Sportas

2018.03.02 16:30

Madridą paliekantis J. Mačiulis: šiandien – man labai sunki diena

DELFI.lt 2018.03.02 16:30

Netrukus po to, kai Madrido „Real“ klubas oficialiai paskelbė apie išsiskyrimą su Jonu Mačiuliu, 33-ejų lietuvis pasidalijo emocinga žinute, trumpai apibendrinančia trejus su puse Ispanijoje praleistų metų.

Laisvuoju agentu tapęs J. Mačiulis net nemėgina slėpti, kad šis penktadienis jam yra liūdna ir labai sunki diena.

Tai krepšininkas atskleidžia savo socialinio tinklo „Instagram“ profilyje.

 

Today is a hard and a really difficult day for me because Real Madrid C. F. and I separate our paths. It is certainly a sad time and it has been a very hard decision to make because during these seasons coaches, players, club employees... have become a family to me. All of them and the fans have made me and my family feel at home, helping us to make our lives even better. Have been three and a half unforgettable years in which we have achieved many titles and in which I have lived great moments. For all that, I want to thank the club and its president, Florentino Perez, Juan Carlos Sánchez and Alberto Herreros for giving me this opportunity. I want to thank all my teammates throughout this period, coaches, fans and all people who have always been supporting the team, the media... all of you. I won titles, friends and memories that I'll always have with me. I'll never forget my way through this great club. Good luck and..... #HalaMadrid!

A post shared by Jonas Mačiulis (@jonasmaciulis8) on Mar 2, 2018 at 5:29am PST

„Šiandien – labai sunki diena, kadangi išsiskyrė mano ir Madrido „Real“ klubo keliai. Liūdna, nes sprendimas buvo labai sunkus – per pastaruosius sezonus komandos treneriai, žaidėjai, klubo darbuotojai man buvo tapę tikra šeima. Visi jie, kaip ir klubo fanai, man padėjo Madride jaustis lyg namuose, stengėsi kuo galėdami pagerinti mūsų gyvenimą“, – rašo J. Mačiulis.

„Madride prabėgo treji su puse metų, kurie buvo nepamirštami. Čia iškovota daug titulų, išgyventa nuostabių momentų. Labai noriu padėkoti klubui ir jo prezidentui Florentino Peerezui, taip pat Juanui Carlosui Sanchezui ir Alberto Herrerosui už tai, kad suteikė man šią galimybę“, – pažymi lietuvis.

„Dėkoju visiems savo komandos draugams, fanams, treneriams ir žmonėms, kurie padėjo komandai, taip pat žiniasklaidai. Čia iškovojau titulus ir susiradau draugų, kurie visuomet liks kartu su manimi. Niekada nepamiršiu savo karjeros etapo čia. Hala Madrid!“, – savo atsisveikinimo su Madridu laišką užbaigė krepšininkas, „Real“ marškinėlius vilkėjęs nuo 2014–2015 m. sezono pradžios.

„Klubas dėkoja Jonui Mačiuliui už įdėtą darbą, profesionalumą ir linki sėkmės jam naujuose karjeros etapuose, – penktadienį po pietų paskelbė „Real“ klubas. – Tikimės, kad Jonas naujoje vietoje galės mėgautis krepšiniu.“

J. Mačiulis Madrido komandoje rungtyniavo nuo 2014-ųjų ir su ekipa du kartus tapo Ispanijos čempionu, 2015-aisiais laimėjo Eurolygą, tris kartus triumfavo Ispanijos taurės turnyre.

Pastarąjį sezoną J. Mačiulio vaidmuo Madrido komandoje buvo epizodinis. Lietuvis Eurolygoje per rungtynes ant parketo praleisdavo po 13 min., pelnydavo po 3 taškus ir atkovodavo po 1,8 atšokusio kamuolio.

Ispanijos čempionate J. Mačiulis vidutiniškai žaidė po 16 min., pelnė po 4,2 taško ir atkovojo po 2,5 atšokusio kamuolio.

Iš viso per 3 su puse sezono Ispanijos elitinėje lygoje Jonas sužaidė 131 oficialias rungtynes, per kurias vidutiniškai rinko po 5,1 taško, atkovojo po 2,5 atšokusio kamuolio ir rinko po 5,5 naudingumo balo.

Ženklų, kad J. Mačiulis šį sezoną gali likti už Pablo Lasso žaidimo sistemos borto, buvo dar rudenį, kai lietuvis eilėje rungtynių nepatekdavo į pagrindinę komandos sudėtį.

Nors pats Jonas tvirtino, kad stabili vieta komandoje jam anksčiau ar vėliau atsiras, galų gale tarp klubo ir krepšininko buvo priimtas sprendimas pasukti skirtingais keliais.