2018.02.27 07:36

Kroatai taiso padėtį: nugalėti Nyderlandų krepšininkai

basketnews.lt 2018.02.27 07:36

Arti fiasko buvę Kroatijos (1-3) nacionalinės rinktinės krepšininkai galiausiai susiėmė ir iškovojo pergalę. Daugelį pajėgiausių atletų nesurinkę Kroatai iškovojo pirmąjį pergalę atrankoje į 2019 metų pasaulio čempionatą.

Ivicos Skelino treniruojama Kroatijos rinktinė namuose 82:78 (25:13, 19:21, 15:26, 23:18) nugalėjo Nyderlandų (1-3) rinktinę ir pakilo iš D grupės dugno.

Likus žaisti 38 sekundėms kroatai pirmavo saugiu 10 taškų pranašumu (82:72), tačiau kitoje atakoje Charlonas Kloofas smeigė tritaškį, Thomas Van Der Marsas pridėjo dvitaškį, Yannickas Franke pataikė vieną baudos metimą ir skirtumas sumenko iki 78:82.

Tuomet Kroatijos rinktinės treneris paprašė minutės pertraukėlės ir per likusias 8 sekundes sugebėjo išsaugoti pranašumą.

Tai buvo pirmoji Kroatijos pergale. Grupėje pirmauja visas 4 pergales iškovoję italai. Antroje vietoje žengia dvi pergales turintys Rumunijos krepšininkai.

Kelialapį kroatams į kitą etapą garantuotų birželio mėnesio lango metu iškovota pergalė prieš rumunus. Tiesa, juos būtina nugalėti bent 3 taškų pranašumu.

Kroatija: Željko Šakičius 22, Filipas Kruslinas 17, Hrvoje Peričius 10, Luka Žoričius ir Darko Planiničius po 12.

Nyderlandai: Thomas Van Der Marsas 20, Charlonas Kloofas 14, Yannickas Franke 13, Arvinas Slagteris 9.