Sportas

2018.03.08 19:53

Išskirtinę Ž. Obradovičiaus savybę įvardijęs Šaras: tokios dvikovos daro mane geresnį

Ketvirtadienio vakarą „Žalgirio“ arena bumbsėjo nuo moterims skirtų dainų, kurias Kovo 8-osios proga traukė Radži, Žilvinas Žvagulis, Deividas Zvonkus ir kiti. Bet jau po paros didžioji scena priklausys Eurolygos sunkiasvoriams ir dviem krepšinio maestro – Šarūnui Jasikevičiui ir Željko Obradovičiui.

„Kaunas penktadienio vakarą atrieks dalelę rojaus“, – „Žalgirio“ ir „Fenerbahče“ susirėmimą anonsuoja oficiali Eurolygos svetainė.

Rašoma, kad viena įspūdingiausių arenų Europoje – „Žalgirio“ arena, taps Eurolygos sunkiasvorių kautynių ringu. Sausakimšose tribūnose Šarūnas Jasikevičius sutiks čempionus su geru bičiuliu ir mokytoju Željko Obradovičiumi priešakyje.

Tai bus trečios ir ketvirtos Eurolygos komandų dvikova. Trečioje pozicijoje esantys turkai dviem pergalėmis lenkia „Žalgirį“. Bet ne turnyro lentelės vietos, o įvairiausios intrigos labiausiai žavi prieš šį susitikimą.

Pirmojo rato dvikova baigėsi „Žalgirio“ sensacija Stambule 90:89, tad Željko su savo kareiviais atvyko atsirevanšuoti už prarastus taškus.

Per tris pastaruosius mėnesius „Fenerbahče“ pralaimėjo tik tris kartus – sykį Eurolygoje (Pirėjo „Olympiakos“), kartą – nacionaliniame čempionate (Bandirmos „Banvit“), darsyk – Turkijos taurėje (Stambulo „Anadolu Efes“).

Bet laimėti „Žalgirio“ arenoje ne taip paprasta. Ypač, kai žaliai balti turi tokį galingą sirgalių užnugarį.

Du krepšinio genijai vienas prieš kitą.

Du nuostabūs Eurolygos snaiperiai Jamesas Nunnally ir Artūras Milaknis, šaudantys iš toli nuostabiu 59 ir 46,3 proc. tikslumu.

Dvi komandinėmis pastangomis pergales Eurolygoje grindžiančios ir didžiulę gerbėjų armiją turinčios komandos.

Eurolygos žvaigždynas.

Šaras ir „Žalgiris“ pasiruošę vienam laukiamiausių šių dienų Eurolygos spektakliui, į kurį bilietų nebebuvo jau savaitės pradžioje.

„Stambulo „Fenerbahče“, kaip ir visos Obradovičiaus komandos, antroje sezono pusėje įgauna pagreitį ir žaidžia geriau nei pirmoje. Tai ir taip solidi komanda. Jie laimi daugumą rungtynių, žaidžia geresnį krepšinį. Žaisime su Eurolygos čempionų titulo favoritais. Varžovas aukščiausio lygio. Laukia dar vienas didelis iššūkis“, – dvikovos išvakarėse sakė Šarūnas Jasikevičius.

– „Žalgiris“ prieš „Fenerbahče“. Ko reikia norint nugalėti Eurolygos čempionus dar kartą?

– Viskas bus svarbu. Atkovoti kamuoliai vienas iš tų dalykų. Kadangi „Fenerbahče“ keičiasi dengiamaisiais, atakos pabaigoje jie lieka su gynėjais prieš aukštaūgiais. Reikės mokėti juos nubausti.

Aibės detalių. Žaidžiame namie – turime būti ambicingi, kovingi ir skirtumą tarp talentų savo kovingumu aplyginti.

– „Fenerbahče“ žaidimas daugiausia priklauso nuo kūrėjų Brado Wanamakerio ir Kosto Slouko. Kaip jiems apsunkinti gyvenimą?

– Mes kitaip ginamės nei Madridas praėjusiose rungtynėse, su dviem tokiais aukštais centrais. Tad bandysime ir keisti gynybos sistemas. Reikia juos stengtis pristabdyti. Vis tik tai aukščiausio lygio žaidėjai.

– „Fenerbahče“ per tris mėnesius patyrė tik tris pralaimėjimus. Ką galima pasiimti iš tų turkų kluptelėjimų ir pritaikyti rytojui?

– „Olympiakos“ pataikė nerealiai (13/17 trit.). Tai visada padeda.

Bet svarbiausia būti ambicingiems. Žaidėjams tai puikus pasitikrinimas prieš aukščiausio lygio žvaigždes. Reikės atiduoti daugiau nei maksimumą, nes prieš tokio lygio komandą kito kelio nėra.

– Kokios tos kovos su Željko Obradovičiumi? Ar jos skiriasi nuo taktinių išbandymų su kitais treneriais? Ar jos prilygsta šachmatų partijoms?

– Visada malonu ruoštis prieš jį, nes pamatai naujų dalykų. Atrodo, žmogus jau ir amžiuje, ir turi daug titulų, bet visada pamatai naujų dalykų.

Jis kasmet vis tobulėja ir pateikia daug įdomybių, naujų akcentų. Željko kartais net ne kas sezoną, o jau kitą mėnesį treniruoja vis skirtingai.

Man tai neįkainojama patirtis žaisti prieš tokias komandas. Noriu pasiimti iš šių rungtynių maksimumą, kovoti dėl pergalės, bet esu įsitikinęs, kad tokios dvikovos daro mane geresnį.

– Kuri Željko Obradovičiaus savybė jus žavėjo labiausiai per tuos ilgus metus?

– Atrodo, vienais metais jis atrodo geresnis, kitais – piktesnis. Jis nėra monotoniškas ir jis niekada neina viena linija.

Iš taktinės pusės, aš dar nematęs, kad Obradovičiaus komandos žaistų su tiek variantų ir derinių. Viena vertus, jo krepšinis labai paprastas ir aiškus, bet rungtynių metu jis visada ištraukia naujų kozirių.

Vis dėlto, šnekame apie geriausią. Mano ateičiai, žaidėjų ateičiai, žaisti prieš tokius grandus tokioje atmosferoje padės mums tobulėti.