Sportas

2018.03.13 11:18

R. Meilutytė plauks pas buvusį J. Jefimovos trenerį

Kęstas Rimkus, 15min.lt2018.03.13 11:18

Nuo vieno garsaus plaukimo specialisto pas dar žymesnį – Rūta Meilutytė keičia savo namus Jungtinėse Valstijose ir keliasi į Los Andželą, kur ją treniruos plaukimo žvaigždžių gamintojas Dave`as Salo.

Rūta Meilutytė didžiąją žiemos dalį praleido San Diego baseine, bet tolimesnės karjeros tęsiniu olimpinei čempionei turėtų tapti Los Andželas.

Nors olimpinei čempionei tiko prie JAV ir Meksikos sienos esantis San Diegas ir ten dirbantis žymus JAV plaukimo treneris Davidas Marshas, viešėdama Jungtinėse Valstijose sausį ir vasarį 20-metė plaukikė žvalgėsi ir Los Andžele.

Ten įsikūrusiame Pietų Kalifornijos universitete veikia itin stiprus „Trojans“ plaukimo klubas.

Skirtingai nuo San Diego universiteto plaukimo sektorius, kurį iš Šarlotės pervažiavęs D. Marshas dar lipdo, per 120 km esančio Pietų Kalifornijos universiteto plaukimo komanda turi gilias tradicijas ir nugludintą sistemą. O taip pat ir legendinį plaukimo trenerį.

Nuo 2007 metų „Trojans“ plaukimo pagrindiniu treneriu dirba Davidas Clarkas Salo, labiau žinomas kaip Dave`as Salo.

Amerikietis trumpiau ar ilgiau yra dirbęs su ryškiomis plaukimo žvaigždėmis, tarp kurių yra ne viena krūtine plaukiusi atletė:

Amanda Beard – septynis olimpinius medalius iškovojusi amerikietė, kuriai vienu metu priklausė 200 m krūtine pasaulio rekordas;

Jessica Hardy – krūtine ir laisvuoju stiliumi plaukiusi amerikietė, kurios pasaulio rekordą 100 m krūtine buvo pagerinusi R. Meilutytė.

Rebecca Soni – įvairiose distancijose pasaulio rekordus krūtine pasiekusi amerikietė, kuri liko su sidabru 2012 m olimpinėse žaidynėse, kai ją 0,08 sek. aplenkė 100 m krūtine rungtį laimėjusi R. Meilutytė.

Julija Jefimova – garsiausia R. Meilutytės varžovė, kurią D. Salo treniravo nuo 2011 iki 2016 metų, kai Rusijos plaukikė antrą kartą įsipainiojo į dopingo skandalą. Po to, kai meldoniumas buvo rastas J. Jefimovos organizme, treneris pareiškė, jog rusė yra „miela mergaitė, o ne monstras, kokiu yra vadinama“. Tačiau galiausiai Pietų Kalifornijos universitetas užvėrė duris J. Jefimovai, o D. Salo dar kartą pabrėžė, kad niekada nesiūlo net maisto papildų savo auklėtiniams, nes esąs įsitikinęs, kad plaukime papildomų medikamentų nereikia.

Reuters/Scanpix nuotr.

Tarp D. Salo auklėtinių buvo ir garsioji Katinka Hosszu – dėl daugybės startų įvairiais plaukimo būdais „Geležine ledi“ vadinama vengrė, kuri Pietų Kalifornijos universiteto komandai atstovavo iki 2012 metų.

D. Salo yra parengęs ir platų būrį plaukikų vyrų, tarp kurių garsiausi Aaronas Peirsolas (7 olimpiniai medaliai), Jasonas Lezakas (4 olimpiniai aukso medaliai), taip pat tunisietis Oussama Meloulli (3 olimpiniai medaliai), rusas Vladimiras Morozovas (olimpinis prizininkas ir pasaulio rekordininkas).

Fiziologijos mokslų daktaras, dviejų knygų autorius garsėja kaip plaukimo genijus, rengiantis ne pačias ilgiausias, bet intensyvias ir techniškas pratybas, per kurias ištobulina įvairiais plaukimo stiliais plaukiančių atletų savybes.

D. Salo taps penktuoju R. Meilutytės treneriu, jei priskaičiuotume šią žiemą su ja dirbusį D. Marshą.

Plaukimo treniruotes Kaune pas Giedrių Martinionį pradėjusi atletė didžiąją karjeros dalį plaukė Plimute (Anglija), kur ją nuo dvylikos iki devyniolikos metų treniravo Johnas Ruddas. Pernai R. Meilutytė dirbo su buvusiu plaukiku Pauliumi Andrijausku, tačiau po sėkmingų Rūtai Europos pirmenybių Danijoje praėjusį gruodį duetas iširo.

R. Meilutytė turėtų prisidėti prie Pietų Kalifornijos universiteto komandos dar šį mėnesį, po kelias savaites trukusios viešnagės Lietuvoje.

Praėjusio mėnesio pabaigoje plaukikė pristatė Ronaldo Buožio ir Roko Darulio dokumentinį filmą „Rūta“, rodomą mūsų šalies kino teatruose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.