Sportas

2018.02.26 19:49

Greičiausias Lietuvos žmogus R. Sakalauskas traukiasi: rekordų nebepagerinsiu

Greičiausias pasaulio žmogus Usainas Boltas perkopęs 30-metį nusprendė pasitraukti iš didžiojo sporto. Jo pėdomis pasekė ir Lietuvos sprinto rekordininkas Rytis Sakalauskas, kurio šį sezoną bėgimo takelyje jau nebeišvysime. 30-metis verčia naują etapą savo gyvenime.

Kuklus ir santūrus R. Sakalauskas baidosi bet kokio dėmesio ir nenoriai kalba apie profesionalo karjeros pabaigą: „Juk karjeras lengvaatlečiai baigia kiekvienais metais. Nemanau, kad aš kažkuo išskirtinis.“

Tačiau ne kiekvienas sportininkas, atsisveikindamas su didžiuoju sportu, gali pasigirti išlaikytais net trimis Lietuvos rekordais.

„Pradėjau naują gyvenimo etapą. Bandau pereiti į kitą sritį, galbūt tapti IT specialistu. Manau, kad atėjo laikas. Man jau 30 metų. Reikia galvoti apie ateitį. Matau, kad rekordų jau nebepagerinsiu ir motyvacijos tokios nebėra“, – pasitraukimo iš didžiojo sporto motyvus vardino praėjusiais metais vedybinį gyvenimą su mylimąja Aiguste pradėjęs lengvaatletis.

R. Sakalauskas yra giliai įsirėžęs šalies sprinto istorijoje. Jam nuo 2011 metų priklauso prestižinių 100 ir 200 metrų distancijų rekordai.

Šimtą metrų bėgikas yra įveikęs per 10,14 sek., o dvigubai ilgesnę distanciją – per 20,74 sek.

Dar ilgiau, nuo 2009 metų, R. Sakalauskui priklauso kartu su Egidijumi Diliu, Žilvinu Adomavičiumi ir Aivaru Pranckevičiumi pasiektas 4 po 100 metrų Lietuvos rekordas – 39,81 sek.

100 metrų rekordą sprinteris pasiekė 2011 metais Kinijoje vykusioje Universiadoje, kurioje užsikabino sidabro medalį.

Po metų, 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse, R. Sakalauskas įrašė itin svarbų įrašą šalies lengvosios atletikos istorijoje – tapo vos antruoju lietuviu, startavusiu olimpinėje 100 metrų vyrų rungtyje. Iki tol vienintelis Lietuvos atstovas Haris Šveminas šioje rungtyje bėgo tik 1928 metų vasaros olimpinėse žaidynėse.

Pats R. Sakalauskas savo rekordų nesureikšmina, nes yra įsitikinęs, kad jie greitai gali būti pagerinti: „Visos technologijos eina į priekį ir rezultatai bus gerinami. Gal ne šiandien, gal po kelių metų. Matome, kad 60 metrų pasaulio rekordą pagerino vaikinas iš JAV (Christianas Colemanas įveikė distanciją per 6,34 sek. – aut. past.). Aišku gal pasaulio rekordai ir ilgiau išsilaikys, bet jie kažkada bus pagerinti.“

30-metis yra Lietuvos sveikatos mokslų doktorantas, tačiau ilgai galvojęs nusprendė save realizuoti kitose srityse: „Bandžiau dar likti sporte, bet supratau, kad tai ne man. Esu šiek tiek kitokio charakterio žmogus.“

Bėgikas sunkiai išgyveno sporto ir gyvenimo mokytojo, vieno geriausių lengvosios atletikos specialistų Alekso Stanislovaičio netektį. Šio gyvybė užgeso 2016 metais, suėjus 53 metams.

R. Sakalauskas džiaugiasi, kad jo trenerio pėdomis žengia kiti lengvajai atletikai atsidavę žmonės: „Martas Skrabulis, su kuriuo ir užbaigiau savo sportinę karjerą, tęsia pradėtus amžiną atilsį trenerio Alekso Stanislovaičio darbus. Jis taip pat padėjo pamatą puikiems fizinio rengimo treneriams Evaldui Kandratavičiui ir Sigitui Kavaliauskui.“

Lietuvos uždarų patalpų čempionate naujieji Lietuvos sprinto lyderiai Ugnius Savickas ir Kostas Skrabulis jau varžėsi ne dėl sidabro, o aukso.

Klaipėdoje akistatą laimėjo U. Savickas, 60 metrų įveikęs per 6,83 sek., o antrą vietą užėmęs K. Skrabulis finišavo vos 0,02 sek. lėčiau.

„Jie yra tie, kuriuos mačiau tobulėjant. Svarbiausia, kad jiems nebūtų traumų. Manau, kad jie gali stipriai mus nustebinti Europos čempionate vasarą“, – įsitikinęs su bėgimo takeliu atsisveikinęs R. Sakalauskas.