Sportas

2015.09.08 13:45

Diena iki NBA biržos – jokio aiškumo dėl pirmojo šaukimo

basketnews.lt2015.09.08 13:45

Klivlendo „Cavaliers“ turi teisę rinktis pirmoji rytoj naktį vyksiančioje NBA naujokų biržoje, tačiau kol kas niekas nežino, kokį žaidėją ji kvies. Visai įmanomas variantas, kad „Cavaliers“ iki naujokų biržos savo šaukimą išmainys.  

Klivlendo „Cavaliers“ turi teisę rinktis pirmoji rytoj naktį vyksiančioje NBA naujokų biržoje, tačiau kol kas niekas nežino, kokį žaidėją ji kvies. Visai įmanomas variantas, kad „Cavaliers“ iki naujokų biržos savo šaukimą išmainys.

ESPN žurnalistas Chadas Fordas apžvelgė 6 krepšininkus, kuriuos „Cavaliers“ gali pakviesti, ir priežastis, kodėl šie žaidėjai gali būti pasirinkti.

 

Nerlensas Noelas (Kentukio universitetas: vid. 10,5 taško, 9,5 atk. kam., 4,4 blk.)

Ilgą laiką pirmuoju reitingu vertinamas puolėjas šiuo metu negali pademonstruoti savo sugebėjimų – jis gydosi kelio raiščių traumą. Tai yra pagrindinė priežastis, atbaidanti komandas nuo Noelo, tačiau „Cavaliers“ visą sezoną jį akylai stebėjo, o krepšininkui patyrus traumą, netgi pasiūlė jam chirurgą.

Alexas Lenas (Maryland universitetas (NCAA): vid. 11,9 taško, 7,8 atk. kam., 2,1 blk.)

Ukrainietis, pastaruoju metu gaunantis daug dėmesio tarp internautų kaip galimas pirmasis šaukimas. Tokias kalbas skatina tai, kad birželio pradžioje „Cavaliers“ pasamdė ukrainietį Vitalijų Potapenką, kurį paskyrė aukštaūgių treneriu. Skelbiama, kad tiek Potapenka, tiek Žydrūnas Ilgauskas aktyviai palaiko idėją kviesti Leną.

 

Anthony Bennettas (UNLV universitetas (NCAA): vid. 12,1 taško, 7,2 atk. kam.)

Ne itin tinkamas „Cavaliers“, nes ji jau turi jauną sunkųjų krašto puolėją (Tristaną Thompsoną), tačiau šį krepšininką itin mėgsta „Cavaliers“ treneris Mike'as Brownas, dažnai stebėdavęs Bennetto žaidimą sezono metu. Be to, Bennettas laikomas geriausiai puolančiu krepšininku iš pirmojo šešetuko.

Otto Porteris (Georgetown universitetas (NCAA): vid. 16,2 taško, 7,5 atk. kam.)

Šis krepšininkas buvo prognozuojamas kaip „Cavaliers“ pasirinkimas dar tada, kai nebuvo žinoma, kad Klivlendo klubas rinksis pirmasis. Porteris išspręstų didžiausią „Cavs“ bėdą – „trečiojo“ numerio trūkumą. Didžiausias klausimas, ar jis iš tiesų vertas pirmojo šaukimo, net jei „Cavaliers“ labiausiai reikia šios pozicijos žaidėjo.

 

Benas McLemore'as (Kanzaso universitetas (NCAA): vid. 15,9 taško, 5,2 atk. kam.)

Visą sezoną šis krepšininkas laikytas kaip antras arba trečias talentingiausias krepšininkas biržoje. McLemore'as yra puikus metimas, kuris turėtų lengvai pritapti prie Irvingo, o „Cavaliers“, pakvietusi McLemore'ą, gali netgi pasiryžti Waitersą leisti nuo atsarginių žaidėjų suolo arba išmainyti.

 

Victoras Oladipo (Indianos universitetas (NCAA): vid. 13,6 taško, 6,3 atk. kam.)

Daugelio skautų itin mėgstamas žaidėjas nėra garsiai minimas kaip galimas pirmasis šaukimas, tačiau „Cavaliers“ gali jį pasirinkti, jei nepavyks išmainyti pirmojo šaukimo. Daug ekspertų sutinka su nuomone, kad šis žaidėjas gali būti talentingiausias iš šešetuko.

Išmainys šaukimą?

„Cavaliers“ jau kurį laiką aktyviai bando iškeisti pirmąjį šaukimą. Todėl kol kas ir nėra informacijos, kurį žaidėją jie pasirinktų, jei šaukimą pasiliktų sau – skleisdami įvairias teorijas, jie bando sukelti krepšininkų vertę ir kitų ekipų susidomėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.