vietą „Žalgiryje“. Tiesa, kol kas jo dar nematau atliekant svarbų vaidmenį komandoje, bet nepamirškime, kad Ulanovas yra vienas jauniausių žaidėjų šiame sąraše.

3. Arnas Labuckas (Prienų „Prienai“, 25 metai)

(24,6 min., 10 tšk., 3,8 atk. kam., 34,3 proc. tritaškių, 10,7 naud. b.)

Nestabilus puolime: vieną dieną galintis įmesti 6 tritaškius, kitą dieną baigti su 0 taškų sąskaitoje, tačiau, reikia pažymėti, visuomet patikimas ginantis. Kovotojo ir komandos draugus užvedančiu charakteriu pasižymintis krepšininkas tikrai domins ne vieną ekipą, tačiau veikiausiai liks „Prienuose“ arba kelsis į Klaipėdą.

4. Arnas Butkevičius („Lietkabelis“, „Neptūnas“, 21 metai)

(13 rungtynių „Lietkabelyje“: 29,1 min., 11,1 tšk., 3,5 atk. kam., 14,2 naud. b.)

(13 rungtynių „Neptūne“: 13 min., 4,5 tšk., 2,3 atk. kam., 4,5 naud. b.)

Po 13 rungtynių „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ komandose sužaidęs krepšininkas jose atliko labai skirtingus vaidmenis. Nieko keisto – komandos taip pat buvo skirtingo pajėgumo. Butkevičiui reikia labai stipriai dirbti gerinant metimą ir priimant sprendimus aikštelėje, tačiau jis neabejotinai vis tiek labai įdomus ir perspektyvus žaidėjas.

5. Artūras Jomantas („Lietuvos rytas“, 28 metai)

(12,4 min., 3,6 tšk., 3,5 atk. kam., 6,7 naud. b.)

Bene daugiausiai kritikos ir apkalbų sulaukęs Lietuvos krepšininkas šiais metais. Sunku vertint jo pajėgumą dabar, bet netikiu, kad jis visiškai praradęs žaidimo pojūtį ir pasitikėjimą savimi, ir kitoje savo karjeros stotelėje dar primins apie save. Turbūt tai bus užsienio klubas, nes vargu ar iš Lietuvos klubu kas mokės tokią sumą, prie kurios Artūras yra pripratęs.

Sunkieji puolėjai

1. Aurimas Kieža („Šiauliai“, 30 metų)

(30 min., 13,3 tšk., 9 atk. kam., 36 proc. baudų, 19,3 naud. b.)

Praėjęs ir 2011-2012 metų Aurimo sezonai skiriasi kaip diena ir naktis. Nuo atsarginio žaidėjo Pasvalio komandoje iki vieno naudingiausių krepšininkų Lietuvos krepšinio lygoje „Šiaulių“ gretose. Tarp dviejų sezonų yra tik du panašumai. Sezonas baigėsi ketvirtfinalio serijoje ir košmaras prie baudų metimo linijos – 35,9 proc. taiklumas!

2. Artūras Valeika („Prienai“, 27 metai)

(21,4 min., 10,7 tšk., 5,8 atk. kam., 72,1 proc. dvitaškių, 14,5 naud. b.)

Vėl gi: du sezonai, abu labai skirtingi. Pernai dažniausiai „Neptūno“ rungtynes nuo atsarginių žaidėjų suolelio stebėdavęs aukštaūgis šiemet Prienuose pražydo visu gražumu. Iškritus Urbučiui, Valeikos statistika buvo daugiau nei įspūdinga. Nors „Prienų“ ekipoje jis rungtyniavo vidurio puolėju, visi puikiai suprantame, kad tikroji jo pozicija – sunkusis krašto puolėjas.

3. Valdas Vasylius (Klaipėdos „Neptūnas“, 29 metai)

(21,3 min, 10,4 tšk., 3,9 atk. kam., 11,2 naud. b.)

Kiekvieną sezoną savo žaidimo lygį stabiliai išlaikantis puolėjas. Jeigu vėl nesusivilios klajonėmis po Rytų šalis, kitąmet jį veikiausiai išvysime mėlynai baltų gretose.

4. Nerijus Varnelis (Utenos „Juventus“, 35 metai)

(24 min., 11,2 tšk., 6,4 atk. kam., 13,9 naud. b.)

