Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

NBA naujokų biržos pirmajame rate – ne JAV gimusių krepšininkų rekordas

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Labiausiai nenuspėjama NBA naujokų birža prasidėjo didžiule staigmena. Klivlendo „Cavaliers“ pirmuoju šaukimu 2013 metų biržoje pakvietė kanadietį Anthony Bennetą.

Labiausiai nenuspėjama NBA naujokų birža prasidėjo didžiule staigmena. Klivlendo „Cavaliers“ pirmuoju šaukimu 2013 metų biržoje pakvietė kanadietį Anthony Bennetą.

„Aš toks pat nustebęs, kaip ir jūs visi“, – pareiškė pirmuoju pasirinktas A. Bennettas.

Taip žlugo prognozės, kad „Cavaliers“ rinksis Nerlensą Noelą arba Alexą Leną – du aukštaūgius, kurie smuko atitinkamai iki šešto ir penkto pasirinkimo.

203 cm ūgio A. Bennettas yra „Cavaliers“ trenerio Mike`o Browno favoritas. Sezono metu jis ne kartą stebėjo puolėjo rungtynes UNLV universitete ir, skelbiama, itin susižavėjo jo žaidimu.

Paskutiniu pirmo rato šaukimu pasirinktas Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Nemanja Nedovičius. Jį pakvietė Fynikso „Suns“, tačiau tuoj pat perleido jį „Golden State Warriors“ komandai.

Skelbiama, kad „Warriors“ N. Nedovičiaus galimybes įvertins NBA vasaros lygoje ir po to priims sprendimą, ar pasirašyti su juo sutartį iš karto, ar palikti dar metus žaisti Europoje.

N. Nedovičius tapo paskutiniu krepšininku, kurį per NBA naujokų biržos istoriją pakvietė komisaras Davidas Sternas. 30 metų dirbantis komisaras vasarį atsisveikins su lyga, todėl jam ši birža – paskutinė.

Po to, kai pristatė N. Nedovičių, D. Sternas buvo pasveikintas krepšininko, kurį jis pakvietė per savo pirmąją biržą 1984 metais – Hakeemo Olajuwono.

Antruoju šaukimu Orlando „Magic“ pasirinko įžaidėją Victorą Oladipo, trečiuoju šaukimu Vašingtono „Wizards“ pakvietė Otto Porterį.

N. Noelas smuko iki šešto šaukimo, kur jį pasirinko Naujojo Orleano „Hornets“, tačiau netrukus išmainė į Filadelfijos „76ers“, už tai gaudami Jrue Holiday.

Pirmajame rate buvo pakviesta net 12 ne JAV gimusių krepšininkų – tai visų laikų NBA rekordas. Ankstesnis buvo 11 užsieniečių 2011 metais.

Savo pavardes pirmajame rate išgirdo po du kanadiečius ir prancūzus, ukrainietis, graikas, brazilas, vokietis, rusas, senegalietis, serbas ir Naujosios Zelandijos atstovas.

Paskutiniu, 60 šaukimu, buvo pasirinktas latvis Janis Timma. Jį pakvietė Memfio „Grizzlies“.

Didžiuotis turėtų Indianos universitetas, kurio du žaidėjai buvo pasirinkti pirmajame ketvertuke – jau minėtasis V. Oladipo ir Cody Zelleris, kurį ketvirtuoju šaukimu pakvietė Šarlotės „Bobcats“.

Du vyresni C. Zellerio broliai jau žaidžia NBA: Tyleris – Klivlendo „Cavaliers“, o Luke`as – Fynikso „Suns“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi