2018.03.13 23:32

Milane Madrido „Real“ pranoko „AX Armani“ ir atitrūko tašku nuo „Žalgirio“

DELFI.lt 2018.03.13 23:32

Neįprastai anksti – antradienio vakarą – startavo Eurolygos 26-asis turas, kuriame lietuvių atstovaujamas Milano „AX Armani“ (9/17) namuose priėmė Madrido „Real“ klubą (16/10).

Savaitgalį Ispanijoje net 72:94 principinį „El Clasico“ mūšį „Barcelonai“ pralaimėjęs „Real“ į Italiją atvyko tam, kad įsitvirtintų pirmame Eurolygos ketverte.

Iki 26-o turo šią pageidaujamą vietą Pablo Laso auklėtiniai dalinosi su „Žalgiriu“. Nors svečiams Milane negalėjo padėti Luka Dončičius, kuris pirmame rate į „AX Armani“ krepšį suvertė 27 taškus ir surinko 41-ą naudingumo balą, susitikimo favoritais vis tiek buvo laikomas Madrido klubas.
Ir favoritų statusą Ispanijos klubas patvirtino.

Pirmame kėlinyje „Real“ susikrovė 8-ių taškų persvarą, o iki pertraukos ją padidino iki 13-os taškų (36:49).

Trečią ketvirtį Italijos klubas pradėjo 4:0 ir sumažino skirtumą iki 9-ių taškų (40:49). Tačiau svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir susikrovė rekordinę 16-os taškų persvarą (56:40). Prieš lemiamą kėlinį svečiai pirmavo 68:54.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui šeimininkai atsiliko 60:81, tačiau poros minučių atkarpą 14:3 laimėjęs „AX Armani“ atkūrė nedidelę intrigą (74:83).

Tačiau per likusias 3 minutes šeimininkai stebuklo nesukūrė ir patyrė nesėkmę 77:88.
Po šio mačo „Real“ su 16 pergalių vienu tašku aplenkė „Žalgirį“ (15/10) ir bent jau iki Kauno klubo mačo įsitvirtino 4-oje pozicijoje.

Milaniečiai iki šio mačo buvo pasiekę keturias pergales iš eilės – po dvi Eurolygoje ir Italijos „Serie A“.

Beje, pirmame Eurolygos rate A. Gudaitis būtent prieš „Real“ sužaidė kol kas geriausią sezono mačą: Madride jis pataikė visus mestus 9 dvitaškius, sumetė 20 taškų ir pasižymėjo 28 naudingumo balais.

Kiti Eurolygos 26 turo susitikimai bus žaidžiami ketvirtadienį ir penktadienį.