Vyriausias tiek šio sąrašo, tiek „Juventus“ ekipos žaidėjas. Bet nepaisant amžiaus, jis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias savo ekipoje. Po metų į LKL grįžęs veteranas įrodė, kad dar turi parako. Sėkmingai tai įrodinėti jis turėtų ir kitąmet.

5. Žygimantas Skučas (Kauno „LSU-Baltai“, 21 metai)

(26,5 min., 14,2 tšk., 5,2 atk. kam., 12,1 naud. b.)

Dar vienas 1992 metų gimimo auksinės kartos atstovas. Prisijungęs prie „LSU-Baltų“ ekipos jis iškart ėmė demonstruoti solidžius statistinius rezultatus. Tiesa, Skučo žaidime neretai galima išvysti savanaudiškų ir neparuoštų veiksmų puolant, bet kita vertus, kas belieka žaidžiant LKL autsaiderių gretose.

Vidurio puolėjai

1. Vytautas Šarakauskas (Klaipėdos „Neptūnas“, 31 metai)

(24,8 min., 11,2 tšk., 7,4 atk. kam., 15,2 naud. b.)

Pasiekęs 30 metų amžiaus ribą, Šarakauskas vis dar sugeba tobulėti. Kiekvieną sezoną savo žaidimą gerinantis aukštaūgis, neabejotinai buvo vienas didžiausių Kazio Maksvyčio kozirių kovoje dėl LKL bronzos. Vytautas turi sutartį su „Neptūno“ klubu ir kitam sezonui, taigi dar turėtume išvysti jį Klaipėdoje.

2. Mindaugas Kupšas (Panevėžio „Lietkabelis“, 21 metai)

(21,5 min., 10,5 tšk., 5,5 atk. kam., 10,4 naud. b.)

Jaunas, aukštas ir talentingas. Visa kita priklauso nuo jo. NBA skautai įžvelgė didelę per metus aukštaūgio padarytą pažangą, tuo galime neabejoti ir mes. Praėjusį sezoną buvęs tiesiog labai didelis jauniklis po krepšiu, šiemet jis tapo solidžiu centru LKL. Žinant kad Kupšas buvo vienas jauniausių savo pozicijos žaidėjų čempionate, rezultatai ir bendras vaizdas turėjo patenkinti „Žalgirio“ vadovus ir kitąmet aukštaūgis turėtų praverti pagrindinės komandos duris.

3. Karolis Petrukonis (Utenos „Juventus“, 26 metai)

(20,5 min., 9,7 tšk., 5 atk. kam., 1,3 blk., 11,9 naud. b.)

Aukštaūgis, turintis viską, ko gali reikėti solidžiam vidurio puolėjui. Karoliui būtų tinkamiausia pakeisti komandą į užsienio ar truputį aukščiau LKL čempionate žengiantį klubą, nes per dvejus „Juventus“ komandoje praleistus metus, pažanga, jei ir padaryta, tai labai maža.

4. Vaidas Čepukaitis (Pasvalio „Pieno Žvaigždės“, 24 metai)

(12 min., 5,3 tšk., 4,2 atk. kam., 6,8 naud. b.)

Žaidėjas, kuris turėtų labiausiai gailėtis dėl pasirinktos komandos. Pasvalio ekipoje, kur pirmenybė buvo teikiama legionieriams, Vaidas galėdavo pasireikšti tik 12 minučių per rungtynes, tačiau tą laiką sugebėdavo išnaudoti su kaupu. Kitąmet jis gali persikelti į „Prienų“ arba „Dzūkijos“ ekipas, jei pastaroji bus priimta į LKL.

5. Tomas Urbonas (Kauno „LSU-Baltai“, 21 metai)

(27,5 min., 8,9 tšk., 7,4 atk. kam., 2,4 bloko, 13,4 naud. b.)

Aukštaūgis, smarkiai tobulėjęs su kiekvienomis praėjusio sezono rungtynėmis. Vien LKL jis blokuodavo po 2,4 metimo per rungtynes, o šis skaičius – labai iškalbingas. Įdomu, kaip pakryps šio perspektyvaus vidurio puolėjo karjera, nes norint tapti gero lygio „centru“, dar vienas sezonas „LSU-Baltų“ gretose nebūtų protingas žingsnis jo karjeroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt