Sportas

2018.02.27 11:07

„Utenio“ gretose – M. Savėnas

LRT.lt 2018.02.27 11:07

Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė sutartį iki sezono pabaigos su 35-erių Mantu Savėnu, jis talkins „Utenio“ treneriui Egidijui Varnui, rašoma klubo pranešime žiniasklaidai.

Profesionalaus futbolininko karjerą 1998 m. Mantas Savėnas pradėjo Panevėžio „Ekrano“ komandoje ir šiam klubui atstovavo iki 2007 m. 2005-aisiais M. Savėnas tapo šalies čempionu. Futbolininkas žaidė jaunimo ir nacionalinėse rinktinėse, 2005 m. buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje žaidusiu futbolininku.

Nuo 2008 m. M. Savėnas žaidė Rusijoje, Novotroicko „Nosta“, 2009–2010 m. karjerą tęsė Novosibirsko „Sibir“, 2011-aisiais – Orenburgo „Gazovik“.

2011-ųjų antroje sezono pusėje prisijungė prie Panevėžio „Ekrano“ ir antrą kartą iškovojo Lietuvos čempiono vardą.

2012-aisiais sezoną pradėjo „Ekrane“, tačiau netrukus išvyko į Kaskeleno „Sunkar“. 2014 m. atstovavo Rygos „Daugava“ klubui.

Porą pastarųjų sezonų M. Savėnas buvo žaidžiantis FK „Panevėžys“ treneris.

Prisijungęs prie „Utenio“ trenerių štabo M. Savėnas tapo žaidžiančiu trenerio asistentu.

„Mantą pažįstu seniai, nuo tada, kai būdamas šešiolikos jis atėjo žaisti į „Ekraną“, tai žmogus, kuriuo galiu pasikliauti, – kaip vienus svarbiausių reikalavimų asistentui nurodydamas bendražmogiškąsias vertybes ir tarpusavio supratimą sakė E. Varnas. – Komandoje svarbiausia – pasitikėjimas, susikalbėjimas, vienybė, bendras darbas siekiant užsibrėžtų tikslų, tuomet yra gera dirbti. Tikiu, kad Mantas bus būtent toks žmogus.“

M. Savėnas sakė, kad džiaugiasi sulaukęs E. Varno pasiūlymo dirbti kartu, vertina trenerio pasitikėjimą ir galimybę dalintis savo patirtimi bei augti kartu su komanda.

„Prieš dvidešimt metų Panevėžio „Ekrano“ komandoje E. Varnas buvo tas, iš kurio daug išmokau kaip žaidėjas, o dabar tikiuosi savo indėliu prisidėti prie „Utenio“ komandos tikslų įgyvendinimo, kartu vėl mokantis iš E. Varno, šį kartą – kaip iš labiau patyrusio trenerio. „Utenyje“ matau galimybę atsiskleisti kaip treneriui, nuoširdžiai dirbant kartu.“