Sportas

2018.03.15 09:32

Išvengs tremtinio dalios: „Žalgiris“ artėja prie kompromiso dėl arenos

Be namų negerai, net jei juos užleidi kitiems tik savaitei. Kauno „Žalgiris“ ieško būdų, kaip išspręsti paradoksalią situaciją, apie kurią dar prieš metus neturėjo nė minties. Jei Lietuvos čempionai išlaikys pozicijas kovoje dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose varžybose, sužaisti ketvirtfinalį savoje arenoje bus ne mažiau sudėtinga misija nei į jį patekti.

Teks rungtis ant ledo

„Žalgiris“ stipriausių žemyno komandų aštuonete nebuvo nuo 1999 metų.

Švelniai tariant, būtų keista istorines rungtynes žaisti ne Kaune, o Vilniuje ar Rygoje, bet vos prieš mėnesį toks scenarijus buvo visai realus. Mat patekus į Eurolygos ketvirtfinalį, kauniečiams „Žalgirio“ arena tektų dalintis su ledo rituliu.

Prieš metus klubas sutiko išnuomoti savo universalią areną pasaulio ledo ritulio čempionato pirmo diviziono B grupės turnyrui, kuris Kaune vyks balandžio 22-28 dienomis.

Tuo metu „Žalgirio“, valdančio to paties pavadinimo areną, vadovai net nesvajojo, kad po metų vieną kukliausių biudžetų turinti ekipa sensacingai vers iš koto Eurolygos grandus ir taikysis į atkrintamąsias varžybas.

Grumtynės iki trijų pergalių dėl vietos finalo ketverto turnyre Belgrade (Serbija) vyks balandžio 17 – gegužės 1 d. Tuo pačiu metu Nemuno saloje bus išlietas ledas. Virš jo žalgiriečiai veikiausiai ir žais ketvirtfinalio seriją, jei tik Eurolygos reguliaraus sezono neužbaigs žemiau aštuntos vietos.

Du scenarijai

„Žalgirio“ situacija priklausys nuo pozicijos galutinėje Eurolygos turnyro lentelėje.

Užėmus 1-4 vietas, ketvirtfinalio serijoje kauniečiai turės namų aikštės pranašumą ir ją pradės savo tvirtovėje.

Tokiu atveju ketinama ledą arenoje išlieti anksčiau ir ant jo laikinai pakloti krepšinio parketą.

Pagal ledo ritulio pirmenybių reglamentą, aikštę rinktinių treniruotėms organizatoriai privalo suteikti likus dienai iki varžybų starto. Tad „Žalgiris“ dvejas pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes namuose turėtų sužaisti balandžio 17-20 dienomis – laiko tam visiškai pakaktų.

O jeigu prireiktų lemiamo penkto mačo, serija į Kauną grįžtų jau pasibaigus ledo ritulio čempionatui.

Reikalai komplikuotųsi, jei Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai finišuotų 5-8 vietose.

Misija – transformuoti aikštę per naktį

Tuomet krepšinį „Žalgirio“ arenoje tektų derinti su ledo rituliu, o tai įmanoma tik gavus išimtinį Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) leidimą.

Atrodo, pastaroji įsiklausė į lietuvių rūpesčius ir linksta nedaryti kliūčių.

„90 procentų, kad pavyks viską suderinti, liko tik detalės“, – Krepšinis.lt teigė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Bet net sulaukus žalio šviesoforo signalo iš Šveicarijos, kur įsikūrusi IIHF būstinė, dar reikėtų įgyvendinti Lietuvoje neregėto masto logistinę operaciją.

Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ įterptų į dvi ledo ritulio pirmenybių poilsio dienas – balandžio 24 ir 26 d.