Sportas

2018.02.28 18:21

Rusija po dopingo skandalo sugrąžinta į olimpinį judėjimą

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2018.02.28 18:21

Draudimas dalyvauti olimpiniame judėjime Rusijai trečiadienį atšauktas, nepaisant dviejų nustatytų jos sportininkų dopingo vartojimo atvejų per Pjongčango žiemos olimpines žaidynes.

Anksčiau BBC pranešė, kad Rusija skelbia apie jai panaikintas sankcijas, kurios buvo įvestos gruodį, nustačius, kad šalis valstybiniu mastu dangstė dopingą vartojusius atletus. Dėl to jos sportininkai Pietų Korėjoje vykusiose žiemos olimpinėse žaidynėse galėjo dalyvauti tik su neutralia vėliava.

Trečiadienį TOK paskelbė, kad visi kiti testai buvo neigiami, tad Rusijai atsivėrė kelias grįžti į olimpinį judėjimą.

„Tokiu būdu, kaip nurodo vykdomosios valdybos vasario 25-osios sprendimas, Rusijos olimpinio komiteto suspendavimas automatiškai atšaukiamas ir tai įsigalioja nedelsiant“, – sakoma TOK pranešime.

„Noriu padėkoti mūsų sportininkams, kurie pasirodė puikiai, nepaisant provokacijų“, – sakė Rusijos olimpinio komiteto (ROC) vadovas Aleksandras Žukovas.

„Dėkoju aistruoliams, kurie neperžengė ribų, dėl ko galėjo grėsti daugiau sankcijų, – pridūrė jis.  – Šiandieninis TOK sprendimas yra labai svarbus mums. ROC yra visateisė olimpinės šeimos narė“.

Rusija sutiko su TOK finansinėmis sankcijoms – praėjusią savaitę sumokėjo 15 mln. JAV dolerių Tarptautiniam olimpiniam komitetui.